Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor azt mondják, hogy az...

Mikor azt mondják, hogy az egyetem nem fog téged megtanítani programozni, az alatt mit értenek?

Figyelt kérdés

1. hogy elavult és kevés a tudásanyag, amit adnak, hiába gyakorolja be az ember, és tudja alkalmazni az egész egyetemi anyagot, magának kell más technológiának utána nézni

2. vagy arra utalnak, hogy elégséges mennyiség a tananyag, csak otthon az embernek sokat kell önállóan gyakorolnia a leadott anyagot, mert különben nem lesz meg a készsége, képessége


2020. jan. 23. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
1
2020. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
1
2020. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Az egyetem jó alapokat ad, amiket a hallgatóknak lehetőségük van tovább vinni az általuk érdekelt irányba.
2020. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy az utolsó mondja, alapokat megszerezheted, de magad kell továbbképezni, gyakorolni.
2020. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Ki-ki, hogy képzeli el.

Akik még nem jártak egyetemen, azokban nyilván az az összkép él, amit az 1. pontban összefoglalsz.


A valóság a 2. pontban van, azzal a kiegészítéssel, hogy az egyetem megtanít mindenre, ami a starthoz szükséges, feltéve ha meg is akarod tanulni a tanulandókat. A dolog gyakorlati oldalát szokták ekézni, de talán viccnek hangzik, a valóság, hogy ennél gyakorlatiasabb képzés nem is létezik, hiszen a feltételek adottak. Van gép, van internet, van fejlesztő eszköz.

Ugyanezt a lehetőséget a gyakorlati fejlődéshez nem kapja meg sem egy építész, sem egy orvos. Itt jegyzem meg, hogy pl. egy orvos amikor kikerül a hat éves képzésről és elmegy egy kórházba, még egy injekciót sem adhat a betegnek, sőt, vért sem vehet tőle, ellentétben egy ápolónővel, mi több, az orvos még gyógyszert sem írhat fel neki.

2020. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy amikor bekerülsz egy programozó munkakörbe, akkor fingod nem lesz a dolgokhoz. Meg kell tanulnod hogyan kell csapatmunkában programozni; hogyan kell verziókezelő rendszer használni; mit jelent a policy betartása; hogyan szabad és nem szabad hozzányúlni egy kész kódhoz, amibe neked csak bele kell javítanod; hogyan kell unit teszteket írni; hogyan kell bugokat javítani tervszerűen. Soroljam még?
2020. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6: Mennyi kamu! :))
2020. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha nincs annyi időm, hogy egyetemi éveim alatt mindkettőt csináljam akkor melyiket válasszam: alapodan begyakorolni az egyetemi anyagot vagy felületes egyetemi anyag és több utánajárés más technológiáknak?
2020. jan. 24. 20:08
 9/12 anonim ***** válasza:

5. Orvosi képzésen már az első évben gyakorlaton veszel le vért. Ne beszélj olyanról, amit nem tudsz. 6 év után meg már orvos vagy, de már előtte hónapokat voltál kórházba a képzés alatt is. És akár külföldi missziókon is részt vehetsz, ahol mégtöbb gyakorlatot tanulhatsz. Szóval 6 év után orvos vagy, onnan rajtad áll, hogy mész e rezidens képzésre vagy inkább háziorvos marad. De már rezidensként saját betegeid és szakrendelésed is van. Műteni is műthetsz.


A többi gondolatodról egyetértek.

2020. febr. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"5. Orvosi képzésen már az első évben gyakorlaton veszel le vért."


Szép is lenne.


"6 év után meg már orvos vagy, de már előtte hónapokat voltál kórházba a képzés alatt is."


Orvosi diplomád van, de orvosként nem praktizálhatsz.

Kórházat, klinikát az utolsó évben látsz belülről, akkor is csak végig slattyogsz rajta a többi mdeikussal, medikával.


"De már rezidensként saját betegeid és szakrendelésed is van. Műteni is műthetsz."


Jajjaj! Érdekes lenne. Pláne a műtéti része.

A valóság az, hogy a diploma megszerzése után nyílik lehetőség a szakosodásra. Ez a gyakorlati idő, ami szaktól függően lehet két év vagy akár hét is!

Ezidő alatt be vagy osztva egy osztályra és egy, vagy több orvos felel érted. Először csak a kórlapokat, leleteket tanulmányozhatod, kikérik a véleményedet, elmondod mi az.

Részt veszel nagyviziteken, mint a slepp része, de kussolnod kell, csak a füled lehet nyitva.

Ha jó irányba haladsz, akkor idővel megengedik, hogy beteg közelébe is menj. Ha jól végzed a dolgodat, akkor engednek egyre többet, de minden tevékenységedről be kell számolnod, még három év múlva is.

Ha mondjuk sebész leszel, akkor pár hét után a műtőbe is bemehetsz, te leszel ott két évig a kampó vége. Te tartod ezidő alatt azt a fém eszközt, ami lehetővé teszi az operátornak (sebész szakorvos), hogy hozzáférjen a műtéti területhez. Úgy egy év után megengedik, hogy becsukd (összevarrd) a beteget, ellenőrzötten. Később már teheted ugyanezt ellenőrzés nélkül is, ha korábban nem volt veled gond.

Amikor az időd letelt, akkor szakvizsgázol és onnan kezdve leszel teljes értékű orvos, aki gyógyíthat, magánpraxist folytathat, persze csak a szakterületén belül.

2020. febr. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!