Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows Xp-n hogy lehet...

Windows Xp-n hogy lehet beállítani hogy csökkentett módban legyen a hang is?

Figyelt kérdés

Sajnos nemrég tönkrement a számítógépünk és csak igy lehet elindítani, máskülönben a kék képernyő után ujraindul.. Csökkentett mód hálózattal megy de nincs hang és nem tudom hogy lehet beállítani.


A rendszert sajnos nem lehet cserélni és a hibát sem lehet javitani mert hardver hiba és ha megpróbáljuk nem lesz gépünk. Az előző merevlemezt éppen úgy tettem tönkre hogy próbáltuk újratelepíteni a windowst de ue a hiba miatt nem lehetett és mehetett a padlásra a régi géppel együtt aminek az egyetlen még működő részét vagyis a merevlemezét használom és ami kb fél évre rá ugyanúgy most nemrég tönkrement. De csökkentett módban amig el nem száll a rendszer megy.. és nem egyáltalán nem engedheti mindenki meg magának hogy vegyen egy új gépet mert nem állunk olyan jól anyagilag.

Pontos leírás kellene, a biosban mit kell átállítani hogy menjen a hang?



2014. nov. 30. 23:32
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Győzött a kiváncsiság letöltöttem azt a black pantheres linuxot. De mivel volt még hely az előző dvd-n és amazt sem is merte fel igy, mellé tettem.. ha felismert volna valamit a gép úgyis azt inditotta volna amelyik működik ha esetleg az előző linux nem lett volna igazi (gyanús volt). de az eredmény ugyan az lett.


Ezúttal készitettem képeket is a beállitásokról az eligazodhatalan biosunkról és az eredményről...

Az újabb sikertelen linux indítási kisérlet után persze visszaállítottam mindent.


1. kép Bios főoldal egyenesen koreai elképzelésekkel ahonnan még a dél-amerikai telenovellákon is túltevően gügye sorozatok számaznak amiben mindenki a fejét akarja vetetni a legapróbb hülyeség miatt. és persze onnan származnak az 1200ft-os egy hónapig működő hajszáritok, egy hónapig hordható lábbelik,egy mosásig tartó ruhák, a soha meg nem induló diszkarórák és a kivételesen javitható de üres batrival eladott cuppanós szeretettel teli plüss szivek, a hamis androidos op rendszerrel felszerelt iphoneok és sajnos már semeddig sem tartó symbian helyett androidos hamis nokiák is léteznek persze hogy keletről ééés természetesen a rövid időre és nem javithatóra tervezett számitógépek tönkelege is.

ime :

[link]


A csodálatos bios amiben egyetlen boot menüre utaló irás található :


[link]


Azután a felső kettőnél semmit nem lehet állitani. A firs boot device-nél lehet de arra nem reagált, vagyis meg sem próbálta cd-ről inditani.

A second boot device eredményei:


[link]


Az eredmény pedig...


[link]


enter után sem talál semmit.

Néhányszor megforgatta a lemezt de nem ismerte fel.



[link]

2014. dec. 3. 22:46
 32/38 anonim ***** válasza:
CD meghajtó DVD lemezt nem tud használni.
2014. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Lehet hogy az a gond, hogy dvd-re lett irva és amiatt nem ismeri fel a gép a dvd-n levő rendszert, erre én is gondoltam, de a linux 900 és több mint 800 megabájtos, nem fér rá egyetlen cd-re sem. ahhoz 700MB alatt kellene hogy legyen. azt hiszem a windowsaink is cd-ken vannak, bár azokat nem én irtam rá.

Amúgy egy dvd iro olvasó van a gépben.

2014. dec. 4. 00:33
 34/38 anonim ***** válasza:

Ja! Ez eszembe se jutott, pedig nekem is volt egy P3-as gépem, amibe CCD olvasó volt csak. És csodálkoztam, hogy a DVD lemezeket nem olvassa.

Ettől függetlenül meglepődtem volna ha működik az a lemez, mert két ISO fájlt nem is lehet felírni egy lemezre képfájlként. Valószínűleg adatfájlként lett felírva (ez a Nérónál fordul elő legtöbbször), úgy meg nem működik.

Kezdek egyre kevesebb reményt fűzni ehhez a géphez.

Olyan linux disztró aminél egyből van hang, kép stb. és ráfér egy CD-re...most csak a Kiwi jut eszembe (egy Ubuntu 12 variáció, magyar és elég szép)

[link]

de ezt a biztonság kedvéért az Image Burnerrel írd ki, mert ez direkt képfájlok írására van kitalálva, nem lehet elrontani. (Portable program, nem kell telepíteni csak futtatni.):

[link]

2014. dec. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Oké, köszi de sok lesz ez már egy kicsit a linuxal mára, főleg hogy nem is az volt az eredeti kérdés és terv hogy ráerőltetek egy linuxot a számítógépre, hanem hogy meginduljon a hang.

Csak gondoltam hátha működik és tettem még egy próbát a linuxal ha már mások is fáradoztak fele, próbáltak segiteni, ami ezen az oldalon(kérdések és válaszok) igen ritka.

Egyébként B's recorder gold iró programom van, avval írtam.

2014. dec. 4. 01:25
 36/38 A kérdező kommentje:

Majd alszom rá egyet és meglátom erőltessem-e tovább. mert igazság szerint én sem igazán bizom benne hogy megindul, főleg hogy cd-ről egy op rendszer.. hmm, első látásra is furcsa másodszorra meg még furcsább csak amiatt is hogy szinte minden gépen számítógéptől a tableteken át a telefonokig mindegyiket rá kell telepiteni vagy be kell cinezni a chipet :P :D


Igen adatfájlként lett megirva, de azt hiszem evvel a progival nem is lehet másképp, vagyis audio fájlokat lehet még külön, de nincs annyi variácója mint a neronak.

Am pár éve amikor vettük ezt a használt és mostanra tönkrement gépet nero volt rajta, olyat tett aki eladta, jó volt az, tényleg több funkciós, csak nehezen kezelhető, idő kellett mire beletanultam. A B's gold sokkal egyszerűbb és nyilván elavult is azóta mert,azt meg még valamikor annak idején az előző géphez kaptuk a cd-jét. Alig tudtam megmenteni nehogy a tesóm elvigye valakinek és ottmaradjon mert régebben az egyszerűsége miatt népszerű keresett beszerezhetetlen program volt. csak mostanra már úgy tűnik az xp-vel együtt nagyon lejárt.:P

2014. dec. 4. 01:42
 37/38 anonim ***** válasza:

Remélem ez a Black Panther Linux tényleg LIVE.

Ne módosítson semmit a Windows-os merevlemezemen, SSD-men, csak bebootoljon a DVD-ről memóriából futtatva az op rendszert. Még ha lassú is lesz egy kicsit így, nem gond.

Délután kipróbálom, de nem kell másik lemezt vennem hozzá, általában DVD/RW-t használok ilyen célokra, ha valami megtetszik és úgy döntök kell később is ,csak ezután szoktam R-es lemezre írni...

2014. dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

#37

Roppant bölcs dolog, én is DVD-RW-t használok ilyen célokra.

Odáig jutottunk itt a nagy segítségnyújtásban, hogy valószínűleg CD olvasó van a gépben, a Linuxokat pedig rosszul írta ki a kérdező, amik így érthetően nem bootoltak be.

Nem akarom én a Linuxot favorizálni, megvannak a hátrányai (a Windowsos programok nem működnek rajta), de arra jó hogy életet leheljünk ebbe a gépbe.

Addig amíg nincs egy rendesen képfájlként megírt lemez, nem tudjuk meg hogy működne-e.

A CDBurnerXP is megbízhatóan írja a képfájlokat:

[link]

2014. dec. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!