Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows Xp-n hogy lehet...

Windows Xp-n hogy lehet beállítani hogy csökkentett módban legyen a hang is?

Figyelt kérdés

Sajnos nemrég tönkrement a számítógépünk és csak igy lehet elindítani, máskülönben a kék képernyő után ujraindul.. Csökkentett mód hálózattal megy de nincs hang és nem tudom hogy lehet beállítani.


A rendszert sajnos nem lehet cserélni és a hibát sem lehet javitani mert hardver hiba és ha megpróbáljuk nem lesz gépünk. Az előző merevlemezt éppen úgy tettem tönkre hogy próbáltuk újratelepíteni a windowst de ue a hiba miatt nem lehetett és mehetett a padlásra a régi géppel együtt aminek az egyetlen még működő részét vagyis a merevlemezét használom és ami kb fél évre rá ugyanúgy most nemrég tönkrement. De csökkentett módban amig el nem száll a rendszer megy.. és nem egyáltalán nem engedheti mindenki meg magának hogy vegyen egy új gépet mert nem állunk olyan jól anyagilag.

Pontos leírás kellene, a biosban mit kell átállítani hogy menjen a hang?



2014. nov. 30. 23:32
1 2 3 4
 21/38 csacsi2 ***** válasza:

Merevlemeznek van javítható és nem javítható hibája. Formázás meg szokta oldani, de mivel meghagyod az oprendszert ez nem jöhet szóba. Marad a Windows javítója (chkdsk).

Futtatásba: cmd

Parancssorba chkdsk c: /f/r/x

(c: merevlemez meghajtó betűjele)

Minden esetre ami okozta a hibát az valószinü további hibákat generál majd. pl 1.5 V helyett 15 V -ot oszt ki.

[link]

Driver hibát megnézhetnéd legalább is mit ír az eszközkezelő (futtatásba devmgmt.msc)

Windows-al induló folyamatokat is nézd meg mivel betöltéskor halálozik. Futtatásba msconfig és itt lödd ki a startup-ból nem microsoft indításokat,szolgáltatásokat, használd az eredeti boot.ini fájlt.

[link]

Gépben lévő eszközöket is leellenőrizheted szoftverrel és vírus os okozhat gondot.


Végezz teszteket ellenőrizd az értékeket!

Ellenőrzés

*Vírusírtót írtam...

*Aida64- feszültség(tápellátás), hőmérséklet, stabilitás teszt közben (GPU,CPU,RAM,HDD)

*Hard disk sentinel- Merevlemez hibák

*memtest86- Memória

*windows Eseménynapló -Oprendszer hibák

*Windows Eszközkezelő - Driver hibák

*DxDiag -directx eszközök ellenőrzése

Javítás egyebek...

*CCleaner Ccenhancerrel bővítve...

*Jv16PowerTools, Registry Reviewer (valami komolyabb registry tisztító/töredezettségmentesítő)-Registry hibák


Valahogy ki kell szűrni mi is ami okozza. Csökkentett módban nem lesz hang.


Bios sem egy agyműtét, lényeges hogy amikor indul a gép "tudnia kell" mi az amit indítson. Azt amin az oprendszer van elsőként. Telepítéskor a telepítőt. Boot menü -ben van Primary (elsődleges) és secondary másodlagos.

[link]

Esetleg lehet olyan is hogy a merevlemez hátulján rajta maradt a jumper (kis fémlemez ami a pineket (tüskék) átkötök) Azt szedd le.

[link]


Ennél többet nem tudok mondani a dologról, sok sikert!

2014. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Az előző a sikertelen felülírás javítás után meg lett próbálva formatálás és telepítés is,de nem sikerült. jó vicc hogy nem cseszem el ezt is sem javítással sem lepucolással mert nem biztos hogy lehet rá másik rendszert tenni. Egy hang nélküli csökkentett módú xp is több a semminél.

Csak a Rammast és az avg vírusirtó van az windowsal induló programok közt a többi elöl már rögtön az után kivettem a pipát miután nem akart rendesen indulni, de nem segített. :P

Ezen a gépen mióta megvan körülbelül 2 éve szinte minden két hónapban újra van telepítve a rendszer, volt már teljes minden oldal formatálásával, időközben csak javítással és csak a c oldal tisztításával is amin rendszer volt, de a hiba ugyanúgy előjött. Kérdeztem már korábban amikor még csak a böngésző omlott minduntalan formatálás utáni újratelepítést követően is, hogy okozhatja-e biosba települő(tudom hülyén hangzik) vírus vagy merevlemezen elbujt valami(ami mostanra egészen beigazolódott hogy nem) de akkor is az volt a válasz hogy nem. Egy oldalon akadtam rá hogy azt a hibát többszöri újratelepités után valószinűleg a hibás ram okozza..

Hogy mi okozta a ram memória meghibásodását. Nos valószínűleg a zárlatos táp amivel a gépet vettük használtan, talán az lőtt ki benne valamit alig pár hónap után.. így igaz egyik hiba okozza a másikat. de ez nem azt jelenti hogy vissza is lehet csinálni vagy meg lehetne javítani... illetve biztosan meg lehet hozna egy rövid ideig tartó jól működő eredményt, ami után ugyanúgy romlana mivel ez egy öreg gép és a számítógépek elhasználódnak, főleg a kinai gyártmányok. nem olyanok mint a nokia telefonok hogy tizenévekre tervezzék a működési idejüket.

Ebből csak az a tanulság hogy használt gépet akkor sem szabad venni vagy elfogadni ha ingyen adják mert mind rossz. és ezért is nem akarok másik használtra gyűjtögetni ameddig nem telik egy egyszerűbb újra, hanem ezt hajtani és összetákolni amig valamennyire lehetséges.

2014. dec. 2. 21:40
 23/38 A kérdező kommentje:

Hogy miért nem ismeri fel cd-röl a linux rendszert arról már leirtam a lehetséges okokat. lehet hogy az egy hamis program amit letöltöttem, nem is linux hanem valami virus, és azon kivül lehet nincs ingyenesen letöltető változata. az is lehet hogy egy koreai gép nem ismeri fel hogy az egy op rendszer lenne, mivel nem microsoftos és koreában nem is hallottak még a linux op rendszerekről. vagy az is lehet hogy a biosban füstölt ki valami és amiatt nem tud rendesen indulni.

Hmm hogy valami a merevlemezen maradt.. mivel ez a második ami ugyan ugy járt egy másik gépből.. nem valószinű hogy rajta maradt vagy ráragadt valami... am lehet hogy megsérült vagy megkarcolódott, nem tudom.


A hang egyszerűen azért nem indul csökkentett módban mert a csökkentett módnak ez az alap beállitása, amit sajnos nem tudok bekapcsolni és angolul sem tudok annyira hogy meg tudjam oldani... egy képes videót láttam amit meg is próbáltam de 7-esre volt, xp-n nem működik.


kikapcsoltam a windowal együtt induló maradék dolgokat is inditásnál mindent csak a rammast működik.

Nem , ezt a gépet nem lehet javitani és nem is az a cél... legegyszerűbb lenne ha tudnám hogy kell bekapcsolni a hangot csökkentett módban és el is lenne a probléma intézve. más erröl a gépröl amugy sem hiányzik...az hogy skype és hasonló nincs, az csak nekem jó kifogás legalább ok hogy miért ne zaklassanak, komoly gépet igénylő játékok nincsenek és nagy online játékokat sem játszom. héhány van a fészen abból akarok egyet kihajtani ha sikerül de az igy is megy.


Azt a ntfs fájlrendszer ellenőrzését nem tudom hogy lehet elinditani... régebben néha magától elindult.

2014. dec. 2. 22:22
 24/38 csacsi2 ***** válasza:

Ntfs ellenőrzése.

Futtatásba beírod: cmd

parancssori ablakba: chkdsk c: /f/r/x

újraindítást kér és lefut (ha elindul).


Másik ha van telepítőlemezed (ez nem tudom hogy fut -e csökkentett módban) a védett fájlok helyreállítása.

Parancssorba (cmd) beírod: sfc /scannow

telepítőlemez a meghajtóban.

2014. dec. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

JAJ

10#-es!

az általad linkelt oldalról:

[link]

Letöltöttem a francia mirror-ról a MINT-et. Képfájlban jött le iso-ban.Kiírtam Nero -val DVD-re cd/dvd kép írással mint már nem egyszer csináltam.

Minden jó és szép, írás sikeres, bebootoltam volna róla, mert ugye ez Live lemez....de olvasási hibával nem bootolt, többszöri próbálkozás után sem...sebaj - ha nem hát nem, csak kíváncsi voltam milyen egy Live lemez....

Mióta a bootolgatásokat próbálgattam a lemezről, azóta a Win 7-em csak rendszer-visszaállítással hajlandó elindulni. Normál módban kifagy. Kérek rendszervisszaállítást? Kérek. Két nappal előttire.

Így már elindul a Windows. De csak addig míg ki nem kapcsolom. Mert újbóli bekapcsoláskor megint-csak nem indul...

Módosított a Live lemez valamit az MBR-ben?

Vagy mi baja?

Ma újrarakom az SSD-re a Windows-t formázással. Kénytelen vagyok ha ki akarom küszöbölni az állandó rendszer-visszaállítást ....

2014. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 csacsi2 ***** válasza:
100%
Nem az én asztalom a linux, de a linux partíció formázása eltér a windows-tól, tehát (gondolom) nem árt neki külön paríció még akkor is ha live. Ideiglenes fájloknak azért kell neki hely a merevlemezen. de lehet rosszul tudom.
2014. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Ideiglenes file-okat használ, nem is keveset - de ehhez nem kötelező külön partíció. Megkeresi a szabad helyet és oda teszi ezeket.
2014. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Ez a Linux Mint dolog nagyon furcsa.

Ha van még lemezetek, ezt megpróbálhatjátok, a magyar Black Panther, valószínűleg nem lesz nyelvi gond és gyönyörűen működik live módban:

[link]

2014. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Köszi Csacsi2 meg volt az ellenőrzés :). sajnos a gépet sejtéseim szerint ez sem hozta rendbe, de legalább egy újabb hibalehetőség kizárva hogy csak egy sérült fálj miatt ne induljon.


Nem kisérletezek a linux inditásával,tovább mert ez ahogy nézem csak egyre bonyolultabb lenne, főleg hogy fel sem ismerte a gép, legalábbis amit én letöltöttem linux rendszerként, arra nem reagált amikor megpróbáltam átállitgatni a bios oldalon a dolgokat. és érthető okokból a windows sem ismeri a fájlt :P

A merevlemez sérülhetett vagy a kábel, egy zárlat miatti áramsokk miatt, lehet hogy karcolódott vagy a kábel elégett valahol, de az is lehet hogy remegett induláskor és... mindegy ennek.

ja, igen, eddig nem írtam de próbáltam az ajánlott oldalról is letölteni a linuxot és csak egy néhány kilobájtos torrent fájl féle töltődött le ami egyértelműen túl kicsi ahhoz hogy bármiféle op rendszert tartalmazzon. egy másik ablakban pedig árulták. igy egy egészen másik oldal után keresgéltem ahol találtam linux op rendszerként hirdetett letölthető fájlt... a jó ég tudja hogy az volt-e valójában vagy csak valami virus mint annak idején a híres probléma nélkül hihetetlenül könnyen települő hamis avg, amibe egyszer még az előző géppel én is belefutottam.


Erről jut eszembe volt virusellenőrzés is, nehézkesen csökkentett módban de volt... nincs virus. főleg hogy kb ez a legutóbbi hiba előtt körülbelül egy héttel nézettem át a gépet avg 2015-ös változattal, talált akkor valami apróbb trojait, de utána még egy hétig működött probléma nélkül, vagyis nem op rendszer hiba vagy virus a gép hibája szinte egészen biztos.

Kár is lenne ilyesmivel kisérletezni, mármint újratelepitéssel..

2014. dec. 3. 21:16
 30/38 A kérdező kommentje:
Ezt a black panterses linuxrol most hallok először... lehet hogy majd késöbb teszek evvel még egy próbát, csak attól félek hogy az is tönkremegy ami még megvan, vagyis nem csak a hang megy el hanem kép sem lesz.. egyre gyanusabb, főleg hogy az előzőt valamiért nem találta a gép..
2014. dec. 3. 21:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!