Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows Xp-n hogy lehet...

Windows Xp-n hogy lehet beállítani hogy csökkentett módban legyen a hang is?

Figyelt kérdés

Sajnos nemrég tönkrement a számítógépünk és csak igy lehet elindítani, máskülönben a kék képernyő után ujraindul.. Csökkentett mód hálózattal megy de nincs hang és nem tudom hogy lehet beállítani.


A rendszert sajnos nem lehet cserélni és a hibát sem lehet javitani mert hardver hiba és ha megpróbáljuk nem lesz gépünk. Az előző merevlemezt éppen úgy tettem tönkre hogy próbáltuk újratelepíteni a windowst de ue a hiba miatt nem lehetett és mehetett a padlásra a régi géppel együtt aminek az egyetlen még működő részét vagyis a merevlemezét használom és ami kb fél évre rá ugyanúgy most nemrég tönkrement. De csökkentett módban amig el nem száll a rendszer megy.. és nem egyáltalán nem engedheti mindenki meg magának hogy vegyen egy új gépet mert nem állunk olyan jól anyagilag.

Pontos leírás kellene, a biosban mit kell átállítani hogy menjen a hang?



2014. nov. 30. 23:32
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Addig megvan hogy letöltöttem ugyanezt egy másik ingyenes oldalról és ki irtam dvd-re. A probléma vele ott van ahol gondoltam rögtön az elején, a gép nem ismeri csak úgy fel és nem a cd-ről próbálja inditani a rendszert.

Ehhez különféle bios beállitások kellenek ami szintén nincs sehol magyarul leirva, ugyanugy mint ahhoz hogy csökkentett módban menjen a hang.

2014. dec. 1. 15:18
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

A boot sorrendet természetesen be kell állítani.

Legjobb lenne, ha a biosban mindent alapértékre (default) állítanál, a boot sorrendnél meg első természetesen a cd legyen, másképp nem fog sikerülni.

2014. dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 csacsi2 ***** válasza:
Probléma ott van hogy ha valamelyik eszköz hibás. Teljesen mindegy hogy xp v linux. XP is kezelné driverrel, ha lenne mit. pl tönkrement a hangkártyád, ezért a driver betöltésénél hibát okoz, de bármely más szköznél is fennáll. Amennyiben nem hozzávaló driver van telepítve értelemszerüen hibát okoz. Elindítod csökkentett módban és letiltod az eszközkezelőben a drivereket. Amelyik visszakapcsolásánál előjön a hiba az lesz a bűnös, távolítsd el és az eszközhöz megfelelőt telepítsd fel. Eseménynapló meg azért van hogy informáljon a hibákról...
2014. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

"a driver betöltésénél hibát okoz, de bármely más szköznél is fennáll"

Na ja.

Csak amíg a Windows erre esetleg dob egy szép hátast - addig a Linux megvonja a vállát, rögzíti az eseményt (log file) és jelez neked - aztán megy tovább.

Többek között ez a különbség a két rendszer között.

2014. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 csacsi2 ***** válasza:
igazad van söpörjük a szőnyeg alá...
2014. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Ebben valószinűleg kisült valami vagy a zárlatos táp miatt vagy alaplapi hiba, esetleg a hibás ram miatt. Nem a hangkártya(először én is arra gyanakodtam) de egy másik régi merevlemezzel és drótokkal( és asaját hangártyával) kb fél évig ment mig evvel a merevlemezzel is be nem adta ugyan ugy ugyanazt a hibát. azért gondolom hogy egy speckó kevésbé irigy tanáccsal ha sikerül megtalálnom a leirást meginditható a hang csökkentett módban. persze ha a hangkártya tönkrement volna akkor nem kisérleteznék a lehetetlennel.



Próbáltam átállitani hogy cd-ről bootoljon de nem sikerült. Vagy a gép nem ismeri fel a linux rendszert, vagy avval van baj hogy dvd-n van és nem cd-n, csakhogy körülbelül 900Mb nem fér rá egy cd-re... vagy a program nem jó és nem is igazi. Az oldal ahol az eredeti linuxos ajánlat van egytől egyig fizetős. most egy olyan rendszerért ami nem biztos hogy jó és az sem hogy működik nem éri meg.

Vagy egyszerűen az a hiba hogy a gép és a bios is a legolcsóbb legegyszerűbb koreai gyártmány, amit valoszinűleg úgy terveztek(az egész géppel együtt) hogy amikor eredeti rendszerrel eladják akkor megy 2 évig, utána pedig mint az átlag kinai és koreai dolgokat eladják használtan, (becsületesebbek csak alkatrésznek), vagy kidobják, esetleg nyeremény reményéban mobildobáló versenyeken megröptetik mint a régi nem működő telefonokat, esetleg különböző netadó elleni tüntetéseke viszik dobálózni, vagy az anyóst csapassák agyon vele amikor az be akarja kapcsolni szörnyű balesetnek álcázva.

A teljes formatálással együtt történő windows ujratelepités komoly hozzáértést követel, nem egyszerű beállitani hogy cd-ről inditsa, (de ebben az esetben nem is lehet ujratelepiteni, max egy kis segitséggel teljes használhatatlanná lehetne tenni.)

Vagy pedig ezt a linuxot finn és amerikai gépekre tervezték amiről a koreaiak nem is hallottak és igy a koreai gép nem ismeri fel hogy a lemezen bármiféle Op rendszerre emlékeztető fájl lehet.



Windows 7-hez találtam egy képes videót amin windowról lehet csökkentett módú inditásnál is be lehessen a hangot kapcsolni, de az xp-nél nem működik.

Szerintem lényegesen egyszerűbb művelet egy ilyen nem javithatóra tervezett gépnél a hang bekapcsolása mint más op rendszer cd-ről való inditása.

2014. dec. 1. 19:53
 17/38 A kérdező kommentje:
Ha nem települ azonnal a linux és nem tesz kárt a rajta levő windowsban, az nem akkora gond ha a linux sem indul mert akkor egyszerűen visszaállitom hogy a géröl bootoljon mint eddig és kész.. egy próbát megért volna, csakhogy el sem jutottam addig hogy a gép megpróbálja a dvd-n levő rendszert inditani.
2014. dec. 1. 20:05
 18/38 csacsi2 ***** válasza:
100%

Lényeg szerintem, hogy bármennyire is el akarod fedni a hibát, a hiba hiba marad, bármit is teszel rá. Ezért gondoltam hogy megpróbálod megkeresni a hibát, de egy oprendszerre akarod bízni az eltakarását. Így nehéz bármit is mondani. Windows újratelepítéséhez nem kell nagy hozzáértés, de persze más oprendszer is szóba jöhet hamár linux fanok mondják hogy az megoldja akár a zárlatot is...


Minden esetre írtad hogy van még a padláson nem működő gép. Én csak azt mondhatom mit tennék a helyedben. Én sem gazdag családból származó vagyok és pl trombitalemezzel oldottam meg a hőelvezetést stb...

Egyszóval fel kell tárd a hibát, a hibás eszközt. Amennyiben másik gépben esetleg kompatibilis jó eszköz van akkor kicserélheted, vagy legalább is kiiktathatod, ha már nem működik. Erre jó a driverek letiltása (feltárás). Esetleg csak annyi a gond, hogy maga az oprendszer a hibás és erre igazán egyszerü megoldások vannak. Amennyiben van műszered ellenőrizd a feszültség értékeket, keress felpuposodott kondit és ha tudsz forrasztani akkor cseréld ki. Szegény ember vízzel főz,kénytelen saját maga megoldani bármilyen gondot, de amennyiben nem is próbálkozik, kudarcra van ítélve.

Gondolom helyes bios beállításokkal futtatod a lemezt (boot sorrend).

öreg "valamilyen" gépnél elemcsere sem árt...

pár verzio live rendszerekből:

[link]

2014. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

"Próbáltam átállitani hogy cd-ről bootoljon de nem sikerült."

Így nem lehet se Windowst se Linuxot telepíteni. Valami nem stimmel.

2014. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Igen van a padláson még egy gép, de nem működik azért került már eleve oda, csak a merevlemeze volt jó.. az lett áttéve. igen abban van ennek a gépnek amiről most irok az előző ugyanilyen hibával rendelkező merevlemeze ami most azt hiszem üres vagy van rajta egy félig telepitett egyáltalán nem induló op rendszer (ha a tesom titokban időközben nem adta valakinek "hátha valami barátja megpróbálta sajátmagának azt megcsinálni"

Tudom hogy annyival nem lehet rendbehozni hogy meginditjuk egy másik op rendszerrel ami esetleg viszi a hangot vagy a hang titkos bekapcsolásával, csak meghosszabitani lehet valamennyivel a rendes működését. de ezt nem lehet javitani, legalábbis mi nem tudjuk megjavitani.

Tesom informatikát tanul valamivel jobban ért hozzá mint én, ő szokta teljes újratalitést is végezni mert ezen a gépen a biosban a rendszer cd-ről inditását vagy telepitését bonyolult beállitani majdhogynem átlag felhasználónak lehetetlen. én max felülirni tudnám ha lehetne vagy egyszerűen teljesen tönkretenni mint az előző merevlemezt amin megpróbáltam egy ugyanilyen hiba után kijavitani(azt gondoltam a kékhalál ami miatt nem indul rendesen csak rendszer hiba) de nem sikerült befejezni a windows javitást úgy mint máskor mert nem softver hiba, nem a windows sérült. Tesóm azt akkor megpróbálta teljesen ujrairni letörölni az előzőt mindent róla de azt mondja nem lehet mert szerkezeti hiba okozza. Akkor lett áttéve egy régebbi merevlemez a teljesen használhatatlan régi gépből amit néhány hónap után a számitógép ugyanúgy kilőtt igy ezen már nem próbáljuk újratlepiteni.

Igy igen megpróbálnám valahogy áthidalni a hibát.. nem mondom lehet hang nélkül is használni, és gép internet nélkül is van élet... meg van tv is, azt is lehet nézni a többiekkel júúban rosszbannal és "milffaktorral" agyat mosni stb. ha azt nézzük van akinek nemhogy rendes hanggal együtt járó számitógépe de fűtött lakása sincs télen szóval.. ez csak olyan jobb lenne ha lenne.

2014. dec. 1. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!