Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows Xp-n hogy lehet...

Windows Xp-n hogy lehet beállítani hogy csökkentett módban legyen a hang is?

Figyelt kérdés

Sajnos nemrég tönkrement a számítógépünk és csak igy lehet elindítani, máskülönben a kék képernyő után ujraindul.. Csökkentett mód hálózattal megy de nincs hang és nem tudom hogy lehet beállítani.


A rendszert sajnos nem lehet cserélni és a hibát sem lehet javitani mert hardver hiba és ha megpróbáljuk nem lesz gépünk. Az előző merevlemezt éppen úgy tettem tönkre hogy próbáltuk újratelepíteni a windowst de ue a hiba miatt nem lehetett és mehetett a padlásra a régi géppel együtt aminek az egyetlen még működő részét vagyis a merevlemezét használom és ami kb fél évre rá ugyanúgy most nemrég tönkrement. De csökkentett módban amig el nem száll a rendszer megy.. és nem egyáltalán nem engedheti mindenki meg magának hogy vegyen egy új gépet mert nem állunk olyan jól anyagilag.

Pontos leírás kellene, a biosban mit kell átállítani hogy menjen a hang?



2014. nov. 30. 23:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Azért csökkentett mód, mert nincs hang (sem) és semmi más fölösleges dolog sem.

Ha hardver hiba van, akkor már valószínűleg nem sokáig fogod használni ezt a gépet ebben a konfigurációban.


Amúgy egy 3. vonalbeli (még elég jól használható) gép 15eft.

2014. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Csökkentett módban a legszükségesebb dolgok működnek. A hang nem az. Sajnos.

Nem kell új gépet venni. Használt, nem a legfrissebb kiadásút is lehet vásárolni. Én 2008-ban használt gépet vettem, 2002-ben telepített eszközökkel. A mai napig használom. És nagyon sok mindenre tudom használni.

Persze, játékokat nem futtatok rajta, filmeket nem töltögetek.

2014. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Nem lehet, ez az egyik oka annak, hogy csokkentett mod.
2014. nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert a csökkentett módnak épp az a lényege, hogy csak a legfontosabb alapdrivereket tölti be.
2014. nov. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%

komolyan az a legnagyobb gondod, hogy csökkentett módban hangot varázsolj valahogy?

Nem a normál indításkori kék halál okát kellene megszüntetni?


:))

2014. nov. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod azt, hogy letöltesz egy Linux Mint-et, kiírod lemezre és arról bootolsz be. Kipróbálhatod telepítés nélkül is live módban, és ha van hang, kép és minden jól működik, akár telepítheted is.

Bár hardverhiba esetén a Linux sem képes csodákra, de valószínűleg jobb lesz egy csökkentett módú hang nélküli xp-nél.

2014. dec. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti nem szoktam nagy online játékokat játszani meg filmeket letölteni, csak hát zenét hallgatni vagy videókat nézni szoktam és kellemetlen hogy abszolút nincs hang.

Csak az a "duda" van és működik bosszantásnak.

Hallottam róla hogy be lehet állítani hogy csökkentett módban menjen a hang, de nem tudom hogyan, mit kell állítani a biosban.


Ha be lehetne akkor ameddig ez a rendszer megy rajta akár pár hónapig is ha szerencsém van szinte teljesen jó lenne, legalábbis amire én használom. Olvasgatni videókat nézni, közösségi oldalakra felmenni, nézelődni, levelezni stb apróbb dolgok. Nagy memóriát, komoly gépet igénylő dolgokat nem mert ez sem egy erős gép és nem használok nincs is olyan progi amihez erős gép kellene.


Ez is egy használt, összetákolt gép és NINCS másik és a szomszédba sem megyek koldulni meg kölcsönkérni mint a kisebbségiek vagy a pökhendi népségek.

Másik használtat sem veszek mert ez is az,és emiatt ment viszonylag hamar kb 2 év alatt teljesen tönkre. Nem mennek sokáig. mindegyik hibás amit kidobnak, mert nem cserélik úgy mint pl a telefonokat, pusztán azért mert elavult és van újabb.


és még mielőtt valaki megkérdezi nem eredeti a windows. másolt cd-ről egy gagyi darab. igen jól tudom hogy addig is tart ameddig egy itthoni telepités, vagyis nem sokáig, főleg nem egy ilyen gépen.


Van valami beállítás a hangra, hallottam róla csak nem tudom hogy pontosan mit kell átállítani.



Nem, nem ez a legnagyobb bajom hanem hogy nem nyertem telitalálatot az ötös lottón. :D :P mert igen akkor minden gondom egycsapásra megoldódna, akkor garantáltan nem evvel bajlódnék itt. De ez jutott ezt kell szeretni. Egyenlőre örülök ha a számitógépet sikerül annyira megcsinálni hogy legyen hang.


00:33-as Köszi, rendben azt megpróbálom, bár nem vagyok benne biztos hogy sikerül mert sosem csináltam hasonlót sem. :O

2014. dec. 1. 01:47
 8/38 A kérdező kommentje:

a linux mint működik telepités nélkül is dvd-ről?

Elég furcsa egy op rendszer esetében... az xp-nek olyan hatalmas feneket kell keriteni hogy rámenjen és ha sikerül akkor még nem is működik azonnal a különféle kiegészitő programok nélkül nincs net se meg semmi.


Ez annyiból áll hogy beteszem a lemezt és azonnal felismeri és inditja a gép vagy kellenek hozzá különféle biosos beállítások, pl hogy cd-ről keresse stb?

Nem igazán értek hozzá, mert máskülönben már rég átállítottam volna hogy vigye a hangot csökkentett módban. csak attól félek hogy ezt is elcseszem.

2014. dec. 1. 03:40
 9/38 anonim ***** válasza:
Azért lemezről nem biztos, hogy lesz hangja a linuxnak.
2014. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Igen, linuxnál csak beteszed a lemezt és elvileg működik minden, ez a "live" mód. Nem kell drivereket telepíteni, a Linux Mintben bele vannak integrálva a kodekek is (az Ubuntuba nincs), és benne van az összes fontos szoftver. Általános célokra (net, film, zene, szövegszerkesztő) teljesen jó.

Ha live módban nincs hangja, akkor persze ne telepítsd, mert úgy sem lesz.

Innen le tudod tölteni:

[link]

A telepítése nagyon egyszerű, értelemszerűen kell követned az utasításokat, gyakorlatilag nem lehet elrontani, itt egy részletes, képes útmutató:

[link]

2014. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!