Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek, hogy felismerje a...

Mit tegyek, hogy felismerje a Notebookom a videokártyáját? :S

Figyelt kérdés

Vettem egy ASUS K53SC (-SX073D)- típusú Notebook-ot, és elvileg egy NVIDIA Geforce GT 520MX 1GB VGA van benne.FreeDOS-os volt, felraktam a Windows 7-et, minden működik (hang, hálókártya, stb.), viszont az NVIDIA videokártya helyett az alaplapi integrált kártyát használja a gép, az NVIDIA-t nem ismeri föl. Az eszközkezelőben kettő videovezérlőt jelenít meg, az integrált fut, a másikra azt írja, az eszköz nem indítható el (Kód 10.)


Ha telepíteni próbálom az NVIDIA VGA legfrissebb illesztőjét, ezt írja:


"Az NVIDIA telepítő nem tudja folytatni.A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert."


Gondoltam, biztos le kell tiltani az integrált videovezérlőt a BIOS-ban, de még csak véletlenül sincs a BIOS-ban sehol ilyen opció:S


Egész délután a Google-t bújtam,de nem lettem okosabb:(


Mi lehet a baj? Kérlek segítsetek! (Ha lehet,"konyhanyelven" légyszi, mert nem vagyok komolyan jártas az informatikában.).


Köszönöm szépen!(26/N)


2011. szept. 9. 20:49
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Manuálisan hogy kell átakpcsolni a vga t?

van ere program nem (driver)

tudsz képet feltölteni ahol ez a beálitó panel van és hogy átkapcsolni ere ere (intel-nvidia)

mert más erre kérdezet rá

oldalakon irják hogy lehet manuálisan is kapcsolni meg engem is érdekelne:)

2011. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

A két VGA kooperál,nem kell manuálisan kapcsolgatni/állítgatni semmit, erre csak régen, a technológia kifejlesztését követően volt szükség:


"A technológia egy végtelenül egyszerű ötletre épül. A notebook két grafikus rendszerrel rendelkezik. Az Optimus automatikusan lekapcsolja a dedikált nagyteljesítményű GPU-t, ha éppen olyan alkalmazást futtatunk, ami beéri a szerényebb képességű IGP erejével is. Amikor elindítunk egy játékot, akkor fordul a kocka és aktivizálódik az eleddig kikapcsolt GeForce grafikus chip, ami garantálja a megfelelő teljesítményt. A felhasználó örül, mert az akkumulátor üzemideje megnő, miközben a számításigényesebb programok, játékok gördülékenyen futnak.

A szolgáltatás nem új keletű jelenség, ezért az NVIDIA némiképp megspékelte azt. Az átkapcsolás teljesen automatikusan, külső beavatkozás nélkül történik, nincsen elsötétülő képernyő vagy apró megakadás. Az Optimus gyakorlatilag láthatatlan, de ez esetben ez előnynek tekinthető."


Forrás: [link]


Ma egész délután játszottam a gépen (Lost Souls-Enchanted Paintings-et /egy 2011-es Hidden Objects jellegű játék, gyönyörű grafikával/), és szuperül futott, semmilyen fennakadást/lassulást nem észleltem,a grafika első osztályú volt, és a gép sem melegedett föl. Holnap kipróbálom Doom3-mal is.

2011. szept. 10. 21:57
 43/47 MrSzekely89 válasza:
Hello. En is ebben a helyzetben vagyok mint a kerdest feltevo uriember, csak en egy 310m es videokartyaval es annyi kulonbseggel hogy nekem az eszkozkezelo nem latja csak az intelt. Nekem vajon milyen problemam lehet? Nem fake laptop mert irja rajta is h benne van ez a videokari.
2011. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Doom 3 nem egy mai játék:)

tehát akadás mentesen fog meni ("le se terheli rendszert")

talán még intlele is elmegy szerintem:D

Minecraftot ted fel:P mondjuk az nem kimondotan grafikai de maxon terheli rendszert :D

nemtudom mi lene kicsi amivel tesztelhetnéd

de vanak 3d Mark ok is:)

.

.

neked ahogy felment windows 7 egyböl mutata nvidia kártyád csak felkiáltójelel?

2011. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

MrSzekely89:


Minden más illesztőt feltelepített(él)?:S Elvileg akkor szerintem "látnia kéne" az Eszközkezelőnek a másik kártyát is:S


Nálam látta a gép mindkettőt már a "csupasz" Win7 alatt is, csak mindkettő mellett felkiáltójeles háromszög volt és nem írta ki egyiknek sem a típusát,csak ha jól emlékszek, valami olyasmit,hogy "szabványos HD grafikus vezérlő".


Nem is értettem,miért van kettő.Legelőször az ASUS honlapjáról letöltött NVIDIA VGA illesztőt akartam felrakni (minden más illesztő előtt),hogy normális legyen a kép a monitoron, de azt írta ki a telepítője,hogy előbb egy Intel-es alkalmazást kell installálnom.


Na,körülbelül itt kezdett rajtam "eluralkodni a pánik" (tekintve,hogy nőből vagyok,és bár egy átlagos női felhasználónál talán kicsit többet értek az informatikához,messze nem vagyok géniusz,sőt,még középhaladó sem mondanám magam,és nem értettem,hogy "mi van"...).


Aztán letöltöttem az ASUS honlapjáról az összes illesztőt,és felraktam szépen sorban mindet ami fontos volt (gondoltam, biztos köztük lesz amit hiányolt az NVIDIA telepítője,a chipset illesztő általában mindig mindent "orvosol":)) majd újraindítottam a gépet,és akkor már az integrált kártya vezérelte a grafikát,mert automatikusan átállt a képernyő felbontása.


Ekkor már az Eszközkezelő is kiírta az első kártya mellé,hogy hogy Intel,és eltűnt a felkiáltójel mellőle.


Ezután -tekintettel arra,hogy az az NVIDIA telepítő,amit az ASUS honlapjáról töltöttem le,hibaüzenetet írt,gondoltam felmegyek az NVIDIA hivatalos honlapjára és letöltöm onnan a kártyám típusának megfelelőt,aztán felrakom azt.Az volt az, amelyik a kérdésemben említett hibaüzenetet írta ("Az NVIDIA telepítő nem tudja folytatni.A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert."),ekkor kérdeztem rá itt a GYIK-en,hogy mi lehet a gond,és kezdtem sokkot kapni a hamisítással ijesztgető válaszok láttán...


Aztán végül lehiggadtam, újraindítottam a gépet,leengedtem pár Windows frissítést, majd megpróbáltam újra azt az NVIDIA illesztőt elindítani,amit az ASUS honlapjáról töltöttem le, és akkor már gond nélkül futott,semmilyen hibát nem írt ki, végül pedig felismerte az eszközkezelő is a kártyát és mellé is írta,hogy NVIDIA,a felkiáltójel pedig eltűnt.


Vagyis a lényeg:


Én voltam hülye,mert rossz sorrendben csináltam a dolgokat(az asztali PC-met is mindig én rakom újra,és abban csak 1 videokártya van,úgyhogy azt mindig fel tudtam elsőként telepíteni,hogy ne legyen olyan torz a kép).Legközelebbi újrarakáskor ezt a sorrendet követem majd:


1.Windows telepítése

2.Chipset és a többi illesztő (Audio,LAN,WLAN,stb.) telepítése,majd restart

3.Ezután már működnie kell az Intel VGA-nak

4.Az ASUS honlapjáról letölthető NVIDIA telepítő futtatása,majd restart

5.Mindkét VGA működik,minden stimmel:)

2011. szept. 16. 19:28
 46/47 anonim ***** válasza:

:)

és Doom 3 megy?:P

2011. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 Romulus777 válasza:
Ugyan ezzel a géppel, ugyan ez a probléma, én még küzdök vele, mert feltoltam az intel graphic family driverjét de az nvidia driver telepítésekor azt írja továbbra is hogy nincs hardwer amihez társíthatná. Próbáltam az integrált vga letiltását = 1napig vaksötét monitor.
2011. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!