Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek, hogy felismerje a...

Mit tegyek, hogy felismerje a Notebookom a videokártyáját? :S

Figyelt kérdés

Vettem egy ASUS K53SC (-SX073D)- típusú Notebook-ot, és elvileg egy NVIDIA Geforce GT 520MX 1GB VGA van benne.FreeDOS-os volt, felraktam a Windows 7-et, minden működik (hang, hálókártya, stb.), viszont az NVIDIA videokártya helyett az alaplapi integrált kártyát használja a gép, az NVIDIA-t nem ismeri föl. Az eszközkezelőben kettő videovezérlőt jelenít meg, az integrált fut, a másikra azt írja, az eszköz nem indítható el (Kód 10.)


Ha telepíteni próbálom az NVIDIA VGA legfrissebb illesztőjét, ezt írja:


"Az NVIDIA telepítő nem tudja folytatni.A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert."


Gondoltam, biztos le kell tiltani az integrált videovezérlőt a BIOS-ban, de még csak véletlenül sincs a BIOS-ban sehol ilyen opció:S


Egész délután a Google-t bújtam,de nem lettem okosabb:(


Mi lehet a baj? Kérlek segítsetek! (Ha lehet,"konyhanyelven" légyszi, mert nem vagyok komolyan jártas az informatikában.).


Köszönöm szépen!(26/N)


2011. szept. 9. 20:49
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
A DVD-n lévő telepítők 64bit-es Win 7-hez valók,nekem 32-es van, ezért azokkal nem is kísérleteztem.Minden tökéletesen működik, és valamilyen videovezérlő is biztos,hogy fut, mivel a felbontás jó és a kép is szép:S Nem tudom, hogy egy márkaboltban mennyire vernék át az embert:S
2011. szept. 9. 21:32
 22/47 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ne idegesítsetek, hogy hamisítvány, mert mindjárt sírógörcsöt kapok...:(

2011. szept. 9. 21:40
 23/47 anonim ***** válasza:

Viszamész reklamálni enyit tudsz teni

ot a nvidia logo :s hát ki tudja lehet 32 bites nm támogasa de hát olyanról még nem halotam:s

én viszaviném és lehordanám öket hogy most mi van akor

ha eredeti a windwsod simán lehordhatod oket és ha helyben megnézik megmutathatod mi van ha nem akor othagyod azal hogy mi a gond

2011. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Valaki mondjon valamit:( Most olvasom, hogy az ASUS az NVIDIA kiemelt partnerei közé tartozik,és a gépei megbízhatóak, plusz a hamisítványok noname gépekbe kerültek.Nagyon remélem, hogy csak én vagyok hülye hozzá, és nem vertek át...Most jól felidegesítettetek...
2011. szept. 9. 22:06
 25/47 anonim ***** válasza:
Amugy sok ilyent olvasni it meg máshol is hogy minden szupi elvileg és még se az mint kéne nemtudom én se hogy lehet egyszeruen hamisat adnának a márka boltoknak? felfogni se lehet és ara nem gondolnak hogy ha nem mükodik ugy mint kéne akor ugyis viszaveszik vagy a gyártó ezen keres? hát mindegy remélem megoldodik a probléma:)
2011. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem hát egy gépet a " Hülye is feltesz" mamár te meg nagyon is értesz hozá ahogy látom

ilyen esetbe egy IT zseni is biztos néz egy nagyot ha utána tudja is micsináljon

nem én se hiszem hogy hamisitvány csak nem jól csináltak valamit:s

2011. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Majd ird meg mit szervizeltek rajta vagy sikerült e:) !

gondolom jó pár nap mire oda jutsz? de ha tudod ird majd meg mi volt

2011. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Van egy informatikus ismerősöm, holnap azt hiszem telefonos segítséget kérek tőle...Ő magyarázott nekem régebben valamit arról, hogy minden alaplapon van egy gyárilag integrált alap videovezélő,és a márkás videokártyáknál (pl. Radeon,Nvidia) előfordulhat ütközés az alaplapi integrált vezérlő és a "profi" kártya között.Ilyenkor le kell tiltani az alaplapit (Intel(R) HD Graphics Family),és akkor a másikat használja a gép.Remélem, hogy ez lesz a baj, és megoldható.Ha nem,akkor természetesen visszaviszem...Havi 15.000-rel fogom nyögni egy évig az árát,és kifejezetten kértem, hogy jó VGA legyen benne,az volt az egyik fő szempont.Köszönöm a gyors válaszokat, kedves Tőletek!
2011. szept. 9. 22:37
 29/47 A kérdező kommentje:

Most olvasom, hogy ún. optimus technológiával van benne az NVIDIA kártya, vagyis, hogy 2 videovezérlő fut a gépben egyszerre, egy Intel integrált, amit az egyszerűbb (pl. irodai) műveletekhez használhat az ember, és manuálisan át lehet váltani a jobb, NVIDIA kártyára ha pl. játszik az ember, vagy nagyob VGA igényű programot használ.Azt hiszem arra kell rájönnöm, hogy hogy kell váltani a kettő között, és akkor sikerülni fog telepíteni az NVIDIA illesztőjét.


Ha lesz valami fejlemény, megírom,és még egyszer köszi!

2011. szept. 9. 23:34
 30/47 A kérdező kommentje:

Lemaradt a link:


[link]

2011. szept. 9. 23:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!