Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudom növelni a gép RAM-ját,...

Nessie kérdése:

Tudom növelni a gép RAM-ját, videokártyáját, vagy mittomén mi az a GHz-jét? :O

Figyelt kérdés
A régi duma, mivel megvettem a The Sims3-at a leszáll az éj kieggel, és nemtom használni, mivel nincsenek meg ezek a rendszerkövetelmények. Hogy tudnám esetleg megnövelni? Ezek a GHz-k meg mittomén, a RAM meg a videokártya MB-ja tul kicsi >.< És hol tudnám megnézni a vidikártyának a MB-ját? Mert gondolom én, hogy kicsike. xD A RAM az még megy, meg izé, de a vidi nem :P léci segítsetek, köszi! :D
2011. júl. 4. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a processzor órajelét lehet húzni, de aki még soha nem csinálta annak nem ajánlanám hogy kísérletezzen vele. De attól sem kell nagy csodát várni...
2011. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen háttérismeretekkel azt ajánlom, hogy inkább neki se kezdj, mert lehet leégeted az egészet.
2011. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

OMG! A GHz a számítógépedben lévő processzor(ok) ún. órajele. Ilyen órajele van a Videókártya grafikus processzorának is. A processzorok végzik a kellő számításokat, és adják az utasításokat.

A megabájt és a Gigabájt a merevlemez és a számítógépben lévő különböző memőriák méretét jelölik. Amit te RAMnak hívsz az a számítógép memóriája, ez csak akkor működik ha a számítógéped áram alatt van (Random Access Memory) Ez azért van a számítógépben, mert ha elindítasz egy programot, ebből a program hamarabb tudja kiolvasni a működéshez szükséges adatokat, mintha a merevlemezről szedné. Ilyen memóriát építenek be a Videókártyáka is, hogy a grafikus vezérlő gyorsabban tudjon dolgozni:)


Ennek a méretét legegyszerűbben úgy tudod meghatározni, hogy megnézed, hogy milyen fajta videókártyád van, és beírod googlebe:)

Lehetséges fajták: ATi, Nvidia, Intel

2011. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
persze a pontos típust is meg kell határozni! A hozzáértőktől meg elnézést a pontatlan fogalmazásért itt ott:D
2011. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Leginkább úgy, hogy veszel egy olyan gépet, ami megfelel a kritériumoknak.

Neked nagyon nem ajánlom, hogy bármibe is belepiszkálj, mivel tönkretennéd az egészet. Aki nem ért hozzá, inkább vegyen újat.

2011. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Te úristen amikor végigolvastam a kérdésed azt hittem helyben fejbelövöm magam. Amúgy amikor elindítod legalább olvasd el hogy milyen error-al dob ki. Amúgy valószínüleg a VGA-d lessz a szar szóval max úgy tudod áthidalni a problémát hogy vagy szülsz magadnak egy újat vagy bemész a boltba és veszel.
2011. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, újabb pofont kaptam xD Nekem ez kínai... De legalább most már ezt is tudjuk, és nem kell félnetek, nem fogok belepiszkálni, mivel úgy se értettem meg, mit motyogtok XD
2011. júl. 4. 14:36
 8/12 A kérdező kommentje:
Amugy elmondanád, mit vegyek újat? :o Gondolom a gépről hablatyolsz, bár nem érzem magam 100%-osan feltöltve. nem szoktam egész nap a gép előtt ülni XD És amugy valami mittomén xD lehet hogy hülyeséget írok, készülj fel, "kék halál" cucc jön ki, hogy kék lesz az egész, azt indíthatom újra azt a fénysebesség-gyorsaságú gépemet!!!!!!!! xD Szoval most vegyek magamnak egy új gépet? :O Ami valszeg 100 meg 100 ezresekből áll xD És amugy tudtok egy jó gépet, amivel tudnám futtatni ezt a sz*rcsimbókot? nah meg a kb. árat kérném köszi XD
2011. júl. 4. 14:42
 9/12 anonim ***** válasza:
A számítógép pontos paramétereit úgy tudod meghatározni hogy letöltöd az Everest nevű programot...és az elárul mindent.
2011. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

15:54es vagyok..

CPU AMD Athlon II X2 255 3.1Ghz+Gyári hűtő

Lap ASUS M4A88T-M

RAM Kingston 2Gb DDR3 1333Mhz

VGA Gigabyte GTS450 1GB DDR5

HDD WD 500Gb Sata2 32Mb

Op.Meghajtó LG GH22NS50RB

Ház Cooler Master Elite RC335

Táp FSP Aurum 400

Nem néztem meg pontosan mennyi de 90-100k között van..ennél olcsóbb gépet nem érdemes venni..

2011. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!