Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek, hogy felismerje a...

Mit tegyek, hogy felismerje a Notebookom a videokártyáját? :S

Figyelt kérdés

Vettem egy ASUS K53SC (-SX073D)- típusú Notebook-ot, és elvileg egy NVIDIA Geforce GT 520MX 1GB VGA van benne.FreeDOS-os volt, felraktam a Windows 7-et, minden működik (hang, hálókártya, stb.), viszont az NVIDIA videokártya helyett az alaplapi integrált kártyát használja a gép, az NVIDIA-t nem ismeri föl. Az eszközkezelőben kettő videovezérlőt jelenít meg, az integrált fut, a másikra azt írja, az eszköz nem indítható el (Kód 10.)


Ha telepíteni próbálom az NVIDIA VGA legfrissebb illesztőjét, ezt írja:


"Az NVIDIA telepítő nem tudja folytatni.A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert."


Gondoltam, biztos le kell tiltani az integrált videovezérlőt a BIOS-ban, de még csak véletlenül sincs a BIOS-ban sehol ilyen opció:S


Egész délután a Google-t bújtam,de nem lettem okosabb:(


Mi lehet a baj? Kérlek segítsetek! (Ha lehet,"konyhanyelven" légyszi, mert nem vagyok komolyan jártas az informatikában.).


Köszönöm szépen!(26/N)


2011. szept. 9. 20:49
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Asus support ról szedtél minden drivert nem?

gondolom az átkapcsoláshoz is kel onan egy driver, nézegetem de telról én nem látom át de van ot rengeteg minden

ha fent van driverje

és kell funkció gombos driveris

azokat nézegeted már?

Fn gomb plusz fent valamelyik

amelyikel wifit ilyesmit is bekapcsolsz

majd ismerösöd távsegitségbe megleli neked drivereket programokat, aztán valahogy kitaláljátok melyik gomb az átkapcs

én mindég végignyomogatom:D

miket meg nem tud az ember menetközbeni vga átkapcsolós laptop nem semi:)

amugy asus oldalán más nvidia driver van mint nvidia oldalán 11mb al nagyob engem elgondolkodtat de ha azt probáltad :s

az lesz szerintem amit leirtam

kapcsolokhoz kel egy driver (ha nincs fent)

aztábn vga kapcsoláshoz is (mivel magátol nem fog átkapcsolni)

aztán fn + gombok keresgélés


(mindenüt irták ezt az optimust utána hogy van de azt hogy mi azt nem:D

söt máshol se látam semi ilyent hogy vga kapcsolás nen megy valkinek pedig ha jóláton rengeteg ilyen gép van, én nem értem

mindenki 64bitet használ biztos neked is megérné igy éphogy kihasználod a géped

amugy a driveres dvd t én nézegetem voln

nem lehet hogy van rajta magyar leirás? vagy angol de hát ha kép van vagy egyértelmü meglehet érteni, vagy megnéznéd milyen driverek és tudnad mit keres 32 esben:)

még elolvasom hogy sikerült valmikor:) )

2011. szept. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

Ezt nézzétek!!


[link]


SIKERÜLT!!:D Úgyhogy benne van a gépben az NVIDIA kártya és nem hamisítvány!!:D


Én csináltam rosszul, mert nem tudtam,hogy mi az az Optimus rendszer,és így azt sem, hogy kettő videokártya driverét kell installálnom. Először meg is lepődtem, mert az NVIDIA driverével kezdtem, és kiírta, hogy nem tud települni, mert előbb telepítenem kell egy Intel drivert (az alaplapi VGA-ét, mint utólag rájöttem).Nem is értettem, hogy milyen Intel driverre gondol, de felraktam minden más drivert az ASUS honlapjáról a biztonság kedvéért, és az is köztük lehetett:)


A lényeg tehát az,hogy először az alaplapi VGA illesztőjét kell telepíteni, utána restart,majd az ASUS honlapján lévő NVIDIA VGA illesztő csomagból a főmappában (sok almappája van) lévő Setup exét kell futtatni. Azonnal felismerte a kártyát és gond nélkül települt:)


Hú,most olyan boldog vagyok, esküszöm ezen agyaltam késő éjjelig, alig tudtam aludni...XD


Nagyon szépen köszönöm a segítséget/biztatást és a válaszokat, mentek a plusszok!;)


(Egyébként a 32bit-re visszatérve: jelenleg csak egy ideiglenes 32bit-es Win7 van fent Loaderrel (más extrát nem is nagyon tettem föl,csak egy jogtiszta Office-t fogok mindjárt), mert hétfőn már szükségem lesz a laptopra a munkához,de hétfőn megrendelem tisztaszoftver programban a 64 bit-es Win7-et,és ha megérkezik, újrarakom az egészet, aztán az lesz a végleges Oprendszer.Legalább gyakorlom a VGA telepítését...XD)

2011. szept. 10. 08:33
 33/47 A kérdező kommentje:
Ja! Még egy kérdés (ha esetleg valaki még jár erre): Ha megnézitek a linkelt képet az Eszközkezelőről, szerintetek az egyéb eszközöknél mi lehet az a PCI egyszerű kommunikációs vezérlő és az a másik USB vezérlő, ami mellett még sárga felkiáltójel van? Feltételezem azok még nincsenek illesztve, pedig már mindent felraktam:S Valami ötlet? Köszi szépen!:)
2011. szept. 10. 08:36
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy usb 3 as is van a laptopodban

ott kel lenie a assus supporton anak is

vagy a windows updatenek is fel kel tenie

majd ha frisited

de 64 esel konyeb lesz ot a dvd d csak elinditod és minden fent lesz ami kel szép sorendbe (legalábis elvileg)

biztos van valahol USB 3 (3.0) driver a neten

letöltöd és telepited

amugy jó laptop?:) lehet veni kéne egy ilyent:D

medig birja akulumátoról? mit ir? 3 óra alati igazán nem érdekelne:S (jó amugy majd neten megnézem ezt)

2011. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
Ja amugy funkció gombal lehet kapcsolgatni vga k közt?
2011. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=K53SC&p=3&s=295&os=29&hashedid=3mxEvf3TFaWwIvxq


Ot van supporton a usb3 driver:)

2011. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Jéézus, de vaksi vagyok!XD Az USB illesztőjét kihagytam itt a nagy "izgalomban"...Köszi szépen, felraktam, működik minden most már:)


Őszintén szólva nekem ez az első notebook-om (asztali PC-párti vagyok,de most muszáj volt vennem a munka miatt egy hordozható gépet), így annyira nem vagyok még járatos akksik terén,tegnap hoztam haza a gépet, azóta tápról megy (be van dugva konnektorba).De ki fogom majd próbálni anélkül is.


Megjelenésében egyébként nagyon tetszik a gép, egyszerű, "letisztult" forma, semmi fölösleges extra billentyű/gomb. Délután rakok föl valami komolyabb játékot és kipróbálom azzal is.


Utánaolvastam, elméletileg nem kell váltanom a VGA-k között, hanem automatikusan "kooperálnak", vagyis automatikusan az adott futó folyamatnak megfelelő VGA-t használja a gép (játékhoz az NVIDIA-t pl.), de ki fogom próbálni és megírom hogy ment.


Igazság szerint én ASUS notebookhoz ragaszkodtam, meg volt az elképzelésem a teljesítményről is, de nem akartam 150.000-nél följebb menni.Eredetileg AMD Radeon VGA-t szerettem volna, de ez a gép volt az, ami összességében mindenben megfelelt az igényeimnek,ezért vettem ezt.


Egyébként ezeken az oldalakon írnak részletesebb infókat róla:


[link]


[link]


És itt írnak az Optimus technológiáról:


[link]

2011. szept. 10. 13:44
 38/47 anonim válasza:

hát basszus pont ugyanez a problémám volt nekem is tegnap,ugyanezzel a masinával és ugyanígy 32-es win 7-el.azóta nem tudtam vele foglalkozni örülök,hogy megtaláltad a hiba okát:D


leírnád pontosan melyik drivereket szedted le és milyen sorrendben?


mivel a dvd amit adnak hozzá csak 64-es winen megy,így mindenhez úgy vadásztam össze a drivereket.nem vagyok benne biztos,hogy mindent felraktam amit kell,te miket töltöttél le?

2011. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

Innen töltöttem le:


[link]


ezeket a drivereket:


-Chipset

-ATK

-AUDIO

-VGA

-LAN

-Card Reader

-USB

-Wireless

-BlueTooth



A webkamerához nekem jó a Camera pont alatti driver,mert megnéztem a PID-jét (ahogy javasolta), és nekem más a száma.Úgyhogy ahhoz egyelőre nem találtam drivert, de nekem a webkamera nem is fontos.


Először tegyél fel mindent (kezdd a chipsettel szerintem, aztán sorban mindent,audio,LAN,WLAN,ATK,stb.),csak a VGA-t ne rakd föl.Ha minden mást fölraktál, csinálj egy restartot, és nézd meg az Eszközkezelőben, hogy az integrált VGA-t felismerte-e már a gép (Eltűnik mellőle a sárga felkiáltójeles háromszög).Ha azt már látja a gép, és a képfelbontás is átáll "normálisra", akkor töltsd le a VGA drivert és telepítsd föl (a sok fájl közül a főmappában lévő Setup.exe-t futtasd,az minden mást felrak).Akkor már fel kell ismernie az NVIDIA kártyát a gépnek.

2011. szept. 10. 17:31
 40/47 A kérdező kommentje:
Akarom mondani: a webkamerához nekem NEM JÓ a honlapon lévő driver, bocsi,elírtam:)
2011. szept. 10. 17:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!