Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért nem kapcsol be a gépem a...

Mért nem kapcsol be a gépem a videókártya betéte után?

Figyelt kérdés

Kipucoltam a videókártyámat. Meg emellett újra is pasztáztam. De amikor vissza raktam a gépbe és bekapcsoltam akkor jött a Windows betöltő logó és utána egy fekete kép fogadott egy laggoló kurzorrral. És nem akar bekapcsolni! (BIOS/semmi nem működik) Mi lehet a baj?

Köszönöm a válaszokat!


(Takarítás közben figyeltem és minden jól volt csinálva, szóval tuti nem azzal van a baj)



aug. 2. 20:36
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Cmos, azzal tudod törölni a BIOS beállításokat gyári állapotra! Az baj hogy sokminden okozhatja ,nekem volt olyan hogy a tönkrement dvd rom miatt csinált ilyet,de van hogy billentyűzet hiba,hdd meghibásodás vagy kimozdult csatlakozó,legrosszabb esetben alaplap hiba! Itt az a baj hogy rá kéne jönni ,mi okozza a rendszer akadását! A billentyűzet működik? Ha bekapcsolásnál nyomod az F12 vagy del F8 arra sem reagál? A biosba sem tudsz belépni? Kihuzod a billentyűt és másik usb portba dugod? Egyesével kéne tesztelni a hardvereket ,ram,GPU ,hdd stb.
aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Már számolni se tudom annyi mindent megcsináltam....
aug. 3. 15:32
 13/41 A kérdező kommentje:

Ha valakinek segítene ilyen alaplapon van.


[link]

aug. 3. 16:13
 14/41 anonim ***** válasza:
Cmos resetet is próbáltad? De úgy ahogy írtam?! Ezen az alaplapon van integrált VGA szóval így a videokártya hibáját könnyen ki lehet zárni! Most is csak azt tudom mondani hogy teljesen lecsupaszitani az alaplapot! Se hdd se cdrom se ram! Ha így bekapcsolod akkor csipognia/sípolnia kell az alaplapnak , feltéve ha rá van dugva a kis piezo! Jeleznie kell a hardver hibát mivel nem talál ramot! Ha ezt nem jelzi a gép akkor valószínű hogy a BIOS se fut le! De ha csipogó hangot ad akkor be lehet tenni egy rammodult és megnézni mi a helyzet? Cmos reset úgy kell,hogy tápkábelt kihúzni aztán párszor megnyomni a gépház elején található bekapcsoló gombot hogy a kondenzátorokbol az elraktározott áramot kisüsd! Az elemet is kiveheted pár percre majd vissza és az alaplapon lévő cmos feliratú kis gombot nyomva tartod pár másodpercig! Ezzel gyári állapotra áll vissza! Viszont fontos hogy vegyél ki mindent a gépből és az usb portokból is húzzál ki mindent! Ha ezek sem válnak be akkor lehet , hogy alaplap csere lesz a vége!
aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

#14 Igen a cmos resetet csináltam a gombal és az elemmel is. Semmi...

Most szedtem szét az egész gépet és raktam össze de így se lett semmi...

Még ram nélkül is kiprobálom akkor...

aug. 3. 16:38
 16/41 A kérdező kommentje:
Csipog!
aug. 3. 16:42
 17/41 anonim ***** válasza:

3 csipogás volt ?

De reset után sem tudsz belépni a BIOS beállításokba? Persze úgy hogy legalább egy ram modult vissza raksz, a monitor csatlakozóját meg az alaplapi VGA csatlakozóba dugod

aug. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Igen 3-szor.

BIOS-t nem tudom behozni

aug. 3. 17:46
 19/41 anonim ***** válasza:
Nincs egy másik billentyűd amivel kitudod próbálni a biosba lépést? Érdekes mert jelzi a ram hibát úgyhogy a biosz ezek szerint működik! De hogy miért nem tudsz belépni a biosba azt nem tudom. Lehet a billentyűzet hibásodott meg? Kéne egy másik billentyű és azzal kipróbálni
aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Csak egy van, de biztos jó mert karban tartom.
aug. 3. 18:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!