Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért nem kapcsol be a gépem a...

Mért nem kapcsol be a gépem a videókártya betéte után?

Figyelt kérdés

Kipucoltam a videókártyámat. Meg emellett újra is pasztáztam. De amikor vissza raktam a gépbe és bekapcsoltam akkor jött a Windows betöltő logó és utána egy fekete kép fogadott egy laggoló kurzorrral. És nem akar bekapcsolni! (BIOS/semmi nem működik) Mi lehet a baj?

Köszönöm a válaszokat!


(Takarítás közben figyeltem és minden jól volt csinálva, szóval tuti nem azzal van a baj)



aug. 2. 20:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Szokott olyan lenni hogy amikor tönkremegy a videokártya akkor nem kapcsol be a gép! Ha videokártya nélkül bekapcsol akkor a videokártya rossz. Milyen hővezető pasztát használtál ? A gép be se kapcsol vagy csak képernyő kép nincs? A ventillátorok se pörögnek?
aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
A gép bekapcsol minden rendesen megy csak fekete képet ad meg egy kurzort!
aug. 3. 07:05
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Nézd át az SSD kábeleket! Szerintem valamelyik ssd-ről lecsúszott a táp kábel! Akkor is van hogy ezt csinálja a gép! Ha az se jön be akkor vegyél ki mindent az alaplapbol,ha több ram van akkor csak egyet hagyj benne, ha van alaplapi videokártya akkor a videokártyát is és úgy próbáld ki! Egyenként több rammal is próbáld, több foglalatba! De ez szerintem SSD/hdd hiba lesz, a bios nem tudja azonosítani és megakad az ellenőrzésnél
aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Hdd-m van akkor azt probáljam meg?
aug. 3. 10:39
 5/41 anonim ***** válasza:
Próbálj mindent amit leírtam! Nézd át az összes csatlakozást, ha a videokártya lenne hibás akkor a fekete képet a villogó kurzollal se adná be!
aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Újra dugtam a hdd-et, meg átnéztem a csatlakozókat, de ugyanúgy semmi.
aug. 3. 11:21
 7/41 anonim ***** válasza:
Gondolom nem frissítettél biost ? Viszont van az alaplapon bios reset ! Lehet azt se ártana kipróbálni. Vagy úgy is tudod resetelni ha kiveszed a gombelenet az alaplapbol,de előtte húzd ki a számítógép tápkábelét és miután kihúztad, nyomd meg a bekapcsoló gombot és tartsd nyomva pár másodpercig ,mert a tápegység sokáig eltárol pár voltot. Vagy egyszerűen lehúzod az alaplaprol a táp csatlakozót! És utána kiveszed a gombelenet és hagy úgy a gépet akár egy órán keresztül! Ilyenkor törlődik minden bios beállítás ! Így látatlanban nehéz tanácsot adni. Úgy is próbáltad bekapcsolni a gépet hogy teljesen le csatlakoztatod a hdd-t? Ha van cd/dvd rom akkor azt is! És úgy nézd meg hogy mit csinál ha bekapcsoltad a gépet? Amúgy találkoztam én is olyan alaplappal hogy amikor ki tisztitottam és összeraktam nem adott képet,aztán csináltam bios resetet és jó lett! Egy Asrock márkájú alaplap volt. Próbáld először a hdd ,cd lecsatlakoztatását és ha úgy se adja be a bios-t akkor amit irtam
aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Azt is kiprobáltam, de azóta kivettem a GPU-t és úgy bekapcsolva azt adja ki hogy fixing, és a hdd-ket...
aug. 3. 13:26
 9/41 A kérdező kommentje:
Van az alaplapon egy kis sárga gomb ami mellett van írva egy cmos és két darab villámjel.
aug. 3. 13:42
 10/41 A kérdező kommentje:
Kihúzott hdd-el is kiprobáltam, de azt írja ki hogy nincs... Ez mire jó??
aug. 3. 13:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!