Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki-be a gép...

Miért kapcsol ki-be a gép videókártya csere óta?

Figyelt kérdés
Kicseréltem a gépemben a videókártyát, de mióta ez volt először el sem indult, majd most hogy "jó" másnapi használatnál kékhalált kaptam egy kisebb idő után, majd a gép éppen hogy bekapcsolt, de már kapcsolt is ki, és ez ismétlődik. Majd áramtalanítottam utána pedig bekapcsolásnál elindult. Szóval jelenleg működik, de félek hogy újra előfordul. Mi lehet a hiba?

2023. márc. 15. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Mondjuk tápegység.

Bár elfelejtetted közölni, hogy az új video kártya nagyobb teljesítményű.

Jól gondolom? És akkor ismét igaz, hogy a kérdezők lényeges dolgokat elhallgatnak, de jó választ várnak.

2023. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Konfigot írj elsőnek.
2023. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gtx 751ti-t cseréltem gtx 1660 ti-ra, de ezért irhattad volna normálisabban is :D csak feltettem egy kérdést mert nem értek hozzá. Intel I5-9400F procim van, 16gb ram, asus tuf b360 alaplap
2023. márc. 15. 15:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi *750
2023. márc. 15. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem írtad milyen és hány wattos a tápegységed, de mivel a GTX 1660 Ti-hoz 60 wattal erősebb kellene, így az első tippem az lenne, hogy kevés a tápod teljesítménye.
2023. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
600W
2023. márc. 15. 16:42
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#1 vagyok..

Köszönöm a lepontozást!

De miért is? Mert gondolatolvasó módjára kitaláltam mi okozza a problémát és tulajdonképpen válaszoltam is.

Ja igen! És szóvá tettem, hogy igen hiányos volt a kérdés, azért kell, hogy bocsánatot kérjek?

2023. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Pedig 600W bőven elegendő kellene, hogy legyen hozzá.

Vedd ki a kártyát és tedd vissza. Ha úgysem oké, akkor tedd át egy másik PCI-E slotba.

Nem tudom, hogy van-e a kártyán külön tápcsatlakozó (akár több is)? Ha igen, arra is figyelj, hogy az megfelelően csatlakoztatva legyen.

Ha még mindig nem jó és van másik, hasonló teljesítményű tápegységed, akkor tedd bele azt és nézd meg úgy mit produkál.

2023. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 600W igen, elég lehet, de hány éves is az a táp?

Mert annak szép csendesen "fogy ám" a teljesítménye, ahogy a kondik öregszenek.

Meg azért igen gyakran gyári új állapotban sem tudják a ráírt teljesítményt, persze ha márkás és ott is a drágább változat, akkor inkább megközelíti..

És mint a kérdésben: mikor kezdődtek a problémák?

Amikor egy nagyobb fogyasztású kártya került bele, annak többletét már nem szeretné "vinni", megáll.

2023. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Memóriákat, csatlakozókat igazítsd meg, merevlemez/ssd-nél is.

Valami kis érintkezési szarnak gondolnám csak.

2023. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!