Ehhez a géphez van értelme 144 hzes monitort venni?
Processzor: Intel i5 10400F
Memória: 16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL16 (2x8GB)
Videókártya: ASRock Radeon RX 5600 XT Phantom Gaming D3 6G OC
Alaplap: ASRock Z490 Phantom Gaming 4
Tároló eszköz: HDD: 1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM + SSD: 500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000
Ház: Zalman Z7 NEO
Tápegység: Seasonic Core GM 650W Gold
Szeretnék egy qhd-s, 144 hzes monitort, nyílván játékoknál full hdben menne, és a netezéshez, filmekhez kéne a qhd. Van értelme, vagy ezzel a konfiggal felejtős?
Legyél nyugodtan, bármikor megmondom a különbséget. :)
Én ilyen téren alapvetően sokkal kihegyezetebb vagyok, nyilván a bőven 10000 óra feletti CS magas szinten fejlesztett sok mindent, látáson főleg. Ha te 240hz en játszanál pár nap cst, te is megmondanád egyébként. Érezni az egéren is, mindenen.
Csben azt is észreveszem, ha nem 300. Bunnyhoppolni nem lehet olyan jól alatta.
Divat itt a gyakorikérdéseken lehúzni, köpködni a 75 Hz -nél gyorsabb monitorokat.
Megmondom miért baromság:
1. 60/75 Hz -es panelokat már csak iroda vagy professzionális célra fejlesztenek. Gyakorlatilag egy túlhúzott irodai panelt kapsz, ha 75 Hz -es "Gaming" monitort veszel.
2. Alacsonyabb árkategóriában helyezkednek el. A minőségük is ehhez igazodik.
3. FreeSync / G-Sync !!! Sokan megfeledkeznek eme remek technológiáról. Főleg azok akik nem adnak a képminőségre, a törésmentes folyamatos képre.
A meglehetősen laggos és röcögős V-Sync leváltására fejlesztették ki. Igen, 75 Hz -es monitorokba is belerakják, de ott nem tud olyan nagy tartományba működni, mint a gyorsabb monitorkánál. Ennél nem gond ha kevesebb az FPS, mint a Hz sőt akkor tud jól működni, mert ha magasabb az FPS mint a Hz megint van képtörés.
4. Nagyon olcsók lettek! Összehasonlítva a pár évvel korábbi árakkal feleződtek vagy inkább harmadolódtak az árak. Pár éve egy 144 Hz -es IPS monitort 200 ezer alatt nem nagyon lehetett találni.
5. Monitort nem 1-2 évre vesz az ember. Nagy átlagban 5+ év vagy amíg működik. Az alatt több konfig is megfordulhat alatta. Tehát ne azt nézd hogy most milyen konfigod van.
6. Competitive FPS játékoknál egyértelmű előny.
Én azt tartom hülyeségnek, hogy a géphez mérten akartok monitort venni... monitort hosszabb távra szoktak venni az emberek, van olyan is, hogy a gépet már 2x lecseréled mire a monitor következik.
Az is lehet, hogy valaki meglep egy a ps5-el, vagy akármivel aminek jó lenne a jobb monitor, de te egy gagyibbat vettél mert a géped úgysem hatja ki
#13 "Divat itt a gyakorikérdéseken lehúzni"
Nem, nem divat, hanem tudomány.
Miután az emberi szem közvetlenül nem képes másodpercenként 20-30 különálló képnél többet megkülönböztetni (és ez egyenesen következik az idegsejtek ingerületvezetési sebességéből), de ennek a két-háromszorosánál, esetleg négyszeresénél (bár az már nagyon ritka) többet még közvetetten sem képes megkülönböztetni az ember.
Ebből pedig nem nehéz leszűrni, hogy mennyi értelme van 144 Hz-es, vagy ennél is magasabb frekvenciájú monitorokat venni.
#14: Hosszabb távon sem fog evolválódni a szemed, hidd el. ;-) Nem ettől lesz egy monitor jó, vagy sem.
15: A dolgoban ott a hiba, hogy most egyrészt nézzük onnan, hogy ha gyakorlatban így lenne, hogy nincs difi, akkor egyáltalán nem gyártanának iylet, mert kutya sem venné, hisz enm vesz észre különbséget.
Másodrészt meg saját tapasztalat, nem tudom én se megmagyarázni miért, de tényleg sokkal másabb egy 144Hz-es monitoron játszani. Nem tudomnám egmondani miért, de ez saját tapasztalat is, két pc van összeállítva itthon egyiken egy 60Hz-es monitor van, és valamiért más, nem tudom megmondani az okát, de lehet érezni hogy valahogy a 144Hz es olyan "simább".
#15: Ezt az emberi szem képességei bullshitet azok kajálják be, akiknek még nem volt saját 144 Hz+ -os monitoruk.
Én mikor megvettem a sajátomat, sokkal jobb lett a statisztikám FPS játékokba. Pedig egyik napról a másikra biztosan nem lettem profibb. Sokkal jobban követhetőek voltak mozgások. Mintha csak nagyon-nagyon picit, de az ellenfél előtt jártam volna, és gyakran elég is volt.
De teszteltem az egérkurzor mozgásnál is, ha visszavettem 144 Hz -ről 60 Hz -re, már éreztem, hogy valami nem stimmel.
Köszi a válaszokat!
Most csak azért fura, hogy mondjátok páran, hogy nincs különbség, mert a telefonon a 60 és 120 hz között ég és föld a különbség, és amióta 120 hzes a telefonom, még sokkal lassabbnak látom a 60 hzet, mint akkor amikor "anno" épp csak kipróbáltam a 120-ast. (Vagy a telefonoknál ez teljesen máshogy van?)
Bár így őszintén kezd ez kicsit olyan lenni, mint amikor emebrek beszélik, hogy a coca vagy a pepsi a finomabb, valaki pedig egyáltalán nem is érzi a különbséget. :D
Na akkor beleoffolnék, de nem bírom magamban tartani :D
A mobilokba rakott 120 hz-es kijelző a butaság csimborasszója. Ha dinamikusan tudja állítani a kijelző a képfrissítési frekvenciát, akkor az esetek 90%-ában nem 120 hz-en fog futni, tehát semmiféle különbséget nem fogsz látni, ha meg nem képes dinamikus lenni, akkor csak lezabálja az aksit. És kövezzetek meg, de ezerszer fontosabb egy telefonnál az üzemidő, mint az, hogy látom-e a menü scrollozásnál, hogy esetleg, talán folyamatosabb a kép.
Radásul ez megint olyan, hogy eddig a filléres kínai droidokban is 120 hz-es volt a kijelző (mert az nagyobb szám mint a 60, tehát lehet vele villogni a specifikációban), de az ezeknél ezerszer szebb kijelzőjű csúcs iPhonekban pl. csak most hozták be valamelyik pro modellnél egyáltalán a 120-as kijelzőt, mert már ciki volt hogy nekik nincs ilyen.
20
Ezek a kijelzők JÁTSZANI vannak a telefonban. Pubg meg a többi. Nem neked gyakorizni, az biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!