Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg lehet lenni Windows...

Meg lehet lenni Windows nélkül, ha az alábbiakra lenne főleg használva a laptop?

Figyelt kérdés
Nem igazán játszok, de Civ 6 jó lenne ha menne rajta, ha más nem is, de egyébként leginkább Powerpoint, Word szövegszerkesztő, excel, amiket használok előadásra, prezentációra, beadandókra. Aztán filmnézésre, zenelejátszásra, böngészésre használatos még. Kinéztem egy gépet, de csak az operációs rendszer nélküli változat van nagyon jó áron van, ár-érték arányban a legjobb, amit találtam. Viszont van Win 11 rendszerrel is, minimum 60-100 ezerrel többe kerül helyfüggően csak emiatt, így gondolkozom van-e megoldás, hogy a jó ár és, amire kell az is megoldható legyen. Sosem használtam Windows rendszereken kívül mást, szóval eléggé tájékozatlan vagyok a Linux terén. Tartok is tőle kicsit. Azt se tudom hogyan kell telepíteni, illetve melyik Linux típust érdemes nekem választani a fentieket figyelembe véve.

júl. 1. 19:07
1 2 3
 21/23 gentoojedi ***** válasza:

"Elkezdted ok nélkül szidni a Windowst."


Lehet igazad van és inkább a Microsoftot kellett volna szidnom.


Csak a tényeket írtam. A mai legtöbb linuxellenzőnek olyan pitiáner bajai vannak a linuxszal, akik már nem emlékeznek vagy nem is láttak Xp előtt windowst. Ha láttak volna, nem nyafognának a linuxról.


De kiakadtam azon a kijelentéseden, miszerint 2004 körül a linux használhatalan volt. 1996-ban volt az átlag user számára használhatatlan.


A Szervizmérnök úron én is nevettem. De fel sem merült bennem, hogy pusztán agyképűségből talált volna ki ilyen jó nevet. Emögött poén meg kipihentség is lehet.


Ami meg az én nagyképű nevemet illeti, az nem itt jött létre. Egy olyan helyen regeltem ezzel a nickel, ahol ez teljesen átlagosnak számít. A Hungarian Unix Portálon.


Ott tobzódnak a nagyképűek meg a valóban okos IT-s szakemberek. De ott még az alapító főmoderátor is nagyképű. Az egy olyan "elit" hely, ahol kinézik a hozzám hasonlókat, aki addig alacsonyodik, hogy ideregel gykra és ossza a linuxmannát, segítséget nyújtson a linuxszal bajba jutottakon, okosítsa a butákat. Mindezt ingyen. Erre mit kap? A butuskáktól megvetést és ellenszenvet.


"nem hiszem, hogy követnem kéne a ténykedésed"


Valóban. De akkor tudnád miért vagyok ilyen. Miért vagyok kiakadva a linuxellenzőkön és a microsoft dicsérőkön.


Az ellenem nem lehet nyeri dumát is segítő szándékkal írtam, hogy ne is próbálkozz. Feleslegesen pazarlod a drága idődet.


Erre itt nagyképűsködöl, ahelyett, hogy megköszönnéd Te hálátlan.


De sebaj. Idővel úgyis megpattansz innen, mint ahogy sok linuxellenző és linux védő egyaránt.


Én viszont maradok.


ÖRÖKRE

júl. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Összekeversz egy másik válaszolóval, bár tudom, nem nagyon lehet követni a sok anonimot. Nem írtam olyat, hogy 2004 körül a linux használhatatlan lett volna, és az évszámra keresve más sem. Csak barkácsmegoldásokat említettem :) évszám nélkül, a 90-es évekről beszéltünk. Ha megnyugtat, bár már régen használtam, egyáltalán nincs róla olyan rossz véleményem, mint képzeled, de egyelőre nincs okom váltani.
júl. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Thunderfairy ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


2 éve váltottam Linux-ra. Úgy megszerettem hogy szeretnék e rendszeren maradni most már. Minden van rajta ami csak kell. Office is van csak nem a Microsoft Office. Játszani is bármilyen nem online játékot gond nélkűl játszok rajta. Kijelenthetjűk hogy már semmit nem tud a Linux melett a windows amiért mindenáron a windows-nál kellene maradni a felhasználónak. Nyugodtan váltsál Linux-ra. Linux Mint-et tegyél fel Cinnamon felülettel. Jó Linux használatot.

júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!