Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg lehet lenni Windows...

Meg lehet lenni Windows nélkül, ha az alábbiakra lenne főleg használva a laptop?

Figyelt kérdés
Nem igazán játszok, de Civ 6 jó lenne ha menne rajta, ha más nem is, de egyébként leginkább Powerpoint, Word szövegszerkesztő, excel, amiket használok előadásra, prezentációra, beadandókra. Aztán filmnézésre, zenelejátszásra, böngészésre használatos még. Kinéztem egy gépet, de csak az operációs rendszer nélküli változat van nagyon jó áron van, ár-érték arányban a legjobb, amit találtam. Viszont van Win 11 rendszerrel is, minimum 60-100 ezerrel többe kerül helyfüggően csak emiatt, így gondolkozom van-e megoldás, hogy a jó ár és, amire kell az is megoldható legyen. Sosem használtam Windows rendszereken kívül mást, szóval eléggé tájékozatlan vagyok a Linux terén. Tartok is tőle kicsit. Azt se tudom hogyan kell telepíteni, illetve melyik Linux típust érdemes nekem választani a fentieket figyelembe véve.

júl. 1. 19:07
1 2 3
 11/23 gentoojedi ***** válasza:
Előző hozzászólásomhoz javítás: SuSE 1994-ben jelent meg.
júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
#10 Az egyszerűen nem igaz, hogy "a 90-es években a Windowsok is rettenetesen igénytelenek meg rosszak voltak". Nem hiszem, hogy kb. 1 milliárd felhasználó birka lett volna, ellentétben a Linuxosokkal... Pont a Linux az, ami akkoriban barkácsmegoldásoktól hemzsegett, nem tudom, most hogy áll. Az tény, hogy felhasználókezelés (meg pár másik feature) csak a Windows NT-ben volt.
júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik laptopon az XP van, újabb nem kell Windowsból.

A másikon Ubuntu van belakva, azt általában 4 évente szoktam újra cserélni, mindenben helyettesíti a Windowst, kivéve a "kékhalál".

júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 gentoojedi ***** válasza:

#12


"Az egyszerűen nem igaz, hogy "a 90-es években a Windowsok is rettenetesen igénytelenek meg rosszak voltak".


A mai modern Windowsokhoz meg az elvárásokhoz képest értettem.


"Nem hiszem, hogy kb. 1 milliárd felhasználó birka lett volna,"


Én ilyet nem mondtam. Ennyi erővel aki a XIX. század végén vett autót vagy az ötvenes években televíziót - de akármilyen más terméket is mondhatnék - az is mind birka lenne. De akkor az volt a technológiának megfelelően normális. Ugyanis nem volt más.


Operációs rendszer esetén viszont volt. Csak a tömeg nem tudott róla.


"ellentétben a Linuxosokkal"


Na pont azok nem. Meg akik Unixoztak azok sem. akkoe még Windows sem volt. Ők azok, akik akkor is tudtak valami, meg most is.



A korai Windowsoknak az volt a nagy szerencséjük, hogy ketdetven nagyon kezdetleges volt as internet és nem is volt elérhető a nagy tömegnek.


Ha már 92-ben elérhető lett volna nagy tömegnek az internet és szinte mindenkinek lett volna számítógépe, nagyon sok feltört meg fertőzött Win9x-es gép lett. Akkor jött volna elő a nagy kontraszt a Linux/Unix rendszerek és a Windows között.


A birkázás meg az ilyen irigy MS fanok mániája.

júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 gentoojedi ***** válasza:

#13


"Az egyik laptopon az XP van, újabb nem kell Windowsból."


Meg régebbi sem. Gyakorlatilag az összes korábbi Windows egy trágyahalom volt. A Win 2000-ret hagyjuk, az nem terjed el annyira, amúgy az számítható az első normálisan összerakott Ms. találmánynak.


Az újabb meg nem kell, meg azért nem igaz, mert megnézheted mi történik ha kirakod a netre. Amúgy funkció és tudás terén már bőven jó, ha a biztonsági funkcióktól eltekintünk, ami ma már nélkülözhetetlen.

júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 gentoojedi ***** válasza:

#12

"Pont a Linux az, ami akkoriban barkácsmegoldásoktól hemzsegett"


Nagy különbség Windows és Linux között, hogy a Linuxok szinte a végtelenségig testreszabhatók. Windowsban meg máig olyan korlátozások vannak, amik miaat a rendszergazdák is fogják a fejüket. Van az a helyzet, amikor a Windowsos rendszergazda amiatt szív, mert nem "enged" a Windows.


Linuxnál meg vannak céges területen policyk pont a barkácsolások területén, amit kifejezetten Red Hat nagyon komolyan vesz.


Nem véletlenül adnak mankót meg tutorialokat. Nem azért, mert a tapasztalt Red Hat rendszerüzemeltető rászorul, hanem, hogy tudja mit szabad és mit nem. Most hirtelen csak egy példa. Vannak olyan kernel paraméterek (kapcsolók), amit ha megadsz a rendszerindítónak, akkor az alapján ki/be lehet kapcsolni funciókat. Például, hogy a kernel a régi módon nevezze el a hálózati eszközöket. pl enp2s0 helyett eth0. Na Red Hat ezt kifejezetten tiltja. Nem vállal garanciát rá. Akkor okoz egy bonyodalmat, ha több hálókártya van a gépben és minden rebootnál más sorrendben veszi észre, emiatt felcseréli az eth0-át az eth1-gyel. Na ez pl Red Hatnál barkácsolás. De mondjuk Zentyal Linuxnál meg gyárilag be van kapcsolva.


De mondhatok másik példát. A BTRFS fájlrendszer. Red Hat és származékaiban nem elérhető gyárilag, de barkácsolással beletehető. Ugyanakkor SuSE Linux ENTERPRISE Serveren alapértelmezett.


Akkor kérdezem én tőled:


Mi számít barkácsolásnak? Akkora difik vannak KERESKEDELMI/ENTERPRISE Linuxok között, hogy el sem tudod képzelni.


A linux mindig is barkácsolható lesz, alapjaiban ilyen. A nagy gyártók is belebarkácsolnak ezt-azt, csak azért Ők vállalják a garanciát.

júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

gentoojedi (már a nickedről is ordít...): "... képest értettem" - így értettem, úgy értettem... sima magyarázkodás. Az számít, amit leírtál.

"ellentétben a Linuxosokkal" - ugyanarról beszélünk, bár én egy kis cinizmusnak szántam... Én is használtam egy darabig, mint "power user", de nem sikerült megbarátkoznunk... Sok dolog tetszett benne, de sok mást kényelmetlennek találtam, vagy más problémám volt, részben az évtizedek óta vonszolt örökségből kifolyólag.

Az irigy MS fan pedig oximoron... Ha irigyek lennének, nyilván nem használnák.

júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Bocs de nincs több időm erről vitázni.
júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 gentoojedi ***** válasza:

"gentoojedi (már a nickedről is ordít...): "


"Bocs de nincs több időm erről vitázni."


Egyáltalán minek álltál neki?


Ha követted volna a ténykedéseimet, tudnád ellenem nem lehet nyerni.


"képest értettem" - így értettem, úgy értettem... sima magyarázkodás. Az számít, amit leírtál."


Ez igaz. De akárhogy is értelmezed vagy értelmezik, kevesebb bullshitet írtam, mint Te.


25 éves ubuntu meg kezdetben vala uhu.


Felkészültebb vitapartnereket akarok. Jobb is, ha nincs rám időd. De még mielőtt azt hinnéd azt gondolom túl jó vagyok Neked, ilyenre gondolni sem merek. Ahhoz én túl szerény vagyok. Inkább azt mondanám derűs nyugalommal Te vagy a sz@r.


Búcsúzóul küldöm Neked Margaret Island - Nem voltál jó c. számát.


Oxomoront kár is volt idekeverni.


Mert jaj lesz neked Oxomoron, ha lesújt HalfDaemon.


Ami pedig a linuxpoweruserezést illeti. Nem vettem magamra. Én egy Humaniod Metal power sysadmin vagyok, ami gyógyszerre ivás hatására, tűzokádó transformers robotkutyasárkánydémonná változik, ami kiszivattyúzza a lelked és átülteti egy kutyatestébe. De ez már a linuxezotériaanime szekció.


Puszi.

júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Rendben, egy pár rövid viszontválaszra talán még van időm.

"Egyáltalán minek álltál neki?"

Elkezdted ok nélkül szidni a Windowst. Nem vagyok fanboy, különben eszembe sem jutott volna Linuxszal próbálkozni (jó régen). Láttam már a nicked korábban is, de nem hiszem, hogy követnem kéne a ténykedésed, itt nem is lehet. Szerintem meglehetősen beképzelt vagy, erre utal a nicked, és ez az "ellenem nem lehet nyerni" (gondolom "úgyis nekem van igazam, nem érdekel, te mit zagyválsz" meg hasonlók) szöveg is. Nem érdekel, hány éve, és milyen szinten foglalkozol vele, esetleg milyen papírjaid vannak róla. Az ember legyen szerény akkor is, ha van mit felmutatnia. Van egy hasonló tag is itt, "Szervizmérnök úr"...

Egyébként oximoront írtam... ezt a sz@rozást meg inkább rád hagyom.

Üdv.

júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!