Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg lehet lenni Windows...

Meg lehet lenni Windows nélkül, ha az alábbiakra lenne főleg használva a laptop?

Figyelt kérdés
Nem igazán játszok, de Civ 6 jó lenne ha menne rajta, ha más nem is, de egyébként leginkább Powerpoint, Word szövegszerkesztő, excel, amiket használok előadásra, prezentációra, beadandókra. Aztán filmnézésre, zenelejátszásra, böngészésre használatos még. Kinéztem egy gépet, de csak az operációs rendszer nélküli változat van nagyon jó áron van, ár-érték arányban a legjobb, amit találtam. Viszont van Win 11 rendszerrel is, minimum 60-100 ezerrel többe kerül helyfüggően csak emiatt, így gondolkozom van-e megoldás, hogy a jó ár és, amire kell az is megoldható legyen. Sosem használtam Windows rendszereken kívül mást, szóval eléggé tájékozatlan vagyok a Linux terén. Tartok is tőle kicsit. Azt se tudom hogyan kell telepíteni, illetve melyik Linux típust érdemes nekem választani a fentieket figyelembe véve.

tegnapelőtt 19:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

1700-1800 Ft egy kulcs

[link]

Van élet a Windows-on kívül is. De ez nagyjából "legális" és 100%-ig biztonságos, ha mégis windowst szeretnél.

MsOffice-hoz is van jóáras kulcs.

tegnapelőtt 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Telepítés: egy működő gépen letöltöd a telepítőt és csinálsz belőle bootolható pendrive-ot.

A win11 telepítő INGYEN elérhető a Microsoft honlapján.

[link]

1000+1 tutorial van a YouTube-on, hogy mi a menete.

tegnapelőtt 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégis Linux, de itt a "nem értek hozzá" miatt nem azzal kezdtem. Akkor Linux Mint Cinnamon edition.

[link]

Van ingyen office is.

[link]

Windows-os cumót emulátorban lehet futtatni pl Wine

[link]

tegnapelőtt 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Linuxra a Microsoft nem fejleszt office-t, csak alternatíva van, pl. Libre Office. Előbb próbáld ki Windows-on, hogy megfelel-e.
tegnapelőtt 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 gentoojedi ***** válasza:

Ha a Libre Office nem jön be vagy nem kompatibilis valamewlyik Ms office által generált fájllal, akkor tégy egy próbát a Softmaker féle Freeoffice-szel is. Ami otthoni használatra ingyenes.


[link]

tegnapelőtt 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"Meg lehet lenni Windows nélkül"


igen

ubuntu 20-25 éve

free Office

tegnap 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Tom Benko ***** válasza:
100%
Civ 6 állítólag simán fut Linuxon, a többi meg os-független. Maximum a formátumra kell ügyelned.
tegnap 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 gentoojedi ***** válasza:

#6

"ubuntu 20-25 éve"


Októberben lesz 20 éves az Ubuntu.

Jövőre meg csatlakozik debian is a 30+-os fősodratú linux disztribúciókhoz.

tegnap 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

8%

Valóban, kezdetben vala az UHU, SuSE ...

Akkor még próbálkozás szintjén.

tegnap 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 gentoojedi ***** válasza:

#9


Uhu pont nem. Csak egy évvel előbb jelent meg az első stabil kiadása Uubuntunál 2003-ban, amikor már a Linux kernel 12 éves volt.


Az akkori SuSE, ami eleinte Slackware alapú volt, az jelent meg 1993-ben.


A fő disztribúciók többsége megjelent 1995-ig.

A legősíbb még ma is létezö disztró a Slackware, ami 1993-ban látta meg a napvilágot. Még négy másik jelent meg előtte 1992-ben, az mind rövid életű volt. Azok voltak próbálkozás szinten.


A 90-es években valóban az átlag felhasználó számára használhatatlan volt a Linux. De pont emiatt jelent meg a SuSE illetve a Mandrake Linux. A Mandrake forkja lett a Mandriva, aminek a forkja a ma is létező Mágia (Mageia).


Azt meghatározni, hogy mikortól lett ténylegesen használható a Linux azért nehéz meghatározni, mert a 90-es években a Windowsok is rettenetesen igénytelenek meg rosszak voltak. Netezésre meg kimondottan veszélyeztetettek.


A Windows 98 még nem tudta normálisan kezelni a többfelhasználós fiókokat. Beengedett a jelszavazott fiókba jelszó megadása nélkül. Egy káosz volt. Ezeket már a kezdetektől tudta a linux. Már 1993-ban is. Mivel a Unix is tudta, ami már 1969-ben létezett.

ma 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!