Miért nézi itt mindenki le a Mérnökinformatikus FOSZK-ot?
Én is ezen a szakon végeztem egyetemen tavaly, bőven tanultam matekot (diszkrét matek, analízis), tanultam digitális technikát, programozni(C#), adatbázis kezelést SQL-ben, hálózatokról (elmélet, gyakorlat egyaránt), operációs rendszerekről, IT biztonság, felhő alap technológiák, virtualizáció, számítógép architektúrákat, stb... Sőt még egy mikroprocesszoros kártyát is kellett terveznünk, és szakdolgozatot írni gyakornokként. Azóta főállásban infrastruktúra rendszermérnökként dolgozom, teljesen könnyen el tudtam vele helyezkedni, pedig ez nem diploma. :)
Miért mondják az emberek rá itt hogy semmit sem ér?
A mindenki kicsit túlzás. Másrészt, én azt mondom kérdező, ami egyben a válaszom is a kérdésedre. A gondolkozásod a tudás, nem pedig a papírok. Ugyanakkor, a papírok is jelenthetik azt, hogy jó a gondolkozásod, ahogy a "Nem" papírok is.
Egy jó programozó önmagának bizonyít, mert ha másnak bizonyítana, ellopnák az ötleteit. Ez részben igaz, részben nem. De megítélni valakit, úgy lehet, hogy ha mutat valamit abból, amit csinál. A szavak sokszor nem igazak, láttam rengeteg példát erre az interneten.
Ugyanakkor, kérdező, én mivel, érzem, hogy te valóban jó vagy, hiszek neked.
Nem a sulit/tanárokat nézik le?
Pl szar anyagok vannak, évek óta csak ugyanaz a sablonos témák vannak, stb.
A másik gond, hogy könnyebben felvesznek akinek szar volt a pontja.
1-es, csak nézz körül kicsit a témában, látni fogod a hasonló kérdésekre a válaszokat.
https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..
2-es, én most nem arról beszélek hogy ki mennyit tud, az már mindenkinek a maga dolga, hogy a papír után mit kezd a szakmával, elkezd vele komolyabban foglalkozni és tanul, vagy szarik bele, és sír hogy nem talál jó állást. Szimplán ami bosszant, hogy elég sok helyen a 0-val teszik egyenlővé ezt a szakot és csak a BSC-t nevezik ütőképes papírnak, miközben rengeteg mindent megtanul FOSZK-on is az ember.
3-as, Nem tudom, a magyar oktatás hagy némi kivetnivalót maga után az fix, véleményem szerint a tananyag minősége a legkisebb probléma egy ilyen szakon.
Ahol én jártam, ott direkt a foszkosoknak egy rakat szar tanárt betették és a bsc-seknek a jókat.
Egy idő után a BSC tárgyakat vettem fel én is, mert nagyon nagyon szembetűnő lett a különbség - és nem csak az előadásmód hanem ténylegesen a tudás és tananyag különbözött és múlt az oktatókon.
Én nem nézem le a foszkot (nyilván, hisz én is ott tanultam), de a fenti információ birtokában tudom mondani, hogy sok helyen a foszk nem üti meg azt a szintet ami elvárható tőle.
Nyilván mint programozó-szerű valami, igény van rá, és kereslet is.
De az, hogy szakképzés nevében "mérnök" legyen, ez nálam kiveri a biztosítékot. Ez olyan, mint egy OKJ orvos-adjunktus...
Hát akkor nem tudod, mit jelent a mérnök.
Én nem ülnék olyan kocsiba vagy repülőre, amit egy FOSZK-os IT ember programozott.
A mérnök az, akinek a diplomájában szerepel a mérnök szó és lehet mérnöki kamara tagja, lehet aláírási joga. Az, hogy mérnök van a pozíciód megnevezésében, az megint más. Az a céges világ. Azt kell megnézned, hogy milyen FEOR kód alatt alkalmaznak.
A FOSZK-kal az a baj, hogy több mint az OKJ, de nem BSc. A kettő között valami. Ha megelégedsz ennyivel, akkor az is teljesen jó. Nem mindenkinek kell MSc meg PhD. Dolgozni ezzel is lehet, IT-ben meg főleg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!