Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus szakra...

Mérnökinformatikus szakra megfelelő ez a laptop?

Figyelt kérdés

Jövőre kezdek BME-VIK mérnökinformatikus szakon, és őszintén, én már nem tudom, hogy mit gondoljak.


Igen, tudom, hogy millió ilyen kérdés volt már, de ahogy ezeket olvasgatom egyre jobban össze zavarodom. Alapvetően két álláspontot vélek felfedezni:

1. "Hagyjuk már mérnökinfó xd egy kenyérpirítón is tökéletesen fog futni minden"

2. "A mérnök hallgatóknak 10 cm vastag gamer gép kell lehet még az is kevés lesz"

(Nyilván túloztam, de a lényeg szerintem érthető)


Nem lenne mellette asztali gépem, tehát mindent is a laptopon csinálnék. Az előadásokon inkább iPaden, vagy füzetbe jegyzetelnék, szóval kimondottan csak az érdekel, hogy a programozásra/szakmai órákra megfelelő-e.


Nagyon megköszönném, ha egy BME-VIK-es, vagy bármelyik informatikai egyetem hallgatója felvilágosítana a témában.


A laptop, amit kinéztem:

[link]



2020. dec. 10. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Negyed éves BME VIK mérnök infos vagyok. A processzorra programozás nem fog nagy teljesítményt megkövetelni, de azért nem árt, ha van 8-16 GB memória, és nem lassul be folyton a fejlesztőkörnyezet, amit használsz. Ezzel elkerülhető néhány ideg összeroppanás. Szerintem ezzel a géppel simán végigcsinálhatod. Az viszont szerintem nagyon hasznos, ha van esetleg +1-2 monitorod, a laptop kijelzője mellé.

FYI: Ez a gép amit linkeltél jobb, mint amivel én csinálom a szakot.

2020. dec. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Programozás órán nem kell laptop. :) előadáson figyelni kell, nem kódolni... laboron meg lesznek gépek és nem cipekedned a sajátod.


Amúgy teljesen jó az a gép. 5. Félévben Android Stúdiót kell majd használni, az zabálja a RAM-ot tehát az jó ha van.


(BME-VIK)

2020. dec. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Minden informatikai szakon szinte kizárólag elméletet kell tanulni (sajnos), tehát bármilyen laptop jó, amin a Word, PowerPoint, Adobe Reader elfut.
2020. dec. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
A fiam a programtervező szakot egy 90 ezer forintos HP laptoppal csinálta végig jelesre. Tehát nem a laptoptól függ. Ami a jegyzetelést illeti neki a kockásfüzet+golyóstoll vált be.
2020. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!


Ezek szerint nem kell aggódnom, azon hogy jó lesz-e.😌


U.i.


"előadáson figyelni kell, nem kódolni..." Szerintem nem állítottam az ellenkezőjét.


"laboron meg lesznek gépek"

Hát ezt valahogy elvártam/sejtettem, de nem akkor fogok először kódot látni életemben, és nem is csak akkor szeretnék majd programozni, amikor laborban vagyok.

2020. dec. 10. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a laptop bőven elég, minden simán futni fog rajta. Szerintem a következő 5 évben nem is lesz vele probléma, elég erősnek tűnik.

Amire érdemes lehet figyelni, az a garancia, akár egy kicsit olcsóbb laptop is jó lehet, ha tudsz hozzá extra garanciát igényelni. Emellett csatlakoznék egy korábbi válaszolóhoz, egy plusz monitor mindenképp kell hozzá, nagyon meg tudja könnyíteni a munkát, ha van 2 kijelződ.

2020. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén ... Szinte bármilyen számítógép jó.


Nem lesznek óriási erőforrásokat igénylő dolgok a fentebb írt android studió talán a legdurvább, de ahoz sem kell sok. Már 4gb rammal megy, csak kicsit lassú az emultátor.


Innentől kezdve minden "extra" a saját kényelmedet elégíti ki, mert szükségtelen.


Ha ennyit akarsz költeni laptopra, nyugodtan tedd meg, de ne azzal az ürüggyel, hogy "BME Mérnökinfós leszek, ezért kell".

2020. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!