Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Mobilkonzol.hu webáruház...

A Mobilkonzol.hu webáruház megbízható?

Figyelt kérdés

Valaki vásárolt már tőlük? Mik a tapasztalatok?


Playstation 5 konzolt árulnak még előrendelésben. Garantált karácsony előtti kiszállítással.

Több apró hírdetési oldalon is reklámozzák magukat a Ps5 kapcsán. Ez lett furcsa nekem. Válaszokat előre is köszönöm



2020. nov. 20. 15:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/293 König88 válasza:
Sziasztok! Engem is érdekelne hogy most kamu vagy nem kamu ez a mobilkonzol.hu! Én is beszéltem a megadott telefonszámon a csajszival és hitelesnek tűnt, de önmagában az egészet nagyon furcsálom hogy előre kell utalni még akkor is ha személyesen vennéd át a PS5-öt! Sajnos mivel vidéki vagyok így nem tudom ellenőrizni azt a megadott címet ahol a személyesátvétel lehetséges(Podmaniczky utca 43)! Valaki aki Pesti nem nézné meg ezt a címet hogy tudnek-e valamit a mobilkonzolról vagy egyáltalán van kapcsolat a megadott cím és webshop között? :D Válaszotokat várom köszi ;)
2020. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/293 anonim ***** válasza:
Sziasztok! @König88 A cég személyes átvételi pontnak az eLogisztika csomagpontot adta meg. Sok webshoptól rendelt terméket itt tud az ember átvenni, szóval a hely valós. Én felhívtam őket és azt mondták a partnerségi megállapodás folyamatban van, de még nincs tapasztalatuk a céggel nekik sem. Való igaz hogy decemberben jön az utolsó szállítás Magyarországra, mivel a többi nagyobb kereskedő is ekkor szállítja ki azoknak akik még nyáron előrendelték. Valóban nehéz eldönteni az igazság tartalmát, mivel nem találni sem pozitív, sem negatív véleményt a helyről. Beszéltem én is a náluk lévő hölggyel és valóban meggyőző. Alapvetően ha az ember kis bizalmat szavaz nekik, akkor mindenképp a kártyával fizessen utalás helyett. A weblap https: protokolt hazsnál és az otp simple webhelyen át fizetsz, egró a weblap nem látja a kártya adataid valamint, ha mégsem jönne össze a dolog és nem akarják visszaadni a pénzed, akkor követelhetsz visszatérítés (Chargeback).A chargeback egy elég tuti dolog, mivel a bank nem a kereskedőtől veszi vissza a pénzed, hanem a kereskedő bankjától, így az szinte biztos hogy visszakapod (utána hogy a kereskedő bankja és a kereskedő, hogy játsza le az már az ő dolguk). Valamint pozitív, hogy a bankkártyás fizetéshez a bank előzetesen átvizsgálja a céget és csak akkor engedélyezi neki, ha számára minden rendben volt (ettől még lehet csalás). Számomra az a legvalószínűbb, hogy ők ezt teljesen komolyan gondolják és még nem tudják, hogy ekkora igényt valószínűleg nem fognak tudni lefedni, esetleg maga a beszállító téveszti meg ezt a kis céget (vagy netán minden rendben lesz, ki tudja). Lényegében, ha be akarod próbálni akkor kártyás fizetésben van a legminimálisabb kockázat, ha utalsz azt menthetetlenül el lehet húzni.
2020. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/293 König88 válasza:
Köszönöm a válaszodat! :) Akkor magyarul van kapcsolat a megadott címen és a mobilkonzol.hu között? :) Bankkártyás fizetés akkor a legbiztonságosabb? :)
2020. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/293 anonim ***** válasza:
A jelek szerint van kapcsolat. Egyébként a bankkártyás fizetés szerintem biztonságosabb mint az utánvét. Mivel ott muszáj kifizetned a csomagot mielőtt belenézhetsz, utána persze dönthetsz úgy hogy nem veszed át, de akkor már megint a kereskedőnél van a pénzed és nem egyszerű visszaszerezni. Ellenben ha kártyával fizettél akkor belenézel és ha nem az, akkor simán visszaküldöd és ha nem tudtok megállapodni vagy nem foglalkozik veled a kereskedő akkor megy a chargeback, ami neki egy elég nagy érvágás (emiatt próbálja is elkerülni).
2020. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/293 Richieekal90 ***** válasza:

Hívom öket, és at van iranyitva a telefonszámuk egy külfoldi szamra amit nem vesznek fel.

Utaltam nekik 2 hete...

2020. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/293 anonim ***** válasza:
100%
Na ez már elég rossz jel.
2020. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/293 anonim ***** válasza:
Én is megpróbáltam hívni, nekem kicseng.
2020. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/293 anonim válasza:
100%
Sziasztok! A Sony hazai PS értékesítési részlege szerint 12 hazai jól ismert cégen keresztül értésítenek és fognak értékesíteni PS5-öt. Az említett vállalkozás a mobilkonzol.hu üzemeltetője nem tartozik közéjük. Ergo: üzletszerű csalók. Aki utalt nekik, javasolják tegyen feljelentést. Amúgy az ő információik szerint is PS5-öt január vége-február előtt senki nem fog tudni szállítani.
2020. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/293 uphigh ***** válasza:

A https, otp-s bankkártyás fizetési felület és a normálisnak tűnő számla ne tévesszen meg senkit:


A webshop a shoprenter.hu -tól bérli a felületet. Itt bárki, pár óra alatt, havi párezer forintért létrehozhat egy ugyanilyen webshopot, bankkártyás fizetéssel és számlázással együtt.


Tavaly a mobilexpo.hu domain alatt történt ugyanez a csalás:


- Karácsony előtt létrehoztak (ugyanúgy a shoprenter.hu segítségével) egy weboldalt

- A piaci ár alatt valamivel facebookon, apróhirdetéses oldalakon reklámozták a termékeket

- Csak átutalással/bankkártyával lehetett fizetni

- Telefonon addig hitegették az embereket a "karácsony miatti lassú szállítással", amíg tudták, hogy minél több embert tudjanak átverni mielőtt lekapcsolják az oldalt

- Majd December 14-én eladták a céget ukrán tulajdonosnak, az átvert emberek azóta is futnak a pénzükért


A bankkártyás chargeback hosszú folyamat és csak akkor működik, ha van a cég számláján pénz. Szóval, aki korábban fizetett az azonnal indítsa el a procedúrát, mert valószínű pár hét múlva már nem lesz rá lehetőség.

2020. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/293 A kérdező kommentje:

Fel kell venni a kapcsolatot a GLS futárszolgálattal és meg kell kérdezni hogy partneri kapcsolatban állnak-e a webshopal.

Mert ha nem akkor az baj.

Illetve az átvevő helyel is amit írnak fel kell hívni hogy ismerike a céget és ha igen volt e már csomag átadás tőlük.

2020. dec. 1. 17:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!