Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogyan tudok javítani a...

Hogyan tudok javítani a futási teljesítményemen?

Figyelt kérdés
Sajnos nem bírok többet futni 800m-nél. Pedig jó kondiban vagyok, 75felülést, 17húzódzkodást és 40fekvőtámaszt szinte komoly erőfeszítés nélkül meg tudok csinálni. Túlsúlyos sem vagyok 48kg 161cm (lány). 3200m-t kéne lefutnom. Van rá még másfél évem (zmne alkalmasságira kell). És hiába próbálkozok egyre többet futni, nem megy. Segítsetek kérlek!
2009. nov. 24. 18:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
????
2009. nov. 24. 18:41
 2/14 anonim ***** válasza:
tudsz futni 800m-ert akkor holnap csinálj 900-at majd 1km és egyre több lassan fokozatosan ,így biztos menni fog:)
2009. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ezt írtam le pont, hogy 800m a max, azt is alig tudom ki küzdeni magamból. Nem nagyon meg még 100m :S Erre nincs valami készítmény segít növelni a teljesítményt? Akár csak pár órára is..?
2009. nov. 24. 18:48
 4/14 anonim ***** válasza:

Van még rá másfél éved ,minden nap lefutod a 800-at, aztán megy majd tovább. Olyan nincs ,hogy nincs , a 110 kilós debellák is lefutnak 800 métert.


Fussááá b..meg!!!!!

2009. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy az izmaid nagyjából jók, meg 800 km után nem is áll be az ember lába, ezért gondolom hamar kifulladsz. Szíveddel minden rendben van? Ja igen, akkor próbálj lazább tempóban futni többet, akár 2kör kocogás, egy kör séta, 2 kör kocogás. Aztán apránként növeled a távot kocogva. Utána meg a tempót növelheted. Másfél év alatt simán le tudod futni ha edzel. És remélem nem cigizel.
2009. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem cigizek. És tudtommal semmi baja a szívemnek. Versenyszerűen lovagolok, szóval 3-4órás edzéseket is bírok. Nem értem miért pont futni nem tudok. ):
2009. nov. 25. 22:54
 7/14 anonim válasza:

Fuss lassabban, úgy le tudsz futni 1 /1,2 km-t is. Aztán egyre csak növeld a sebességet. Ha nagyon akarsz, akkor szedj fehérjét, de szerintem azt nem kéne...

Jaa és persze a legfontosabb, fuss legalább 2 naponta (ha izomlázad van akkor is). Nem hátrány az sem ha 2X800 m futsz le és közben pihizel 15-30 percet.

Sok sikert!

2009. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

ha tényleg formában vagy..akkor nincs más dolgod :

oszd be az energiádat...menni fog;)

2009. dec. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
"75felülést, 17húzódzkodást és 40fekvőtámaszt szinte komoly erőfeszítés nélkül meg tudok csinálni." :O Ha ez igaz akkor én veled találkozni akarok :D Amúgy én is így voltam ezzel, hogy nem bírtam sokat futni, aztán egy nyáron belelendültem. Úgy futottam, hogy minden 7en 100méterrel többet... (az utolsó 1hónapban napi 22Km - t) :D Fogytam azon a nyáron 23kilót :)
2010. márc. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ez tényéleg igaz.(: minden nap amikor felkelek és mielőtt lefekszek szoktam fekvőzni és felüléselket csinálni. Najó...bevallom..nem szó szerint minden nap..van amikor nincs hozzá kedvem.:) bár ez ritka. Köszönöm a tanácsod, ezt már többen is mondták. Biztos van benne valami (; Az idő is jobb már, el is kezdem.
2010. márc. 3. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!