Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mennyi jó vagy...

Szerintetek mennyi jó vagy rossz ez az edzésterv? +pár tanács kéne. ! Többi lent!

Figyelt kérdés

!!!! Itthon edzek !!!!

+Kérdés. Eddig heti 6edzést csináltam 1pihenővel, nyilván:D. Na ebből szerintetek lett valami következménye itt gondolok túledzésre pl. mert ezt pár hónapig csináltam szval... Ezt azért kérdezem mert az utóbbi időben mintha semmit se fejlődtem volna kajára figyelek de nem számolok semmit. Reggelire ilyen zabpehellyel kevert gyümölcsös cuccot eszek, iskolába szendvicset viszek (sajt akarmi szalámi ami van) +kefirt néha szoktam vinni, ebédre mindenképp húst rizzsel vagy krumplival próbálok enni, ami van.. sajnos nem tudom megparancsolni anyumnak hogy minden nap csirkét csináljon.Aztán tojást müzlit, próbálok többször keveset enni, bár ez úgy jön ki nálam hogy többször sokat:/ Gondolom ezért is hízhattam +7-8kg-t mióta edzek. Nem kell nagy dolgokra gondolni kicsit több mint fél éve edzek rendszeresen** --15éves fiú, 60kg** vagyok

Szerintem egész jó amit eddig elértem mert rengeteget változtam, de a mellemmel nagyon nem vagyok megelégedve..:/ erre mit javasolnátok, és nem kevés

1 izomcsoportot heti 1x edzeni? :)



EDZÉSTERV:


Hétfő: Mell

50 fekvőtámasz +8 kgval a hátamon

vizszintes padon tárogatás 3x12

ferde padon tárogatás 3x12

tolódzkodás 4 amennyit bírok


KEDD: Láb-has

guggolás 4x12

kitörés 4x12

falnak ülés 2x ameddig bírom

merevlábas felhúzás 4x12

vádli állva 5x20

has: haskereket használok, 3x ameddig bírom


SZERDA: Váll-csuklya

Döntött törzsű oldalemelés 4x12

vállból nyomás 4x12

állig húzás 4x12

vállvonogatás 4x12



CSÜTÖRTÖK: Hát

Döntött törzsű evezés kézisúlyzókkal 5x15

Egykezes evezés 3x12

Húzódzkodás 4x amennyit bírok de nem megyek bukásig

vállvonogatáss előrehajolva 3x12

inverz evezés 3x12


PÉNTEK: Kar

BICEPSZ: Koncentrált bicepsz 4x12

Bicepsz scott padon,amit a fekvenyomó pad végén szoktam csinálni,azon a szivacsos részen:D ..teljesen jó!(otthon edzek)

kalapács bicepsz 4x12

TRICEPSZ: Homlokhoz engedés 4x12

Tricepsznyújtás állva 4x12

Lórúgás 4x15


KÖSZÖNÖM HA ELOLVASTAD:)!



2018. jan. 25. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A kevesebb néha több! Felesleges így szétszedni, ugyanezt megcsinálhatod úgy hogy

hétfő: mell, hát

szerda: láb, has

péntek: váll, kar

vagy;

hétfő: hát, váll

szerda: láb, has

péntek: mell, kar

Pihenés közben nő az izom.

2018. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!:)Ment a zöld kéz👌


Más?;)

2018. jan. 25. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha többet híztál, mint amennyit terveztél, akkor viszont lehet nem ártana, ha egy darabig vagy néha-néha utánaszámolnál annak, hogy mit eszel, csak a miheztartás végett. Vannak tök jó alkalmazások, amikkel napi 5-10 perc beírni, hogy miket ettél, pl. MyFitnessPal, de van, aki a kalóriabázis.hu-t használja. Bár ha fél év alatt jött fel 7-8 kiló, az szerintem megfelelő ütem.


Melledzéssel kapcsolatban annyi kérdés lenne, hogy biztosan a melled dolgozik koncentráltan azoknál a gyakorlatoknál, amiket mellre szánsz? Mellnél könnyen bekapcsolódhat segédizom is, és akkor mindjárt nem kapja meg a megfelelő terhelést.


Abban pedig igaza van az előző válaszolónak, hogy a kevesebb több, elég heti 3-4 alkalommal edzeni. Ha nagyon nem bírsz magaddal, akkor a pihenőnapok egyikére rakhatsz be egy kis kocogást vagy nyújtást, hengerezést, még jót is tesz, de alapvetően több pihenőre van szükséged a fejlődéshez. Egyébként jó az edzésterv és a többi is, hajrá. Anyukádnak pedig ne parancsolgass, inkább állj be mellé és tanulj meg te is főzni, nagyon hasznos dolog :D

2018. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja meg még annyi, hogy ha fél éve dolgozol a 12-es (viszonylag magasabb) ismétlésszámokkal, és esetleg unod, akkor átválthatsz egy időre magasabb súlyok + kis ismétlésszám kombóra is, az izmaidnak is jót fog tenni a változatosság, nem szoknak hozzá az egyfajta terheléshez, meg neked is lesz új kihívás.
2018. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Basszus..😃 köszönöm a választ, nagyon hasznos volt!!

Melledzésnél mindig lassan koncentráltan végzem a gyakorlatokat, tárogatásnál sajnos kicsit szoktam még éreznina vállam, de sokkal jobban megy mint pár honnappal ezelött. Az alkalmazást ajánlást köszönöm,mindenképp letöltöm valamelyiket! Főzni majd megtanulok:D de a tojást tudok csinálni🤔😅 Megfogadom, nagyobb súly kisebb ismétlésszámos kombót:) Köszönöm még egyszer!!🙂

2018. jan. 25. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!