Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéstervet tudnátok javasolni?

Edzéstervet tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! egy 18 éves 180cm körüli 69kg súlyú sportos alkatú egyén vagyok szeretnék belefogni a testépítésbe mert úgy érzem ennél sokkal de sokkal többet kitudok hozni magamból. 2 futottam le eddig a félmaratont és hetente 2-3x futok is (6-18km) de ugy érzem ez keves épp ezért gondolkozom a kondi terembe néha néha lemegyek havonta 1-2x változó de szeretném komolyabban elkezdeni, tudnátok esetleg egy kezdő edzéstervet ajánlani ?

igazabol a szalkasitasra mennek ra valaszokokat előre is köszönöm !



2015. dec. 6. 00:00
 1/3 Cortez70 ***** válasza:

A szálkásítás és a tömegelés között étrendben van különbség, valamint több aerob megy szálkásításnál. DE: a súlyzós edzés z ugyanaz, nem változik. Maradnak a nagy súlyos kemény edzések!

Találsz a bodybuilder honlapon kezdő edzésterveket. Heti 3 napos, teljes testes terv kell neked kb 2 hónapig. Pl ilyen: guggolás, evezés, fekvenyomás, mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, csigán letolás tricepszre, hasprés, vádli állva. Kb ilyen legyen. Mindenből 3-4 sorozat, sorozatonkét 10-12 ismétlés, akkora súlyokkal, amivel ez az ismétlésszám megy szabályosan. Étrended is legyen! Amúgy az adatok alapján rád izomtömeg kellene, mert pl én vagyok 173 centi, de 84 kg és kb 10 testzsírral. Szóval nem lehet sok izom rajtad 70 kilósan ezzel a magassággal.

2015. dec. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Ha havonta 1-2-szer szeretnél edzeni, akkor inkább ne tedd, már most felejtsd el, ez a sport nem erről szól, tényleg.
2015. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet félreérteted vagy én fogalmaztam rosszul eddig havonta 2-3x jártam terembe de most szeretném elkezdeni hogy akár 5-6 napot lenyomni vagy kitudja szóval nap mint nap
2015. dec. 7. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!