Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi kell az izomnak a növekedés...

Mi kell az izomnak a növekedéshez?

Figyelt kérdés

Magasabb ismétlés szám, több sorozat, nagyobb volumen, heti több edzés.... stbb..? Mégis mi kell neki a növekedéshez.


Ilyet ne írjatok, hogy nagy súly, kis ismétlés szám. Mert elég sok embert láttam pl. youtubon, hatalmas súlyokkal dolgozni, versenyt nyerni, de a gyerek max 60kg, nem is látszik rajta, hogy edz, pedig még is megnyeri az erőemelő versenyt.



2017. szept. 27. 18:05
1 2
 1/11 Cortez70 ***** válasza:
Pedig naturalban jobb a nagy súlyos edzés, nem túl sok sorozattal. És ha heti többször edzel meg egy izmot. Persze ilyenkor egy edzésen kevesebb sorozat megy izomcsoportonként mintha heti egyszer edzenél meg egy izmot. Elegendő kaja is kell.
2017. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Heti több edzés és relatíve nagy volumen. De hidd el, ha nem erősödsz, akkor egy idő után az se fog érni szart se.
2017. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Cortez70 ***** válasza:
Kiegészítés: koxal is jobb a nagy súlyos edzés, de koxal lehet fejlődni kis súlyos bohockodassal is.
2017. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. 8 fölé nem akartam menni ismétlésben. Max néha kiegészítő gyakorlatoknál 10 ismétlés, de az is ritka.


Igazából azt nem értem, ha nagy súllyal kell edzeni, akkor a súlyemelők miért nem izmosak. Elég nagy súlyokkal dolgoznak, mégis láttam olyat, hogy 60kg volt, semmi izommal, de mégis megnyerte a versenyt, mert olyan erős volt.

2017. szept. 27. 18:13
 5/11 Cortez70 ***** válasza:
100%
Ott benne kell maradni egy súlycsoportban, így nem megy annyi kaja. Meg ott nagyrészt technika is van az erő mellett. De vannak izmos súlyemelők egyébként.
2017. szept. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A súlyemelők nem izmosak? :D LOL


Nézd meg az elit súlyemelőket, olyan lábuk van, hogy néhány amatőr testépítő elbújhat mellettük.


Amit te feszegetsz az összetett. Most ha valaki 60 kilós, az feltételezem eleve kis termetű, eleve soha nem lesz nagy, még ha kicsit badisabban is edzene. Vannak ilyen emberek, ez már struktúra kérdése is. Másrészt ha egy erőemelő nagyon specifikusan maxerőre megy, akkor elképzelhető, hogy nagyon nagy intenzitással edz (tehát az 1RM-hez közel), de így lehetetlen akkora volumennel edzeni, mint egy alapozásnál, ahol kisebbek a súlyok, de nagyobb a volumen, tehát az összmunkamennyiség nagyobb. Ilyen esetben nyilván fog erősődni, de az izomtömeg nem nő, csak idegrendszeri adaptáció történik.

2017. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Így van a súlycsoport is szempont, azt kifelejtettem.
2017. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondjátok, hogy legyen egy jó étrend és edzek nagy súllyal, 5-8 ismétlés között. A volumen se legyen alacsony, és nőni fogok?
2017. szept. 27. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, nőni fogsz, ha megfelelő gyakorlatokat csinálsz, megfelelő súllyal, megfelelő ismétlésszámmal és megfelelő szett számmal megfelelő alvás és étrend mellett.
2017. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lu Xiaojun súlyemelő,vézna is szegény..
2017. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!