Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy működik a TSM?

Hogy működik a TSM?

Figyelt kérdés

Nem rég akadtam rá, ha jól tudom élő adásokban lehetett róla megtudni mindent, de én azokról lemaradtam.

Hogy is működik ez konkrétan?



2017. jún. 23. 12:14
1 2
 1/18 Cortez70 ***** válasza:
79%
Youtubon fent vannak a videók. Meg facen is olvashatod a dolgokat. Amúgy annyi, hogy nagy súllyal nyomod, kevés gyakorlattal egy izomra, és nem túl sok sorozattal.
2017. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam edzeni, hogy minden izomcsoportra van egy főgyakorlat, azt piramis szerűen vagy esetleg 5x5os ismetlesekkel csinalom, es ez utan par izolaltabb gyakorlat.

Es heti 5 edzes. Fejlődök is elég jól. Szigorú diéta mellett is növeltem az erőszintemet.

Ha jól értelmezem, akkor a TSM is hasinlít ahoz amit én csinalok, csak elmaradnak utánna az izoláltabb gyakorlatok.

2017. jún. 23. 12:30
 3/18 Cortez70 ***** válasza:
100%
Ja, nem kell naturalban izolgatni. Pl ha egyszer edzel egy izmot egy héten akkor jobban jársz 10-12 sorozat fekvenyomassal (lehet akár egy része egykezes sulyzokkal is), mintha 5 nyomás után csigan izolalgatnal.
2017. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Aha, értem.

Alapvetően imádok hatalmas súlyokkal dolgozni, csak peldaul pont egy fekvenyomasnal nem mindig erzem ugy a mellizmokat, meg ha már kezd fáradni akkor túl sokat nyomok vállból, és épp ezért érzem úgy hogy még tárogatásokkal vagy akár a pad dőlésszögének változtatásával még tovább tudnám nyomorgatni az izmokat.

2017. jún. 23. 12:39
 5/18 A kérdező kommentje:

Legutóbbi mellezésnél példaul ferdapadon felmentem max súlyra, utánna egyenes padon is, végül végeztem pár sorozat tárogatást.

Ez igy mar nem fer bele a tsmbe?

2017. jún. 23. 12:41
 6/18 A kérdező kommentje:

Meg az egyik nagy alapelv az az hogy izomformálás nem létezik.

Ezt így felfogom és korábban is hulyeségnek éreztem peldaul egy kar edzésnél hogy mindem gyakorlat más részt stimulál,közben meg a karodat ugyanabban az egy ívben mozgatod csak esetleg más szögben.

De akkor vállaknál sem létezik pl az első oldalsó és hátsó rész?

2017. jún. 23. 12:47
 7/18 anonim ***** válasza:
De, vállnál igen.
2017. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Cortez70 ***** válasza:
Vállnál kell oldalemeles is. Mellnel nem kell döntött pad, mivel csak a vállad kapcsolódik be jobban, leveszi a terheles egy részét a mellről.
2017. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azt nehéz befogadni,hogy kevesebb edzéssel igér olyan fejlődést és tömeget naturalba, ami még kokszolva is mar jonak mondható. Mindezt tápkiegek nélkül.

Szuli aki hirdeti a módszert 95 kilo, viszonylag elég száraz is, ami elvileg naturalba lehetetlen. Vagy már nem tudom, annyi felet lehet olvasni,es meg nincs nagy edzésmultam

2017. jún. 23. 13:05
 10/18 anonim ***** válasza:
Suleiman kokszolhat, attól még jó lehet a módszere naturalban is, de koksz mellett is hozza az eredményt:)
2017. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!