Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez hogy működik tulajdonképpen?

Ez hogy működik tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, picit hosszú lesz de próbálom röviden. Szóval 178-9 cm, 54-5-6 kg-os 18 éves lány vagyok. Nem kezdem úgy, hogy bármennyit eszek nem hízok, mert nem tudok túlzottan sokat enni. Az alapanyagcserémnek megfelelő mennyiséget eszem, egészséges és normális kajákat, de az izomépítéshez ez valószínüleg kevés. Olvastam, hogy lehet "trükközni" fehérje-ch dús shakekkel, szóval ezt elkezdeném. Viszont a nagyobb baj az, hogy szerintem elég rossz arányban van nálam a zsír-izom. Suliban testzsírszázalék mérésnél nem emlékszem pontosan de 24 körül volt. Heti 2x járok edzőterembe (tudom ez kevés, viszont előtte nem sportoltam semmit és nyáron több időm lesz ezért heti 4x fogok menni). Mivel elég zsíros vagyok, nem tudom hogy ha izmot növelnék az erre ráépülne/átalakulna a test összetétel vagy nem is látszana a végére a zsíros rész? Ne haragudjatok, még sajnos nem értek a témához.:/ (kardiózni nem szoktam, egyenlőre saját testsúllyal edzek, megerősödve kezdeném súlyokkal) köszönöm a válaszokat előre, bármi tanácsot/építő kritikát szívesen fogadok :))
2017. máj. 18. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
a zsír nem alakul át semmivé!! eddz keményen legyen az a célod hogy jól megizzadj és hogy égesd a zsírt sok ilyen táp.kieget találsz amivel hatékonyan tudsz zsírt égetni de akkoris edzened kell hozzá. figyelj a kajára és akkor izmosodni fogsz és a zsír is kevesebb lesz rajtad :D
2017. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pluszban azt tudnod kell,hogy nőknél más a normális testzsír érték,mint a férfiaknál. Radasul Te elég magas is vagy,a női mercehez képest!
2017. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ilyen számokkal hogy fér rád felesleg, mindenesetre a zsírvesztéshez szálkásítani kell (kalóriahiány), az izmosodáshoz tömegelni (kalóriatöbblet), bár kezdőknél szálkásításkor is jöhet egy kevés izom.

Amit írtál a terveidről, az jó, csak jól csináld és alakulni fogsz :)

2017. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Téékáá ***** válasza:
Majdnem 180centivel es 55 kilóval nem vágom h mennyi felesleg lehet rajtad, volt egy haverom csak ő 60kg volt ezzel a magassagal de atom vékony volt..szerintem mehet a kaja keményen
2017. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!:) nem is igazán felesleg, csak rossz arányban van.. a HIIT edzésről mi a véleményetek? Azt olvastam ilyen gondokra az is jó lehet, kezdőként nem tudom milyen pihenés-intenzív mozgás arányban, de heti 1x csinálnám a többi mellett.
2017. máj. 19. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:

látatlanban a számok alapján azt mondom izmot kéne felszedned, kép alapján is 99% hogy mindenki ezt fogja mondani...elég súlyos testképzavarod van szerintem

mindegy rakj képet és megmondjuk

2017. máj. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ne kardiókat keress. Nagy súlyos alapgyakorlatok az hozza izmot,zsír pedig kcal deficit mellett lemegy kardió nélkül is. Nincs semmi csoda módszer.
2017. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!