Kondi mellé milyen küzdősportot lenne érdemes elkezdeni?
Olyat, ami lenyújtja izomzatodat, de edzi is. A kondi és a küzdősport együtt nagyon jól tréningezi a testedet, fejleszti az állóképességedet és javít a kardiódon.
Emellett legyen fontos az is, hogy valódi harci tudással ruházzon fel és hogy minden edzés tartalmazzon sparringet. Válassz a következők közül: box, thai box, savate, birkózás, judo, BJJ. Ezek a stílusok reális küzdelmi értéket nyújtanak és teljesen kompatibilisek a testépítéssel. Kerüld a wing tsunhoz és ninjutsuhoz hasonló parasztvakító levegőkékítéseket!
#CHRILLEX
MMA
haverom is MMA-zik es kondizik is,egy állat a srác
szerintem az az egyik legegyszerubb kuzdosport
nincs sok szabaly mert ott lehet rugni,utni,dobalni a masikat,lefogni
ketrecharcban inkabb lenyeg h furge legyel meg azert tudj magasra rugni de olyan kulonleges technika nincs benne,nezz meg par videot neten,ilyen sima MMA valogatast ahol versenyre indulnak
sima utcai bunyosok ,egyiknek sincs komoly tapasztalata
a sport klubbokban meg ugyis megtanitanak dolgokra,elmondjak a szabalyokat amik vonatkoznak ra
de ahogy nekem mondta a haver nem igenyel kulon tudast mint mas kuzdosportok hogy ilyen fogas olyan fogas meg a sok mozdulat
Tisztelt #3-as, nem hiszem, hogy e kérdés alatti részleg lenne a megfelelő terep ennek a témának a megvitatására és azt sem hiszem, hogy Bruce Lee és Yip Man reprezentálná a jelenlegi wing tsun egyesületek nívóját.
Szerintem Bruce Lee jó harcos volt. Ugyan nem "olyan jó", mint amilyennek a filmvásznon feltüntették és amilyennek a mendemondák beállították. Azért ne felejtsük el, hogy ő alapvetően egy színész volt, egy kaszkadőr, de egyben jó harcos is. De nem feltétlenül a wing chun tette őt azzá. Tisztában vagyok vele, hogy a mostani wing tsun klubok azt hazudják, hogy Bruce Lee saját harcművészete, a jeet kune do számos wing chun technikát tartalmaz, de ez nem igaz! Bruce Lee csak egy-két évig tanult wing chunt, aztán amikor Amerikába költözött szembesült azzal, hogy a modern sparring-alapú küzdősportok ellen mennyire fabatkát sem érnek az ókorban rekedt, fejlődni képtelen, filozofálgató távol-keleti formagyakorlatozások. Ekkor kezdett el ökölvívással, judóval, thai boksszal és még megannyi tényleges harci rutinnal felfegyverző rendszerrel foglalkozni. E rendszerek értékeinek és saját küzdelmi tapasztalatainak összegéből hozta létre a jeet kune dót, melynek kb. 5%-a tartalmaz wing chun elemeket.
Szerintem Yip Man szintén egy jó harcos volt, de ő aztán végképp nem volt annyira legyőzhetetlen, mint amennyire ZS-kategóriás filmek és a csaló wing tsun mesterek kamuzzák őt. Még Yip Man ma élő családtagjai is nem egyszer nyilatkoztak arról, hogy a róla terjengő mítoszok legnagyobb részét csak az utókor találta ki és turbózta fel. Yip Man a wing chun tökélyre fejlesztette és saját autentikus közegében, saját kulturális-filozofikus kontextusában hatalmas hagyományt teremtett neki, de mint már mondtam, a kung-fu ebben az időben már nem volt képes felvenni a versenyt a progresszív, küzdelem-központú európai és amerikai stílusokkal.
Aztán jött egy gátlástalan, hazug, de sikeres üzletember, Leung Ting, aki lehúzott pár évet Yip Man egyik wing chun iskolájában, ahol valójában a levegőhajlításon kívül semmi reális harci skillre nem tett szert, majd miután mestere elhunyt, ő ebben bizniszt látva kiexportálta a laikus nyugatnak saját készítésű ál-kungfuját. Így lett az originális wing CHUN-ból a ma ismert pénzlehúzó wing TSUN.
A wing tsunnál az a legnagyobb probléma, hogy ősével ellentétben ez már minimális valódi küzdelmi kompetenciát sem fejleszt, hiszen tréningjein se erősítés, se állóképesség-kardió tuningolás, se kumite nem található. Harci készséget tehát nem kapunk a wing tsuntól, akkor mit kapunk helyette? Hát hamis önbizalmat és visszataszító marketinget. Leung Ting, Máday Norbert és a szélhámos wing tsun mesterek meggyalázva Bruce Lee és Yip Man emlékét legyártottak olyan mennyiségű és mértékű propaganda-anyagot, amivel a hiszékenyeknek, a kezdőknek, a küzdelmet nem ismerőknek át tudják mosni az agyát és le tudják gombolni a pénzüket. A wing tsunnak van pofája azt állítani, hogy pár hónap alatt, de legrosszabb esetben is egy-két év alatt kiképzi az egyént a 100%-os utcai önvédelemre. Nem számít, hogy a támadónál kés van, hogy a támadónál pisztoly van, hogy a támadó hozta még öt haverját, a wing tsunos könnyűszerrel megvédi magát. HÁT EZ MEKKORA VÉRLÁZÍTÓ HAZUGSÁG? Elképesztően veszélyes elhitetni ezt emberekkel és aztán ennek tudatában haza engedni őket. Ezek az emberek tényleg bedőlnek a svindler mesterük marketingjének és tényleg azt gondolják, hogy néhány hónap wing tsun gyakorlás után majd nem lesz ellenfelük egy bunyóban. Ezt egészen addig fogják így gondolni, amíg be nem töri az orrukat egy helyi suttyó a kocsmában, vagy bele nem állítja a nyakukba a pillangókést valamelyik kigyúrt cigánylegény a sötétben. DE AKKOR MÁR KÉSŐ LESZ! Láttam már nem egyszer hamis önbizalommal rendelkező személyt pórul járni, nem volt szép látvány. 100%-os utca önvédelmet még az igazi küzdelmi értéket nyújtó stílusok sem tudnak biztosítani, nemhogy az undorító wing tsun, aminek még egy nyomorult sparring sem része az edzés-tematikájának.
Kedves kérdező, léteznek olyan MMA egyesületek, ahol konkrétan ketrecharc stílusú küzdelemre képeznek ki. Gondolom ilyen egyesület működik a te városodban is. Itt megtanítanak téged az állóharc és a földharc ötvözetére, de nem kellő precizitással. Azt tudni kell, hogy az MMA egy szabályrendszer, nem pedig egy különálló küzdősport. MMA tréning helyett sokkal inkább ajánlom számodra az előző kommentemben leírt stílusok valamelyikét!
#CHRILLEX
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!