Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek milyen küzdősporto...

Szerintetek milyen küzdősportot lenne érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 193 centi és nagyjából 100 kiló. Erős testfelépítésem van, nem vagyok kigyúrva, van feleslegem is. A múlt héten belém kötöttek szórakozóhelyen, az orrom bánta, eltörött, ezért szeretnék valamit elkezdeni, de nem tudom mi lenne alkalmas. Úgy terveztem, hogy pár hónapot eljárok kondizni, hogy javuljon egy kicsit az állóképességem + izomépítés. Pl thai-boxhoz, vagy kick-boxhoz nem érzem magamat elég gyorsnak, erősnek így azt még nem merném elkezdeni. Minden tiszteletem a kung-fusoké, karatésoké, de ilyesmit sem szeretnék elkezdeni, mert ez nem arra megy, hogyha kell valakit rommá verjél. Mit tanácsolnátok?
2014. jan. 30. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Boksz+birkózás.
2014. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Boksz nem rossz, de egy birkozónak nem hiszem, hogy sok esélye lenne ökölharcban..
2014. jan. 30. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Ökölvívás + birkózás, ha sport.


"Minden tiszteletem a kung-fusoké, karatésoké,"

Nem érdemlik meg a tiszteletet (na jó, azért igen). Pont azt gyakorolják, hogyan kell tökéletesen rommá verni valakit, sőt több valakit is. Puszta kézzel, fegyverrel. Sokkal inkább mint küzdősportokban. Ráadásul korlátok nélkül, harcművészetekben nincs olyan, hogy nem könyökölhetsz torkon valakit, vagy nem törheted el a nyakát. Csak a mozgáskultúrádba kell beleépíteni ezeket a mozdulatokat, hogy meg is tudd csinálni.


Tisztelet pedig azért jár, ha mindezen gyakorlatok után nem embertelen gyilkológépekké válnak, hanem továbbra is tisztelni tudják az életet és az egészséget, nem csak elpusztítani azt.


De pontosan a tökéletes, hatékony pusztításról szólna a karate is, a kungfu is. Hogy Magyarországon ezeket mennyire hatékonyan és ehhez mennyire hűen oktatják, az egy másik kérdés.


Igen, sok esetben egy ökölvívás+birkózás múlttal bíró harcos erősebb egy karatésnál, kungfusnál. Mert többet edz, jobb edzésmódszerekkel... mert sok karatés és kungfus nem is a saját stílusának eredetijét gyakorolja, vagy leragadnak heti 2 edzésnél, ami szinte semmi.

2014. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ökölharcban egy birkózónk.. azért jár boxolni a birkózó, hogy legyen esélye. Plusz kettős fedezékben berohanni testközelbe éppen egy töredék másodpercbe kerül, onnan földre vágni az ökölharcost igazából a másodpec további visszamaradó része.


Tehát hogy esélye kinek mikor mennyi van, az egy elvont dolog.. mindit 'attól függ..'

2014. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ez kicsit elhamarkodott kijelentes, hogy egy birkozonak nem lenne eselye okolhaecban. Megfog es odabasz:D
2014. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha állóképességben akarsz fejlődni,akkor kettlebell edzésre menj,ne a konditerembe.

aztán meg nézz le ökölvívó edzésre.

2014. jan. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

birkózónak nincs esélye? Elég nagy tévedésben élsz. egy birkózó még úgy is megnyomorít, ha meg is van ütve:


http://www.youtube.com/watch?v=px-uNgrROXY

http://www.youtube.com/watch?v=XdGi7XI5Y_c

2014. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szép.
2014. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!