Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az igaz, hogy konditermi...

Az igaz, hogy konditermi edzéssel csak felfújt izmokat lehet csinálni, amik nem funkcionálisak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 28. 17:03
1 2 3 4
 21/31 palilaci ***** válasza:

Hulyeseg amit a 19es ir. Egy 50 kilos vezna 16 eves az eletben nem fog kiutni egy 120kgs embert ha az legalabb eros es ugyanolyan gyors mint a srac. Nem hiaba vannak a boxban is sulycsoportok. Sokat szamit, hogy ki mekkora csak szeretik bemeselni az embernek, hogy nem lenyeg. Hat de, nagyon is az. Csak akkor az 45 kilos no nem fog menni krav magara, az onbizalomhianyos srac meg levegotkekiteni a wing tsunra. Egy normalis harcmuveszet/kuzdosport a kovetkezoket fejleszti: pontossag, gyorsasag es ero. Minden stilus jo, ha valaki rakenyszeriti a masikra. De mivan akkor ha a 16 eves vezna boxolo szembekerul egy 120 kilos hustoronnyal akinek van birkozomultja? Hat nem a kisgyerekre fogadnek:D

Arra akarok ezzel kilyukadni, hogy baromi unalmasak ezek a mesek, hogy a boxolo/karates/muay thaios/komuves ciganygyerek az 50 kilojaval kiuti a 2 meteres 110 kilos benga belat. En egyszer nem lattam ilyet. Olyat viszont igen, hogy a kisebbet ugy osszecsomagoltak, hogy nem a sajat laban hagyta el a helyet. Ezzel nem a kulonbozo harci stilusokat akarom degradalni mert jomagam judozok es a box is tervben van, de ne eljunk mar alomvilagban, hogy eleg par evet harcmuveszkedni es johet akarmilyen nagydarab 50 kgval siman elverheto. Ha az a nagydarab nem lassu es birja az utest akkor nem olyan biztos, hogy kifog dolni olyan konnyen. Nem ezekbol a fujtato koxos kocsogokbol kell kiindulni.

Amire meg reagaltal, azt hulyesegbol irta a valaszolo.

2017. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy nem tűnt fel, de a testepites célja nem a bunyozas, hanem a forma. Minek keveritek a szart?"


Én is pont ezt írtam.


Utolsó: Arról beszélek, amikor egy 0 küzdősport múlttal rendelkező nagydarab arcról van szó. A 60 kilós emberünk meg küzdősportol x éve. Teremben is van nálunk egy nagydarab izmos srác aki kezdő, kesztyűztem már vele, esélye nem volt (a ringről beszélünk persze... aztán lehet kint meg elkapott volna és földhözb4!sz engem azt ledőlök pihizni, ki tudja... bár erősen kétlem). K?rvára nem számít, hogy mennyire van felpumpálva valaki. Az állad nincs kigyúrva ugye? :D Na látod...

2017. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Srácok, nem kell így felszívni magatokat, a 16 éves vs gyúrós sztorija a kérdéshez kapcsolódik, kicsit azt próbáltam ironikusan túltolni, ugyanis nem mindenki ilyen kis primitív komplexusos nyomorék, hogy azért gyúrja ki magát, hogy ő legyen a keménygyerek a boxtdásával meg a funkcionális izmaival. Milyen sz** lelki világgal kell élnie annak, aki arra veri a nyálát, hogy tud bunyózni vagy éppen ő "funkcionális"?

(Ezért sétált tovább a gyúrós a pattogó nyomi mellett a sztoriban). Valamiért sok ember azon az értelmi szinten van, hogy a gyúrás meg az izom azért van, hogy a többi kannak megmutasd, hogy te vagy a keménygyerek...meg ezért boxolsz...meg ezért jársz a játszótérre rángatózni. Nehéz feldolgozniuk, hogy valaki csak sok-sok éve sportol, élvezi a súlyemelést és egészségesen táplálkozik, ezáltal természetes, hogy egyre izmosabb lesz az évek során. Szerintem ezek az emberek még azt is elhiszik, hogy Magyarország stricik, k**vák és a gettó van mindenhol, ebből áll az élet. :D


Mellesleg egy erőnléti edző írja Nyers erő című könyvében (funkcionális edzésről szóló könyvben), hogy épeszű ember nem akarja bekapni egy akármilyen lassú ember egyenesét, aki 140 kilót kinyom fekve, mert azt a 3-4 kilós fejet elsodorja a p***ába. Sőt, azt is hozzáteszi, hogy épeszű ember sehol nem áll bele egy verekedésbe.


A Küzdősportok hatásossága a való életben című könyvben egy exkommandós meséli el, vállalva arcát és nevét, hogy a 15 éves küzdősport tapasztalával és X év börtönőr múlttal a háta mögött sz**á verte két bedrogozott 20 éves gyerek. Egy szimpla ütés kellett a tarkójára egy felkapott vastag faággal. Ha valaki meg akar verni, az meg fog.

Ennyit a gyúrásról meg a boxról és a keménykedésről.



"ha egy 50kg os dobozt nem tud cipelni 200métert"

Mégis mi az anyámért cipelnék 200 métert egy 50 kilós dobozt? Sőt, kapj a szívedhez. A teremben az 50 kilós tárcsát is a földön gurítom, ha csak nem farmers walking van.

Egyrészt van kerék és kiskocsi, másrészt cipelje csak a funkcionális okoska meg a munkásember, aki ettől férfinak érzi magát, hogy a nagy gyúrós helyett ő cipekedhet, majd görnyed 50 évesen az elkopott derekával. De rossz nekem. :D

2017. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 palilaci ***** válasza:

Nem feltetlen muszaj kuzdosport mult. Eleg ha eros es gyors, na meg kibir par utest. Amikor elkezdtem judozni lejott egy birkozo srac. 10 eve tolta, volt mogotte par nyert verseny, de koztunk meg 30 kilo meg jokora erokulonbseg. Osszerakott minket az edzo eloszor alloharcban. Hat, nem tudott velem mit kezdeni. Foldharcnal meg csak psilogott mikor elkaptam. Nem tudott velem csinalni semmit.

Ringben nem tagadom, siman bucira veri a fejemet egy nalam joval kisebb boxolo is. De ha mondjuk mma szabalyrendszerben vagy utcan kerulnenk ossze akkor nekem is lenne eselyem. Az ilyen fujtato koxos szarokrol meg megvan a velemenyem:)

2017. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Cortez70 ***** válasza:
De még mindig nem értem, hogy miért kell egy testepites kategóriában verekedésről beszélni. Mikor nem erről szól. Meg minek kellene nekem szekrényt vagy bármit cipelni, mikor nem az munkám.
2017. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a konditermi edzés nagyon is funkciónális. Én például megnyertem a céges ergometer versenyt, holott 10 éve nem ültem olyan gépen, nem eveztem csónakban. És nem csak irodatöltelékek neveztek. Nekem pont azóta nem fáj a derekam, amióta edzek. Lehet jól és rosszul is edzeni. Ha nem jól csinálod, nem egységesen fejlődnek az izmaid. Nagyon sokszor jól jön hétköznapokban az az erőnlét, amit a súlyzózás ad. Egy dolog igaz, hogy általában hamarabb kezdenek égni az izmaim, amióta súlyzózok. Szóval ha mondjuk mennyezetet kéne festenem, akkor meg kéne állni párszor pihenni, mert égne a vállam. De ha fel kell vinni az anyagot az emeletre, abban meg én vagyok jobb, mint a szobafestő, és az én testem is néz ki jobban. Maga a testépítés ugyan elsősorban az esztétikáról szól, de engem lassan jobban érdekel az erő oldala a dolognak.

Nekem a fő bajom crossfittel a gyakran sérülésveszélyig fokozott kapkodás.

2017. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Krisz85 ***** válasza:
hagyd őket Cortez, nem értik, soha nem is fogják..
2017. máj. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A crossfit kislányoknak való..Menj el strongman-nek ha annyira funkcionális izmokat akarsz..
2017. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a vézna bokszolók kipofoznának egy testépítőt,de egy szín izom birkózó úgy belecsapna titeket a földbe,hogy nyekkennétek.
2017. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Cortez70 ***** válasza:
Már megint az erősködés, arcoskodas.
2017. máj. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!