Egyesek miért mondjak azt hogy ferde pados fekvenyomás és tárogatás variációk feleslegesek miközben tőletek 2x nagyobb emberek is csinálják és hasznosnak találják?
Ki mondta, hogy rossz? Nagyon is jó gyakorlatok egy ilyen mellizom eléréséhez : [link]
Nincs velük semmi baj, eltudod érni a páva kinézetedet. És ne tagadd, tudom, hogy úgy akarsz kinézni, mint a képen szereplő "srác".
Egyébként a fekvenyomás tipikusan olyan gyakorlat amiben ha igazán erős akarsz lenni akkor kellenek kiegészítő gyakorlatok,
és a 45 fokosat pro erőemelők is hazsnálják azért hogy jobbá tegyék a laposat.
Azt megértem hogy a a pro testépítőkre azt mondjátok hogy akárhogy edzhetnek izmosodnak a sok koksztól, (elég sok egyébként már csak gépeken nyomja)
de az erőemelőknek hiába kokszolnak ugyan úgy nagy hagsúlyt kell fektetni arra hogy minél nagyobbat tudjanak nyomni.
Kb. senki nem nyom már 45 fokbam egyébiránt, ha más szöget használ az is harmic valahány lesz inkább. Esetleg ha vállazni kivánsz jó a 45 fok. De megint csak nincs miről vitázni. Aki tud edzeni, nem 3 kg-okat mozgat, nincs csúcsfos mellgebetikája az bármilyen nyomással tud rá tömeget pakolni. Lehet ezen napestig lovagolni. Attól azért nem kell beszarni, hogy néha az erőemelők is nyomnak kiegészítésnek más szögben. Elhiheted a fekvenyomása nem attól erős, csodálatos módon, hanem a fekvenyomástól.
Kizárólag nyomó gyakorlattal mindenkinek megvan a lehetősége, hogy a saját mellizmából a maxot kihozza. Csak tárogatással, kábelezésel, áthuzással ez már nem mondható el. Ezért lényegtelen gyakorlatok számomra. Csinálja aki akarja, de sose lesz egyenértékű, még akkor se ha kai greene rommá izolálja magát mindem videójába és 12 gyakorlatot csinál mellre és sokkal jobb mint én.
"Kb. senki nem nyom már 45 fokbam egyébiránt"
én ezt nem mondanám.
--gömb--
Az nem igaz hogy minden mozdulat ugyanaz a mellizom szempontjából. Ha megnézzük szemből a mellizom szerkezetét, láthatjuk hogy az alsó rostok marhára nem ugyanarra húzzák a felkart mint a felsők. Éppen ezért a megvalósuló mozgás mindig az izomrostok által kifejtett erők eredője, amely különböző irányú mozgás esetén más arányt, más terhelési %-ot jelent az egyes rostokban.
Tehát nem ugyanazt a terhelést adja a 45 fokos, a derékszögű, a negatív, és az egykezes sem, már csak azért sem mert ott a mellizomra plusz stabilizálási feladat is hárul.
Az egy dolog hogy valaki olyan jó agy-izom kapcsolatot ér el esetleg, ami által mondjuk egy sima fekvenyomas által is elegendően meg tudja dolgozni az összes rostot, de nem biztos hogy egy másik ember nem jár jobban a többféle gyakorlattal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!