Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta először, hogyan? Új étrend.

Diéta először, hogyan? Új étrend.

Figyelt kérdés
23 éves (f),83 kiló vagyok (67ról indultam), 180 cm magas, ektomorf testalkatú.5 éves edzésmúlttal. Naturál, ezt csak gondoltam leírom. Napi 8-9 óra közepes fizikai munkát végzek. Szeretnék kipróbálni egy 2-3 hetes diétát, hogy hogyan reagál rá a szervezetem, valamint ennyi idő alatt, sose próbáltam még ki. Reggelire 100 gramm zabot eszek és egy adag fehérjét, valamint lefekvéskor iszok egy adagot. Edzés után másfél adagot iszok. Napközben hozzávetőleg 400-500 gramm húst fogyasztok és 250 maximum 300 gramm rizst. Munkámból adandóan örülök, hogy így meg tudom oldani a dolgot, tudom, hogy nem egy megfelelő tömegnövelő étrend, de a helyzethez képest szerintem egész jó, ezért mondtam, hogy közepes szénhidrát. Tudom, hogy ha eredményeket akarok, úgyanúgy kéne egyek, mint egy versenyző stb... de így is próbálok mindent beleadni, odafigyelni. Hogyan változtassam az étrendemet, esetleg milyen kiegészítőket használjak?, vagy talán teljesen feleslegeses mind? Mennyivel növeljem a fehérjét és mennyivel csökkentsem a szénhidrátot? Legyen egy visszatöltő nap amikor több szénhidrátot eszek? Kardió, és aerob edzésre nem nagyon gondolok, mivel egész nap mozgásban vagyok és szerintem az étrend elegendő lenne a célhoz (gyors anyagcserém miatt is +munka). Kérem, a megmondóemberek kíméljenek, hogy ha ektomorf vagy meg stb akkor eleve miért akarsz diétázni meg aerobozni attól ugyanúgy kéne meg ez így lehetetlen stb. Nem Superbodyra készülök vagy hasonló. Nem vagyok zsíros, az alkati dolgaim miatt ez sosem volt probléma, a hasamon van egy kis zsír. Remélem érhető voltam, és köszönöm az épitő, segitő értelmes válaszokat! Nagyon sok dolgot szerettem volna elmondani, remélem értelmesre sikerült a kérdésem. Ha nem értetek valamit, kérlek kérdezzetek.

2017. jan. 24. 23:19
 1/1 anonim ***** válasza:

kíváncsiságból körül néztem a neten és ezt találtam:

[link]


itt leírnak több dolgot is a sporttal és étkezéssel kapcsolatban is.

Hozzá tenni nem tudok semmit. :)

2017. jan. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!