Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ki hogy kezdte a fegyencedzést?

Ki hogy kezdte a fegyencedzést?

Figyelt kérdés
2-3 éve csinálok saját testsúlyos gyakorlatok, meg is változott a testem ezidő alatt, viszont mindig túledzés a vége. Most elkezdtem a fegyencedzést az első lépésektől, amikkel iszonyat lassan haladok (szerintem az izületek gyengék, és az álóképességgel is vannak gondok). Szóval az érdekelne ki hány napot, hogyan kezdte el az elején? Köszi!

2016. dec. 29. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Fú a kisfiúk meg ez a túledzés... 15 éve mikor kezdtem edzeni, nem volt divat minden kedvetlenségre ráfogni, hogy ez most túledzés... nem is foglalkoztunk ilyen baromságokkal... nincs kitartásod meg türelmed... manapság ezt jelenti a túledzés... persze jobban hangzik, hogy túledzettem magam, mintha azt mondanám, hogy lusta punci vagyok...
2016. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
# 1: elég ostoba vagy
2016. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
oké, punci vagyok, de akkor légyszi írj pár dolgot, mit hogyan csináljak. Ne azt írd, hogy járjak le terembe, mert nem testépíteni szeretnék. Alap gyakolatokat szeretnék úgy elsajátítani, hogy szabályos is, és hogy nem is fáj tőle semmim.
2016. dec. 29. 16:16
 4/13 anonim ***** válasza:

Fegyencedzés 1-2-3

+

Dan John -beavatkozás

2016. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi, olvastam a könyvet, de én most inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi
2016. dec. 29. 17:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Láttam nem kaptál értelmes választ, ezért én leirom a tapasztalatomat és remélem segit.

Na szóval én kb 4 évig edzettem súlyokkal és mivel idén thai box-ra szeretnék járni, rájöttem 2 dologra.

1. Teljesen stropa mindenem azaz fájtak az izületeim,mindig lesérültem, és valahogy "lomhább" lettem nyilván mivel tömegeztem (izom növekedés nem zsir szedés)

2. Nem ad olyan "fizikumot" mint egy fegyenc.

Ez azért van mivel a testépités alapjáraton egy olyan sport ami kinézetre megy rá, hisz ezért is vannak ilyen versenyek is. Milyen izmos vagy meg mennyivel nyomsz fekve. Igen ám csak olyan kötött izomzatod lesz és ugy betokosodik hogy alig birsz majd rendes fekvőt csinálni. És mielőtt a sok kondis srác elkezdene hurrogni nem azt mondtam h az rossz csak azt hogy az izmot épit, de kitartást nem ad, ezért van az hogy a 120 kilós srác lihegve megy fel a lépcsőn.


Na de a lényeg, én elkezdtem a fegyencet de nem az alaptól. Nyilván ami jobban megy és erősebb nem kell a 0 ról kezdeni, de én pl a fekvőnél is már megcsináltam 2*3*30-at ógy hogy a térdem össze van zárva (tehát nem teljes fekvú, asszem a 3.) és ugy bedurrant a karom tőle hogy hihetetlen. Azt javaslom kezd azzal amennyit épp hogy megbirsz csinálni de a 2-3. lépésnél tovább ne menj hisz a könyv is mondja hogy a fokozatosság a lényeg benne és minél jobban megy utána léphetsz a kövi szintre.

Belinkelek neked a gyakoriról itt egy nagyon jó edzéstervet irt le a 2. válaszoló hogy kell csinálni, bár télen futni lehet necces lesz hadd ki addig mig jön a tavasz: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Remélem segitettem :) Jó edzést!

2017. jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utso nem lesz kötött az izomzatod a súlyzós edzéstől sem, ha nem idióta módra edzem a manapság mainstream hülye módszerekkel... icf 5*5 meg hasonló faxságok...

Ha saját súllyal is mindig ugyan azokat a gyakorlatokat csinálnád ugyan olyan testtartásban, akkor azzal is kötött lenne az izomzatod... ergo nem a súlyzós edzéstől voltál rossz állapotban, hanem mert szarul csináltad azt...

2017. jan. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint mind a 2 edzésnél ugyan úgy nyujtás van stb, de valahogy nekem a sulyzostól másabb volt az egész. Nem csináltam szarul a mozgásokat mert ugy edzettem hogy nem ronthattam el, nem ugy mint pl: egy kettlebell-nél. Az utóbbi fél évbe rendre jöttek az izületi panaszok, felülés közben a karomban szúró érzés mintha elszakadna az izom belül, porcok szétkopása,folyamatos lesérülés csuklónál is,stb stb. Izületvédőt is szedek közben meg minden vitamint de nem használ sajna. Ez van no az ember nem ehhez van szokva alapból, de tény is való hogy izomépitéshez kell a súlyzós edzés. Egyébként a könyv irja is hogy lehet hibrid edzést is végezni ha valaki annyira body-zni is szeretne :) Nekem a fegyenc bevált, hisz izület javitó/erősitő maga az az edzés, és nekem már rám fér 4 év után ez. Szerintem az a lényeg kinek melyik esik jobban a testének :)
2017. jan. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2017. jan. 5. 05:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy tény és való, ez, hogy saját súlyos edzés meg súlyzós edzés, egy baromság... nem így kell nézni, edzés van aztá kész...

Mindkettőben vannak nagyon jó és fontos gyakorlatok, mindkettőt lehet egymásra építeni + az sem elhanyagolható tényező, melyik gyakorlatot szereti az ember...

Én pl 28 évesen lehetetlennek tartottam, hogy egyszer fal nélkül kézen álljak, de azt, hogy 33 éves koromra tudok 15 métert kézen járni, véletlen se feltételeztem volna.


17 évesen kezdtem konditerembe járni, akkoriban még nem volt sárga kapszula meg fegyencedzés meg ilyen okosságos könyvek... még csak internet elérése sem volt csak pár embernek, meg a suliban... de edzéselméletet magyarul nem igen lehetett találni...

Bementem konditerembe, mondtam, hogy nagy és erős szeretnék lenni, az "edző" (máig nem tudom őt minek fizették) rámutatott a sólyokra, hogy azokat kell emelgetni..., úgy lestük el a nagyoktól, mi mire való, meg mit hogy kell csinálni...

Az agyam eldurran, mikor itt kérdez valaki és totál kezdő, egyből ajánlgatja a sok kis csíra a súlyzós guggolást, mert saját súllyal nem lehet ám fejlődni... a termek meg dugig vannak kisgyerekekkel akik brutálisan rossz testtartásokkal guggolnak nagy súllyal 5-6 hónap edzés után meg netes fórumokon kérdezgetik, miért fáj a derekuk... aztán megkapják a választ, hogy mert nem szednek ízületvédőt...

Ha véletlen leírod, hogy mert szar testtartással csinálod, akkor meg lepontoznak 0%-ra...

Guggolásnál, felhúzásnál brutálisan fontos a helyes testtartás, ha 5-10 év múlva is egészséges gerincet akar az ember... ezt pedig tükörrel meg kamerával, nem lehet megtanulni... vagy van melletted egy ténylegesen profi edző, aki tudja mit csinál és ez látszik a saját testén(fontos)

Vagy a megfelelő gyakorlatokkal kialakítod a megfelelő agy-izom kapcsolatot, ami egy guggolásnál pl egy a teljes testet érintő koordinációs feladat az agynak...


Fogsz egy egykezes súlyzót, kettlebellt, fél literes kólás palackot, tökmind1, nem a súly kell nekünk, hanem a magassága.

Beállsz a fallal szembe, úgy hogy a nagylábujjad éppencsak érinti a falat, a súlyzót, kettlebellt, ásványvizes üveget vagy akármit be rakod a két lábad közé...

Váll szélességű vagy kicsit nagyobb terpesz, a lábfejeid merőlegesek a fallal...

Így állsz, a két kezeddel lenyúlsz a két térded között és megfogod a súlyzó vagy ásvány vizes üveget, elengeded és felállsz...

FONTOS! Nem érhetsz semmivel, se térddel se mellkassal se semmivel a falhoz...

Na mikor ezt meg tudod csinálni, megfelelően tartod a gerincedet...

Ha már könnyedén megy, elkezdheted felemelni a súlyt, az egy újabb kihívás lesz...

Hiába tudok 4-5ismétlést tolni 150-be, tudok olyan variációkat csinálni guggolásra, amivel nem megy 10-15nél több saját súllyal sem...

1lábas guggolás, ha az már könnyen megy ugorj fel 1lábas guggolásból, ha az is könnyű ölelj át közben egy 10kg-os tárcsát...

Bolgár guggolás, felugrás bolgár guggolásból... súllyal felugrás bolgár guggolásból...

És ez csak 1 izomcsoport... minden mást ki lehetne fejteni... de szerencsére már megcsinálták sokan mások...


Dan John beavatkozás egy rettenetesen hasznos könyv,

Pavel kettlebelles könyvei rettenetesen hasznosak,

Meztelen harcos szintén egy rendkívül hasznos írás


Fegyencedzés 1-2-3

Vannak benne jó dolgok, néhány gyakorlatnál rossz a felópített progresszió benne, és úgy alapjában véve egy hiányos divat...

Kiscsóka jól kifejti róla a véleményemet ebben a videó sorozatban:


[link]

2017. jan. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!