Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minek járnak az emberek...

Minek járnak az emberek konditerembe?

Figyelt kérdés
Most kérdeztem az egyik haverom, neki 8 ezer ft a havi bérlet (jó, valami puccosabb helyre jár, tuti van olcsóbb). Akkor az egy évben 100 000 ft kb. Szóval két évi bérlet árából (200 000 ft) én otthonra simán be tudnék úgy vásároloni edző felszerelkéseket, ami egész életemre elég lenne az edzésekre. mert mi kell? Fekpad, egy guggoló állvány meg súlyok, rudak, húzodzkodó állvány. Jó, gondolom valaki a helyhiány miatt jár terembe.
2016. nov. 20. 16:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 ezer Ft a havi korlátlan bérlet. Egyrészt nincs megfelelő helyem saját termet berendezni (ahol elférek és nem is zavarok senkit/nem teszek kárt semmiben), másrészt rengeteg pénz lenne a felszerelés, harmadrészt motiválóbb egy edzőterem, mert ha már lementem, akkor nem lógom el az edzést.
2016. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Így van... rengeteg gizda embernek van otthon rengeteg eszköze amivel kigyúrhatná magát, de mivel otthon van, mindig van valami ok, hogy moért "holnap eddzek ne ma"...

Ha viszont rutinná vállik a terembe járás, akkor ha már ott vagy, nem fogod azt mondani, hogy ehhez nekem ma mégsincs kedvem.

2016. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Hát attól függ.

Nagyon alap dolgokat rakhatsz bele, de nem sokat. Alapból kell egy fekvenyomó pad + egy állítható 30-45-60 fokba ami bírja a nagy terhelést + rúdtámasz, kell ebből egy sima az egykezesnek, guggoló állvány (jobb esetben elesés biztos), tolódzkodó állvány + húzódzkodó (nagyobb belmagassággal, evezőpad (csigás), lehúzó (csigás) kézi súlyok meg egy haspad se árt.


Ehhez azért kell hely meg pénz...

2016. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Miért kellene bármilyen csigás gép, ha ott a rúd, meg a húzódzkodó?
2016. nov. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

"Ha viszont rutinná vállik a terembe járás, akkor ha már ott vagy, nem fogod azt mondani, hogy ehhez nekem ma mégsincs kedvem."


Ugyanúgy az otthoni edzés miért ne válhatna rutinná? Hát szerintem hamarébb mondja azt az ember, hogy "áhh inkább nem megyek a terembe, át kell öltözni messze van, hideg van, esik, nincs kedvem, stb"..mintha ott vannak tőle 4 méterre a súlyok, és csak be kell melegítenie hozzá.

2016. nov. 21. 07:16
 26/34 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés ember edz otthon hosszútávon anélkül, hogy ellébecolná...

Haverok, edzőtársak nélkül csak nagyon keveseknek van kitartása hozzá... dehát ahogy érzed... ha úgy véled te bírod, akkor csináld :)

2016. nov. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 mannnocska ***** válasza:

Senki se mondta, hogy nem válhat rutinná. Csak nehezebben. Semmivel nem nehezebb otthon edzeni fizikailag, viszont ahogy az angol mondja a "mindset" más. A hozzáállás.


Amit te mondasz az igaz, elméletben. A gyakorlat mást mutat. És természetesen vannak, akik otthon edzenek, és csinálják böcsülettel, de ez elenyésző %.


Anno én is próbálkoztam otthon csinálni. A lehetőség, hogy bármikor edzhetsz elviszi az embert. "Á most kicsit fáradt vagyok, majd estefele edzek"

"inkább főzök, hogy legyen kajám" (főzés, eltakarítás végére meg elfáradsz, elmegy az idő, és kihagyod)

Nem ragozom tovább, ezer kifogás jön ilyenkor. Csak rajtam múlott, és nem csináltam rendszeresen. TV/internet előtt is egyszerűbb tespedni. Ha nem vagy fanatikus gyúrós, akinek KELL az edzés, én nem ajánlom senkinek ezt az otthoni dolgot, mert a kezdeti lelkesedés után elapad.

Viszont ha már fanatikus gyúrós vagy, akkor meg biztos kell a többféle gép, meg mindenfene egy rendes edzéshez, meg a társaság.


tl;dr: nem ajánlom senkinek az ilyen jellegű próbálkozásokat. nem lehetetlen, de nem éri meg azt a pár ezret, ami amúgy is évek mire visszajön.

2016. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 dirtboy ***** válasza:

már nem kívántam hozzá szólni de az évek mire vissza jönre azért csak szólok hogy nem mindenki városi,nyilván soknak évek mire vissza jönne,de sok vidékinek a bérlet ára csak egy dolog. nekem pl 1000ft beutazni a teremhez.

ha 4napos az edzéstervem az akkor is havi 16ezer,plusz bérlet mondjuk 7.

havi 23ezer,egy év alatt 276 ezer,de ez persze én vagyok,akik közel laknak a teremhez nekik nyilván nem ennyi,lehet csak a bérlet árával kell számolniuk.

2016. nov. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
27. Én pont fordítva vettem észre, akik terembe kezdenek el járni, azok nagy része abba is hagyja hamar. Év elején ( a nagy fogadkozásokkor) tele vannak a termek, aztán tavaszra a nagyja már elkopik. Mondjuk nekik tényleg kár is belefektetniük több pénzt az edzésbe. Aki komolyan gondolja, az otthon is leedz normálisan, na nehogy már a terem legyen a motiváló tényező valakinek (mint ahogy valaki itt írta, hogy húúú de jó csajok is vannak ott).
2016. nov. 21. 09:52
 30/34 mannnocska ***** válasza:

Fail a logikád. De komolyan, most nem bántásból, de gondolkozol amúgy? Vagy csak így vegetálsz?


Nyilván teremben LÁTOD hogy hányan kezdenek bele, és hagyják abba, mert csicskák. Aki otthon kezd bele, azt meg nem. Ez az egyik.

A másik, hogy otthon nem fogsz venni 200 rugós, de még 80rugós felszerelést se, egy hóbort, vagy újévi fogadalom miatt. Váltanak egy bérletet 5-12 ezerig, kipróbálják, rájönnek hogy könnyebb tespedni a tv előtt, találnak valami kifogást, és abbahagyják.


Nem arról van szó, hogy hányan hagyják abba, nemtudom hova erőlteted ezt a témát már. Kaptál választ.


Írtam a cigis hasonlatot is: na neked hol a ferrarid? Kit akarsz itt, és miről meggyőzni? Egyszerűen nem értem hova vitázol. Leírta mindenki hogy ki miért jár terembe. Ha te nem jársz, és otthon tudod tolni, te dolgod.


Mégvalami?

2016. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!