Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire baj, ha "kezdőként"...

Mennyire baj, ha "kezdőként" kihagyom a a heti 3szori teljes testes átmozgató edzést, amit pár hónapig kéne csinálni?

Figyelt kérdés
Igazából az van, hogy nagyon szeretnék már edzeni, fejlődni végre, nem vagyok ezek a felvezető gyakrolatok ellen, csak mostmár tényleg szívem szerint kihagynám, mert őszintén kevésnek érzem a heti 3-at, és szerintem alig fogok fejlődni. A lényeg, hogy van sportmúltam, egy ideig csináltam a fegyencedzést, húzodzkodást, volt, hogy már nyáron jártam egy 10 alkalmat rendesen kondiba, meg néha szoktam fekvenyomni, lehúzni. Szóval végülis az ilyen alapok már megvannak, és szerintem a sérülések elkerülése érdekében elég ha annyit megteszek, hogy tájékozódok a gyakrolatok helyes végrehajtásáról az edzésmunka elkezdése előtt, és igyekszem maximálisan ezt betartani/nem fogok szabálytalanul, számomra már túl nagy súlyokkal szenvedni.
2016. nov. 11. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp csináld egy kis ideig, aztán ha tényleg nem érzed hogy leedzed magad úgy is rendesen, akkor válts szerintem.
2016. nov. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

heti 3 elég, de akkor teljes testest kell, ha 5napot edzel egy héten akkor nem teljes testes nyilván

előbbivel jobban jársz szerintem legalább fél-1 évig de te tudod

2016. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A teljes testes nem felvezető, rendes edzés tud lenni az is. Persze egész kezdőn még kisebbek a súlyok és a helyes kivitelezésre koncentrálsz, de nem attól lesz kemény az edzés, hogy szétbontod. Van, aki sokáig kitart a teljes testes mellett, mert neki bejön s nem finomkodik és felvezet, hanem rendesen, keményen edz és természetesen fejlődik is, miért ne tenné, ha egyszer minden izomcsoportot leedz heti 3-szor a megfelelő súllyal?
2016. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van, végülis a konklúziót leirom , hogy nem azért érzed ezt kevésnek mert nem elég az edzésnap, hanem mert nem edzel intenziven, edz 5-6 ismétlésekkel azt hajrá, meglátod elég az a 3
2016. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem heti 3 edzés azért nagyon kevés, egy rendes sportoló, min 5-nél kezdődik, a 4 még oké, de lehet én veszem túl komolyan :D.
2016. nov. 12. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:
nem az hoy túl komolyan veszed, csak nem értesz hozzá
2016. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van másmilyen sportmúltam is, szóval valamennyire csak értek hozzá... tudom, hogy heti 3-al egy ideig fejlődgettem, de az se túl nagy ütembe, aztán hamar elkezd egyre intenzívebben stagnálni. Lehet a testépítésbe nem kell annyi időt beleölni, de valahogy egyébként se hiszem el, hogy valaki konkrétan heti 3 óra edzéssel, ami kis túlzással egy napi edzésnek elmenne, ki tudja magát rendesen izmosítani. Persze, erről a kezdő-haladó szintről hamar eltudok mozdulni egy középszer felé, de szeretnék ennél egy kicsit többet, és azért érdekelt, hogy egyébként lenne-e valami baj vele. Amúgy ha annyira jó lenne a teljes testes edzés (amit heti 3szor lehet), akkor senki nem csinálná az osztottat, ami sokkal időigényesebb, nem? Szerintem a gyakorlatok helyes végrehajtásra ugyanúgy figyelhetek, és akár kezdhetem kisebb súlyokkal is, erre ti is utaltatok. Nem tudom, szerintem ez felesleges, hogy őszintén megmondjam, de cáfoljatok meg, hogy mit veszíthetek enélkül, mert én jelenleg úgy látom, így a kezdeti fázisokba, hogy csak visszahúzna.
2016. nov. 12. 23:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi én alapból osztottal kezdtem kb 10 éve és elég jól ment pedig akkor még elég hiányos volt a tudásom.
2017. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!