Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izom vagy erőnövelés, melyiket...

Izom vagy erőnövelés, melyiket csináljam?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ha erősödök, akkor izmosodok és ez fordítva is igaz. De észrevettem, hogy 3-5 ismétléssel jól erősödök. 8 körüli ismétléssel pedig jobban érzem az izmot, jobbnak látom magam a tükörben, nem csak edzésnapon. Szóval nem bedurranásról beszélek. Menjek rá a 8as ismétlésekre és csináljak kicsit több sorozatot, naponta vagy maradjak 3-5 ös ismétléseknél és erősödjek tovább?

2016. szept. 4. 16:09
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
5-8-as ismétlések jók lesznek, ahogy érzed.
2016. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
8-10-es ismétlésekkel kezdtem, 2-3 hónapja áttértem 3-5ös ismétlésre. Sokat erősödtem minden alapgyakorlathoz hozzádobott 25-30kg+-ot. Kinézetben is fejlődtem, látom a tükörben, képeken és még mondták is. 3-as ismétlést ritkán alkalmazok. Akkor használtam, amikor 72,5kg-ról nem tudtam feljebb menni. Elkezdtem 75kg-al 5x3-akat csinálni és megindult a fejlődés. Szeretem, amikor erősödök, viszont izmosabb is szeretnék lenni. Szálkásítottam is, most -10kgban vagyok mindenhol, mint ezelőtt. Nem tudom visszahozni. Most tömegelek, de nem nagyon megy a súly növelése, próbálkozzak tovább vagy áttérjek magasabb ismétlésszámra?
2016. szept. 4. 16:16
 3/5 Cortez70 ***** válasza:
6-8 ismétlés jó lesz, erősödni és izmosodni is fogsz. Nyilván szálkásan nem vagy annyira erős, de majd visszajön az erőszint idővel.
2016. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az a vicc, hogy 2 hét alatt felmentem 70kg--ról 77,5kg-ra. Most meg szálkásítás után 1 hónapja szenvedek és csak 72,5-el megy.
2016. szept. 4. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
nincs ilyen, az izom azért erősebb, mert nagyobb, és azért nagyobb, mert erősebb.
2016. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!