Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem tudom megenni a tömegelős...

Nem tudom megenni a tömegelős mennyiséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


65 kg vagyok, 3-4 hónapja edzem. Az edzés és a pihenés rendben van. A fehérjebevitel is sima ügy, zsír gyanánt napi 1 kanál lenmagolajat eszek. (Plusz ami van a csirkemellben, sovány marhában, esetleg kókuszzsír a sütéshez).


Viszont a szénhidráttal küzdök. Ha lenyomom a torkomon az 500 g basmati rizst, akkor fejlődök, de ha csak 375 g körül sikerül stagnálok. (Sajnos az 500g nem minden nap tud lemenni, mert nagyon nem esik jól az ilyen mennyiség letuszkolása a torkomon).


A tésztát próbáltam, de azzal sem olyan egyszerű. Reggelire még iszok zabpehely turmixot.


Ektomorf vagyok, még sosem láttam magamon zsírt.


Van valamilyen ötletetek, hogyan tudnám növelni a kalóriamennyiséget egészségesen?


A tömegnövelőkre azt írják, hogy napközben is lehet fogyasztani, nem tudom mennyire jó ötlet ez, de ha ez segít talán kipróbálom. Jelenleg edzés után 50 g Vitargot + WPP-t fogyasztok.


A zabpehelyturmix napközben hasmenést okozott, így ezt a gyorsan elfogyasztható ch trükköt csak reggel alkalmazom. Ismertek még ilyen "trükköt"?


Arra gondoltam, hogy 50 g tömegnövelőt megiszok az étkezések között napközben 2 alkalommal. Ez szerintetek mennyire jó ötlet? Vagy a gyümölcslével jobban járnék? Vagy Vitargoval? (Anyagilag az is belefér).


Vagy egyéb ötlet?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. aug. 23. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vedd le a cht es emeld a zsirt. Vagy csinalj sutiket vagy kekszet vagy palacsintat
2016. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

! nem olvastam végig !


idővel hozzá szoksz, egyél egy nap 3x vagy 4x napot, szedj vitaminokat, edz, és meglesz az étvágyad. elején sok embernek szokatlan, de ha 1-2 hétig tartod, hozzá szoksz, és a végén meg pont hogy éhesebb leszel. az azoknál szokott lenni, akik nincsenek hozzászokva a sok evéshez.

2016. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

egyél sült krumplit, hagymáskrumplit , vágod amikor tocsog a zsirban *.*

amúgy tömegnövelő helyett, mondjuk ihatsz teát is sok cukorral, cukor-cukor xd

2016. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 GYMBOY ***** válasza:
Ha anyagilag elmegy es mindenkepp ilyen shaken gondolkozol, akkor valami oat&whey kell . Igazabol zab meg tejsavo csak konnyeb elfogyasztani mint azta mit te csinalsz. Egy probat meger.
2016. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Reggel nem f0sol a zabturmoxtól de nap közbe meg igen? Azt hogy?

Próbáld zabliszttel akkor, vagy rakj bele mogyoróvajat, abban van sok zsír így kalória is.

Helyedben a zsíron növelnék, mert azt könnyebb bevinni és mindegy, hogy miből fedezed a kalóriát.

2016. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Napi 7 étkezés van, mikrotápanyagok (Multi pro) megvannak.


Milyen zsírra gondoltok? Inkább zsír mint cukor? A Vitargot akkor ilyen célra nem ajánljátok?


Egyébként nem a zabpehely időpontja miatt lenne a hasmenés, hanem a mennyiség miatt. Szóval azt tapasztaltam, hogy abból napi 100got tudok megenni hasmenés nélkül.

2016. aug. 23. 22:58
 7/12 anonim ***** válasza:
miért 7? sok. legyen 4.
2016. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én mint mondtam mogyoróvajat ajánlom és lenmagot szoktam enni 30grammot, de a lenmagolaj is jó. Mandula, mogyoró, pisztácia, bármi ilyesmi.

Sokkal jobb a zsír, mint a cukros tömegnövelő.

2016. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is több zsírt ajánlok, ha a normális szénhidrátokkal bajod van. Olajos magvak, tojás, kókuszzsír, némi jóféle vaj, sajt, zsírosabb húsok...
2016. aug. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Készíts olyan kaját, amit szeretsz. Nem kötelező a rizs.
2016. aug. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!