Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezt, hogyan lehet erősíteni?

Ezt, hogyan lehet erősíteni?

Figyelt kérdés
Nem tudom megnevezni, hogy mi az, de az öklömet akarom erősíteni.Ha most beleütnék egy keményebb tárgyba , pl. egy falba, teljes erővel , akkor eltörne a karom. Hogyan tudnám erősíteni az öklöm, hogyha beleütök teljes erővel a falba, akkor ne törjön szét az öklöm?

2016. júl. 23. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

ugyanúgy lehet ezt erősiteni, mint a sipcsontot. gyengén ütögetheted, vagy sodrófával vagy bármilyen bottal, de csak finoman, és idővel keményedik a csont is, és kitolódik a fájdalomküszök is, de nagyon vigyázni kell, csak óvatosan, mert könnyen begyulladhat, mellé pedig sok magas ásványi anyag tartalmú ételt kell enni.


https://www.youtube.com/watch?v=cTeB7bPMHXo

2016. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Klanwarrior ***** válasza:

Úgy működik ez, mint az izomépítés. Ahogy beleütsz valamibe, mikrosérülések keletkeznek a csontban(akárcsak edzés hatására az izmoknál). A szervezet szuperkompenzál, azaz erősebb, tömörebb csontszövetet épít a helyére, erősebb lesz. Ezzel próbál alkalmazkodni a jövőbeni behatásokhoz.

Egyébként nem kell teljes erőből püfölnöd semmit, kisebb behatás is elég lesz eleinte :D

2016. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak szépen, fokozatosan. akár kezdetnek szerintem még zsákolás is elég lenne!
2016. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kezdetnek úgy,hogy ne a falba akarj beleverni,mint egy skizofrén,vagy egy hisztérika,hanem emberi fejekbe.

a sérülést helyes technikával lehet elkerülni.

ütés közben az ököl kicsit előrebiccen,hogy becsapódáskor a belső két bütyök csapódjon be,ahol egyenesek a kézfejcsontok és jól alátámasztottak.

ha nem biccen előre az ököl,akkor esélyes,hogy a külső 2 bütyökkel találsz,ahol ferdén vannak alátámasztva a kézfejcsontok,ezért nem annyira stabilak mint a belsők.

ha ebben a formában találsz be tiszta erőből akkor hiába van feledzve a bütyök törik a kéz.

2016. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy videoban valami shaolin tanitványok köteg újságpapirokat raktak a falra azt ütötték. Nem is túl puha meg nem is kemény. Ne akarj rögtön Tong Po lenni!
2016. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sima boxzsákon kezdtem, kezdetnek le is szakítottam az első két bütykömről a bőrt elég rendesen, a bütykeimen csak a hús látszott. Azóta már begyógyult és nem szakad fel olyan könnyen. Először csak kesztyűs zsákolás közben vedd le szerintem a kesztyűt és üss egy párat. Ezt csinálgasd. Fokozatosan növeld a kesztyű nélkül zsákolt időt.
2016. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!