Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kilóval végezzem a...

Hány kilóval végezzem a gyakorlatot?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, fél éve járok kondiba. Van pár plusz kilom amitol lassan megszabadulok.


A fekvenyomást már jóideje 20kgal csinálom, de még mindig nehezen megy, pedig már lassan 2,5 hónapja csinálom.

Hány kilóval csináljátok? Mikor érdemes fennebb emelni a sulyok tomeget?


Ti milyen gyakorlatokat végeztek?


2)

Az baj, ha pl.a mell gyakorlatokat nem mind egy nap alatt vegzem el, hanem felosztom ket napra?



2016. júl. 4. 19:30
 1/3 Cortez70 ***** válasza:

Amivel megy az adott gyakorlatnál 8-12 ismétlés. Ha több menne, akkor növdled a súlyt.

Egymás utáni napon ugyanarra az izomra ne eddz. Kell regenerálódni is. De nem vagy még képben, olvasd el a sárga kapszula című könyvet. Google: sárga kapszula pdf.

2016. júl. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egypár hónapja edzek, de nem mindig rendszeresen, eléggé alacsony szintről indítva (kevés izom, nagyon mozgásszegény életmód), s most se vagyok sehol. A fekvenyomás még nagyon új, 2-3 alkalom óta nyomom, 2x8 kilóval, de legközelebb 2x8,5 lesz.

Hm innen extrapolálva nem állsz jól, bár nem tudom, te honnan indultál.


Nyilván akkor emeld a súlyt, amikor már túl sok ismétlést bírnál az addigival... Nekem egészen kezdőként 20 volt a határ, ahol emeltem, most már 12 (lehet, hogy különböző izomcsoportoknál más is lehetne, én nem bonyolítom az életemet azzal, de közben is tanulok, hogy mi merre, hosszú folyamat ez). Az tökmindegy, hogy más mennyivel nyomja, te saját magaddal vagy versenyben.


Vannak edzésmódszerek, ahol kötelező emelés van a súlyokra, de az nem az én világom. Képes voltam hónapokig azonos bébisúllyal bicepszezni, utáltam a helyzetet, de mit tudtam tenni? Aztán beindult az is.


Lehet, hogy a szálkásítás kavar be, azért határozott kalóriadeficitnél kevésbé várhatod el a töretlen fejlődést. De a többi izomcsoportnál bizonyára van fejlődés, ha a fekvenyomás nem fejlődése zavar...

2016. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Többinél van. És a mellizmom is fejlődik. Lassan. Nehezen.


Jártam pár évvel ezelőtt 2 évig testépíteni, majd költözés műtét stb. volt, ezért abahgytam. majd egy évig úsztam (heti 1-2 alkalommal). és az elmúlt szűk 4 évben semmit sem csináltam. Múst újrakezdtem, mert most már dagadtnak éreztem magam. Fogytam is 20 kilót, még csak izmosodni kell.

2016. júl. 4. 23:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!