Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőknek, lányoknak kb. hány...

Nőknek, lányoknak kb. hány gramm ch-ra van szükségük testsúlykilogrammonként?

Figyelt kérdés

Lányok, hány grammal tartjátok a súlyotokat, mennyivel számoltok, ha szálkásodni akartok és mennyivel a ha tömelegeltek?

Kort, magasságot és súlyt és fizikai aktivitást is írjátok légyszíves.

(Persze férfiak válaszát is várom, ha van használható információjuk ezekkel az arányokkal kapcsolatban. :))


2016. márc. 26. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A ch az, ami nagyon nagyon egyéni... van, aki 3 grammal szálkásít, van, aki azzal már tömegel...


Ami nekem bejött ("szálkásítok"): kalóriabázissal számolok, és a makrók arányát százalékosan adtam meg, de csak azért, mert rengeteget bringázok, így olyankor mindenből többlet bevitel kell, ha nem akarok izmot veszíteni. Nálam egyébként a zsír nem ellenség, sőt, ha sokat mozgok, szükségem van extra zsírra. Ilyenkor a ch és a zsír mennyiségét együtt figyelem, nálam bevált.


A makrók ugyan százalékosra vannak beállítva, de úgy, hogy sport nélkül (teljes súlyra vetítve, sajnos még nagyon magas testzsír mellett):


Fehérje 1,2 g/ttkg, Szénhidrát 1,6 g/ttkg, zsír 0,5 g/ttkg. A sporttal ez arányosan nő.


Sport: 6 naponta 3 súlyzós edzés, havi 15-20 alkalom bringa (20-50 km között alkalmanként).


Tegnap pl. volt egy súlyzós edzésem, és 31 km bringa, így jöttek ki a makrók nap végére:


Fehérje 2,4 g/ttkg, szénhidrát 2,3 g/ttkg, zsír 1,3 g/ttkg


Én ezzel kb heti 1 kg-t fogyok - azaz fogynék, ha nem épülne közben izom, így nyomon követhetetlen :D, de tavaly ezzel a módszerrel ennyi ment le, idén most kezdtem újra a bringaszezont, eddig terem ment, stagnáló súllyal, de centiben nyomon követhető eredménnyel.

2016. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt: 43 éves vagyok, 174 magas, 85 kg körül - csak sacc, le vagyok tiltva a mérlegről. :D

Tavaly áprilisban 107-ről indultam, októberig ment le 84-re (volt pár hét stagnálás). Utána a bringa pihent, én stagnáltam, a fenti diétát csak sport mellett tudom tartani, december végéig felmentem 86 kg-ra, ekkor vonultam edzőterembe. Közben letettem a cigit, feljött rám egy csomó víz, így lettem megint 91, ami két hét alatt visszament 87-re. Ezt egy hónapig tartottam, úgy, hogy centiben fogytam (kezdő effektus - jött fel izom), ekkor lettem letiltva a mérlegről, csak centiben (és tükörben) követem azóta a változást.

2016. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!