Negatív padon nektek is jobban megy a fekvenyomás?
Olyan kis cukik vagytok.
;
Boncoljatok élő testépítőt fekvenyomás közben és kiderül.
Lehetőleg egymást. Dehogy, csak bele akartam szólni:)
Persze.
Melyik Bunny által reklámozott Scitec fehérje épül be leghamarabb edzés után a felső mellembe? Lehetőleg bankkártya nélkül szeretnék fizetni és csak frázis után.
A nagy mellizom egy részből áll. Nincs alsó meg külső mell, mert ez egy izom, nem bontható szét több fejre. A rostjai körülbelül vízszintesen futnak és szerintem az variálható, hogy melyik a rostokat mennyire vonjuk be a folyamatba attól függően, hogy a karunk milyen szöget zár be a törzsünkkel. Vannak izmok, ahol ez nem tehető meg, pl. a bicepsz. Egy vékony ínből indul, az izom közepén megvastagodik, majd egy vékony ínben végződik.
Jó, igazából az egyik oldalon kettő ínben tapad, mert a két fejnek más a tapadási pontja. De a mellizmot ha megnézitek bal oldali tapadáspontja egy helyről indul, aztán az egész izom kiszélesedik, nem keskenyedik össze megint, mint a bicepsz, hanem elég nagy területen tapad. Kulccsont, szegycsont, borda. A trapézius is ilyen izom. Felkar mindig arra mozdul, amerre az izom összehúzodik, ez szerintem egyértelmű. Pozitív nyomásnál a kulccsonton tapadó rostok húzódnak összébb, negatív nyomásnál, ahol a karunk lefelé mozdul el, a bordán tapadó kis lófasz rész dolgozik jobban. ELVILEG, de hogy ez a valóságban tényleg így van-e, azt a franc tudja. De majd lobbizunk, hogy legyen erre valami tanulmány.
Hogy a gyakorlatban mennyivel jut nagyobb terhelés alulra és megéri-e ezért külön negatívozni, azt szerintem senki nem tudja. Bunnyék rendszeresen fikázzák a negatív nyomást, de a tolódzkodást, ahol meg hasonlóan lefelé áll a karunk, azt jó gyakorlatnak tartják. Most olvasom, mit írnak a tolódkodásról, beszarás: „nagyobb mértékben mozgatják a tricepszet, bár azért a mellizom alsó és külső részét is megterhelik.” Külső rész, aszongya. Ha vízszintesen futnak a rostok, akkor nem lehet külső meg belső, ész megáll. Nem tudom ezt ki írta, shop builder-hez tartozik, ami elvileg nem Bunny-éké, de elég gáz ezt így fenn hagyni.
A mellnek egyébként kettő izma van. A nagy mellizom, amiről eddig szó volt és a kis melizom. Több ilyen van egyébként, ahol major-minor pár van. Olvastam egyszer hogy a mellnek van egy elkorcsosult harmadik, funkció nélküli izma is, ami a szegycsonton van és nem lehet rá edzeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!