Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó szálkásító edzésprogram?

Ez jó szálkásító edzésprogram?

Figyelt kérdés
Szóval kb 4 hónapja kondizok és elszeretnék kezdeni diétázni mert szálkásan azért csak jobban néz ki az ember. Na tehát a kaja megvan, csirkemell, zöldségkeverék, hal, tojás + edzés tervem is van már egy jó ideje. Edzés előtt reggel nem ennék semmi csak egy fehérje turmixot és úgy edzenék 1 órát, utána 20 perc futás levezetésnek mivel éhgyomorral csak jobb a zsírégetés. Majd ismét egy fehérje turmix, mindezt heti 4-szer. Ez így jó lenne vagy változtatnátok valamit esetleg? 180 cm 75 kg vagyok.

2015. dec. 17. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. A "zsírégetés" nem edzés közben történik, tehát tök mindegy, hogy éhgyomorra edzel vagy sem.


2. Milyen edzés az, ami után még tudsz futni?

Futni inkább "pihenő" napokon vagy esetleg délután/este.

2015. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendes edzés, attól még hogy elfáradnak az izmaim attól még a lábam nem, nyilván nem egy óra lábazás után futnék hanem mondjuk amikor az egyéb izomcsoportjaimat edzem. És igen utána van még energiám futni, mert a futás jobban kifáraszt mint egy súlyzós edzés, bármilyen hihetetlen. És ha a zsírégetés nem edzés közben történik akkor mikor? TV nézés közben?
2015. dec. 17. 23:00
 3/14 Glacierous ***** válasza:
Jobb lenne,ha a futás távolabb lenne az edzéstől,de ha bírod,csináld.
2015. dec. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De miért?
2015. dec. 18. 00:56
 5/14 A kérdező kommentje:
Hátráltat az izomépítésben?
2015. dec. 18. 01:02
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gond, ha edzés után futsz, bár ezt az után dolgot soha nem értettem miért kell így fogalmazni, nálam az edzés része...
2015. dec. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Cortez70 ***** válasza:

Nem csak zsírt ègetsz futàssak, ha nem ch-ból és sajnos aminosavak elègetèsével is jàró kalóriàt. És bármennyit elégetgetsz ha nem vagy kalória mínuszban. Tehàt: mindegy mikor futsz, ha azzal felhasznàlsz pl 500 kcal-t ès ezzel leszel napi kalória deficitben, akkor fogysz. Zsírból. Edzés előtt èn ennèk ch-t is, edzés utàn is. Pont az edzés körè èrdemes tenni a napi ch bevitel nagy részét.

Ezzel a magassàggal 75 kilósan nem sok izom lehet mèg rajtad, nem tuti, hogy dièta kellene, de ez a te döntésed. Èn 173 vagyok és 84 kg, de nem sok zsír van rajtam. :)

2015. dec. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Rendes edzés, attól még hogy elfáradnak az izmaim attól még a lábam nem, nyilván nem egy óra lábazás után futnék hanem mondjuk amikor az egyéb izomcsoportjaimat edzem. És igen utána van még energiám futni, mert a futás jobban kifáraszt mint egy súlyzós edzés, bármilyen hihetetlen. És ha a zsírégetés nem edzés közben történik akkor mikor? TV nézés közben?"


Egy komoly edzés során nem csak az adott izomcsoportok fáradnak el, hanem az egész szervezeted, beleértve a keringési rendszert és főleg az idegrendszert.

Ha te az edzésed végén még tudsz futni, akkor vagy a futásod nem lesz 100%-os, vagy az előtte lévő edzés nem volt az.

Sokkal többre mész, ha ketté bontod és mindkét féle edzésbe beleteszed a maximumot.

Hidd el, teljesen másképp csinálod a súlyzós edzést akkor, amikor tudod, hogy a végén még "kell" futni is, mint amikor tudod, hogy az utolsó sorozatokba mindent beleadhatsz, mert utána vége (nyilván nyújtás legyen mindenképp).


És igen, a zsírégetés pl. tv-nézés közben történik, meg amikor alszol, de ennek az a feltétele, hogy 1. kalória mínuszban legyél, 2. meglegyenek a súlyzós edzések, hogy a szervezet ne izmot bontson, hanem zsírt használjon a negatív energia egyenleg "nullára" hozására.

2015. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Cortez70 ***** válasza:
100%
Igen, egész nap égetünk zsírt is, pl tv nézés és alvás közben is. Mivel létezni is aerob folyamat. Aki nem éget zsírt az halott.
2015. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És igen tudom hogy az ember mindig égeti a zsírt, de az minimális az edzéshez képest, most ebbe bele lehet menni hogy mikor mennyit és mitől de most lényegtelen. Akkor a futást hanyagolom. Amúgy 82kg vagyok most néztem meg, csak 75 voltam amikor elkezdtem, rajtam sincs sok zsír csak azt a keveset kéne eltüntetni.
2015. dec. 18. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!