Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Salátából és káposztából...

Salátából és káposztából mehet diéta idején bőven?

Figyelt kérdés

Vettem tegnap egy 200g-os ilyen kevert saláta packot, kis mustár, kis majonéz, só, bors, caesar salátaöntet és csirkehús sütve. Isteni volt. Elterveztem, hogy mindig ezt fogom enni. Szóval mehet a káposzta és fejes saláta + ugye paradicsom tonna számra? Eddig csak uborkát, hagymát, paradicsomot ettem a kajáim mellé, de így sokkal jobb. Szóval, mit gondoltok?

Másik dolog, ha van valami kis dolog, amivel felszoktátok dobni a kajáitokat, nyugodtan írjátok le.


2015. dec. 12. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mehet, de majonéz és salátaöntet nélkül, ha már diétázol.
2015. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Minimális megy mellé csak öntet és egyéb. Kalóriadeficiten belül vagyok bőven.
2015. dec. 12. 21:37
 3/12 Cortez70 ***** válasza:
Nyomjad. Majonèz nem kellene.
2015. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Veszek Light-ot holnap Sparban. ;)
2015. dec. 12. 21:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Paradicsom és káposzta tele van cukorral, szóval a tonnaszámra az kicsit erős túlzás, de persze, lehet enni.
2015. dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Cortez70 ***** válasza:
Amúgy meg úgyis látod, hogy mikènt haladsz, szóval tudsz majd korrigàlni.
2015. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5: A tele van cukorral erős túlzás, tekintve, hogy kifejezetten szénhidrátszegény zöldségek... Bár a paradicsom trükkös, mert édes, de attól még sosem találtam róla olyan adatot, hogy valami sok cukor lenne benne. A zeller már durvább cucc, bár nekem az is szénhidrátszegény, amiből bátran ehetek (ha nem is teljesen kontroll nélkül, bár szerintem bajom nem lenne belőle). Igaz, én csak ketogénezek, a tipikus testépítő diéták nem az én világom :D


A hagyma már eléggé szénhidrátos... Szerencsére az "fűszerként" is fogyasztható, egy kevés is sokat számít. De szerintem ez a zöldborsóra is igaz. Persze kinek mik a kedvencei s mit passzíroz bele a keretébe úgy, hogy meg is érje...


A saláta trükkös, mivel nemcsak szénhidrátszegény, de nem is kell belőle sok. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Eleve a nyers zöldségek ilyesmik, nehéz őket kilószámra enni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ha extrém durván kevés ch-t akarok bevinni, akkor jégsalátát kell használnom, nincs mese (a zöldség elhagyása teljes képtelenség). Szórakoztató cucc.

2015. dec. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3.9g szénhidrátból 2.6g cukor, káposzta esetében pedig 6-ból 3,2. Káposztából darálva nem, de főzve (pl. töltött káposztának) elég nagy mennyiséget lehet rövid idő alatt bevinni, paradicsomból pedig 2db simán lecsúszik, és az is meghaladja a 100g-ot.


De való igaz, a magas cukortartalom relatív, mint ahogy a "magas rosttartalom is", mert őszintén szólva legtöbbször a "magas rosttartalom" 40-50%-a a szénhidrátoknak, amihez ráadásul indokolatlan mennyiségre van szükség, mert ha valaki becsókol 450g brokkolit, akkor is még sehol nincs a napi ajánlott rostbevitelhez képest. De elkanyarodtam a témától, lényeg a lényeg, hogy napi 10-12g cukrot össze lehet szedni ezekből is, ha valaki nem figyel, így nem kell mértéktelenül enni őket.

2015. dec. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Cortez70 ***** válasza:
10g cukor az lófütyi, plàne ha nem versenydièta utolsó heteiről beszélünk. Nem ezen fog múlni a forma.
2015. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem versenyforma a lényeg, hanem van, aki rosszul reagál rá. Most nem arról van szó, hogy "és akkor most háromra legyen mindenki inzulinrezisztív/cukorbeteg!", csak megjegyeztem, hogy ez a két zöldség már képes összehozni ennyit, ami napi szinten a többi bevitt szénhidráttal együtt lehet akár 30-40g cukor is étrendtől függően. Van, aki rosszul reagál rá, úgy épül be zsírként, hogy már gyönyörködni lehet benne, ennyi.


Nekem, ha a napi 25g szénhidrátomból 10g tömény cukor lenne, feltépném a hűtőt, hiába laktam volna jól két étkezésből, azt meg csak ő tudja, hogy mennyire tolerálja jól, ha egyszerre betol hat paradicsomot, vagy akár két sor csokoládét, mi nem.

2015. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!