Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Haverokkal nyomni akarunk egy...

Haverokkal nyomni akarunk egy kis versenyt. Na de ki mennyivel?

Figyelt kérdés
Military Press, fekvenyomás, guggolás és felhúzás lenne a terítéken. Pl. mindenből 30-35 ismétlést kell megcsinálni, ezt stopperrel mérnénk. Ez eddig szép és jó, de nagyon más súlycsoportban vagyunk. Szerintetek melyik gyakorlatot a testsúlyunk hányszorosával kéne végeznünk, hogy a 30-35 ismétlés (pihenővel persze) belemenjen? Esetleg valami más ötlet hasonló versenyre? Persze semmi tétje nincs, de kell néha valami szórakozás is. :)
2015. dec. 9. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fekvenyomásban a saját testsúlyát ki hányszor tudja kinyomni :)

Felhúzásban szintén, guggolásban is.


Military press, rúdra rakjatok fel 15-15 kg-ot és ki mennyit bír vele.

2015. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Van olyan srác is köztünk, aki nehezebb, mint amennyit ki tudna nyomni. :) Inkább kisebb súly érdekelne fix ismétléssel.

https://www.youtube.com/watch?v=k_3kZmwXg7Y

Ilyen tematikában szeretnénk csinálni valamit, csak ezzel a 4 gyakorlattal.

2015. dec. 9. 23:15
 3/13 Cortez70 ***** válasza:
Ezt nektek kell tudni, hogy kb milyen erősek vagytok. De legyen 50-60 kg fekvenyomásban, 80 kg guggolásban, 100 kg körül felhúzásban és 30-40 kg mellről nyomásban. ezek nokedli súlyok, csak megy mindenkinek akár 20-as ismétlésszám fölött is.:)
2015. dec. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mióta gyúrtok? Amúgy szerintem mindenki Military Press testsúly 40%, Fekve 80%, guggolás 100%. Bár attól is függ, hány pihenőt akartok, hány sorozattal? Amit én írtam, az 1 sorozatra értendő, kinek mennyi megy.
2015. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Glacierous ***** válasza:
Szerintem legyen egy adott súly és ki mennyit bír belenyomni.
2015. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Cortez70 ***** válasza:
Glacierous, pont ez volt a kèrdés, hogy mennyi legyen az adott súly. Nem az volt, hogy legyen-e adott súly, hanem hogy mennyi legyen. :)
2015. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4: Valaki fél év, valaki 3. Valaki 60 kg, valaki 90, úgyhogy egy adott súly nem lenne túl igazságos. Ezek a százalékok jók, köszi. :) Nem úgy lesz, hogy hány sorozat, hanem ha én vagyok 80 kg, akkor le kell guggolnom 80 kg-val, 30-35x, minél rövidebb idő alatt. Ha gondolom minden guggolás után lerakhatom a súlyt és pihenek, de az idő pörög tovább. Ezután felírjuk kinek hány perc/másodperc volt az adott gyakorlat, és jön a következő. A végén pedig aki a legrövidebb idő alatt teljesítette az egészet, az nyer. Köszi még egyszer!
2015. dec. 10. 15:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Ééééértem hogy akarjátok!


Nah akkor: először is az általatok ismert ismétléstartományok, és súlyok alapján töltsetek ki egy ilyet:

[link]

Ez kiszámolja az 1 ismétléses maxot, meg minden százalékhoz a megfelelő súlyt.

Próbáljátok ki, hogy mennyi az a % (súly) aminél meg tudjátok az adott feladat kitűzött ismétlésszámát csinálni (pl 25 fekvenyomás megy az 1RM 60%ával).


Ezt kéne minden gyakorlatra, mindenkinél végigpróbálni. Minden gyakorlatot úgy lőjjetek be, hogy ne kelljen bukásig csinálnia a kontroll alatt (tehát úgymond simán menjen szabályosan), hogy verseny alatt a sietség intenzívebbé tegye, de nem lehetetlenné. Ha úgy akarjátok csinálni mint a videóban, hogy egymás után, akkor ez nagyon lényeges.


Szóval mindenkire egyenként lőjétek be az összes gyakorlatot mennyi súllyal kell csinálja, és mehet is a móka.


Remélem érthető volt, ha mégse: kérdezz.

2015. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze, értem. Ki fogjuk számolni, aztán még adunk hozzá picit, hogy azért pihenés nélkül ne lehessen teljesíteni. Hiszen hol maradna akkor a móka? :) Mivel teremben leszünk (de nem csúcsidőben), ezért lesznek pihenők a gyakorlatok között, ne foglaljunk el 1-nél több helyet. Köszi! :)
2015. dec. 10. 19:29
 10/13 Glacierous ***** válasza:
Úgy értem,hogy legyen egy adott súly és mindenki annyival nyomjon.Nem kell testsúlyhoz mérni.Ezekben a gyakorlatokban nem sokat számít a testsúly.Pl.fekvenyomás legyen. 70 kiló,guggolás 100,felhúzás 130,vagy amit elbírtok és ki mennyit tud belenyomni.
2015. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!