Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az orvosom azt mondta, hogy...

Az orvosom azt mondta, hogy le kellene fogynom hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Jelenleg 134kg vagyok a 175cm-es magasságomhoz.

Nem gyúrok, dagadt vagyok. Sokféle diétát kipróbáltam már a káposztalevestől kezdve a vércsoporton át a bécsi diétáig.


Úgy vagyok vele így végiggondolva, hogy ezek a módszerek csak ideiglenes megoldások. Most készítettem egy ilyen kb tervet.



Napi:

250g csirkemell

100g sárgarépa

200g gomba

100g zabpehely

100g rizs

3l víz


Mindezeket 5 étkezésre osztom el.

Ezek mellé megy hajolaj (6db kapszula 1000g-os).

Napi 2db c-vitamin (1000g).

Napi 3db máriatövis kapszula.

Később lesz még multivitamin is hozzá.


Ez így jó?

Illetve mit alakítsak át?


Illetve mit mozogjak?

Sétáljak napi 1 órát vagy mást?

Ha majd lefogytam vagy kicsit kevesebb leszek elkezdem a fegyencedzést is.


2015. nov. 30. 19:37
1 2 3
 11/25 Cortez70 ***** válasza:
Jobb. Ch-t kell majd csökkenteni, ha nincs fogyàs.
2015. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Érdekes ez, minden dagadt ember megragad az evésnél, úgy látszik teljesen eluralja az agyukat. Pedig a mozgással kellene foglalkozniuk. Mi az, hogy napi 1 órás séta ?? Naponta 10-15 km-t kellene gyalogolni, vagy szobabiciklin megtenni napi 50-60 km-t.
2015. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Igen, fehérje kell. Lehet, hogy már elég ennyi fehérje, ez emberfüggő is, szóval ha nincs pénzed, akkor állj meg itt, OK.

A káposzta is olcsó, bár nem tudom, miért gond a cukrosabb zöldség, ezt a hozzáértők majd talán elmondják, én ketogénezek és a rizstől is szénhidrátmérgezést kapok.

Ha véletlenül szereted a zsírt és kibírod kevés szénhidráttal, elgondolkodhatsz azon az irányon, elég olcsó és hatékony út, csak persze nem való mindenkinek.


Viszont ha fontos az ár, s alig eszel zsírt, igazán vehetsz valami olcsóbb, zsírosabb húst. Vagy tojást.

Persze olcsó fehérjét nehéz szerezni (max. a hüvelyesek azok, gabonával simán összejöhetnek az aminosavak, de ennek utána kell néznie annak, aki eme irányba megy el), szerencsére nem kell rengeteg fehérje, csak megfelelő mennyiségű. Bár növényből rosszabbul szívódik fel, így több kell, viszont az étrend is befolyásolja a fehérjeigényt, persze az aktivitás is... Komplikált ez, ezért kell kitapasztalni, van, akinek duplaannyi kell hasonló adatokkal.


Khm, ennyire azért nem kell belemászni egyelőre. Most a zsírvesztés a legfontosabb, mert ez azért durva fölösleg. De akkor is egyél többet.

2015. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Legyen:


- 300g csirkemell/csirkecomb (anyagiak miatt)

- 300g valamilyen zöldség, főleg a nyers, roppanós a faasza, ezen belül is a kígyóuborka. Én a vörös/fehér káposzta kombóra esküszöm.

- 100g zabpehely reggel, ide jöhetne valami fehérje is, mondjuk 2-3 db tojás

- 150g rizs, kicsit megemeltem, mert tényleg nagyon kevés.

- 6l víz

- Halolaj kapszula mehet a pitsába, helyette folyékony halolaj, vagy ha anyagiak zavarnak, akkor lenmagolaj, az nagyon jó árban van. Napi 20 ml mehet.

- A csirke, zöldség egyenletesen elosztva 60-gramm adagokra, a rizs inkább csökkenő tendenciában, valahogy így: 80-70-60-60-30-0

- Séta előtt 1,5-2 óráig ne legyen kaja.

2015. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Akkor marad az első variáció. :)

Mellé esetleg ha marad pénzem veszek több zöldséget vagy mást.

2015. nov. 30. 20:09
 16/25 anonim ***** válasza:
#12: Láttam én már karcsú pesti tinifiút, aki bele akart halni a buszmegálló és a diszkó közti párszáz méteres távba... Van, akinek napi 1 óra séta extrém mozgás az addigi semmi mellett, nagy fölösleggel. Valahol el kell kezdeni. Bár én is írtam, hogy nem kell megállnia egy óránál... ;)
2015. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha az anyagiak engedik, akkor mehet az 500 csirke is, az sosem árt.
2015. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Rendben Arnold akkor ezt választom. :)

A halolaj kapszula nem jó? :D

2015. nov. 30. 20:10
 19/25 anonim ***** válasza:
A 300g csirke és a 2-3 tojás verzió már magasan van a fehérjével, én aztán nem mennék feljebb (simán megvan a 2g/nettó ttkg, szerintem pont jó), főleg, ha nincs rá lóvé. Az amúgy tetszetős verzió, már a zsírral sincs gond, a kalória is emberivé vált (bár ez emberfüggő)...
2015. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Akkor Arnold variánsa jó lesz.

Ha lesz bennem még szusz akkor a séta mellett lesz más is. Bár nem tudom mit mozoghatnék ilyen súllyal.

2015. nov. 30. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!