Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az orvosom azt mondta, hogy...

Az orvosom azt mondta, hogy le kellene fogynom hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Jelenleg 134kg vagyok a 175cm-es magasságomhoz.

Nem gyúrok, dagadt vagyok. Sokféle diétát kipróbáltam már a káposztalevestől kezdve a vércsoporton át a bécsi diétáig.


Úgy vagyok vele így végiggondolva, hogy ezek a módszerek csak ideiglenes megoldások. Most készítettem egy ilyen kb tervet.



Napi:

250g csirkemell

100g sárgarépa

200g gomba

100g zabpehely

100g rizs

3l víz


Mindezeket 5 étkezésre osztom el.

Ezek mellé megy hajolaj (6db kapszula 1000g-os).

Napi 2db c-vitamin (1000g).

Napi 3db máriatövis kapszula.

Később lesz még multivitamin is hozzá.


Ez így jó?

Illetve mit alakítsak át?


Illetve mit mozogjak?

Sétáljak napi 1 órát vagy mást?

Ha majd lefogytam vagy kicsit kevesebb leszek elkezdem a fegyencedzést is.


2015. nov. 30. 19:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Jó de mondjuk zabpehely lehetne, 50g is. De így is jó ahogy van. Te érzed... De mellette mozogj is! Úgy csináld hogy heti 1kg minusz legyen, szépen lassan és edz közben. Mert így a bőröd meg őrzi, a normális alakját, nem lesz lógós.
2015. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Cortez70 ***** válasza:

A fehérje kevés, a ch-t meg majd csökkentened kell, ha nincs heti 0,5-1 kg fogyás. Ilyen egyszerű. Ahogy írod az jó: gyors gyaloglás eleinte, majd nyomhatod az erősítő edzéseket. Bár én nyomnám egyből is.

Ja, répa nem kell diétában! :) brokkoli, kelbimbó, saláta, uborka, spenót, stb..ezek menjenek.

2015. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

De 1kg répa = 100ft :DD

A fehérje az sajnos nagyon drága.

Olyan 25000ft lenne egy hónapra ha mondjuk napi 500g ennék meg a csirkemellből mondjuk. Tényleg annyira fontos az a fehérje?

2015. nov. 30. 19:46
 4/25 anonim ***** válasza:
1. Vagyok mellesleg a makrók számítanak. Online étrend kalkulátorral össze állíthatod. Neked a súlyodhoz is meg van adva, hogy mennyi az a makró bevitel, kcal kell hogy fogyásnak indítsd a szervezetedet. A mostani étrendet, nem tudom ki ajánlotta neked. De elsőre így nem lesz kevés? 90kg én ennyit vagy még többet eszem meg. Mellesleg ha éhesnek érzed magad, vagy rád jön egy esti nasi akkor zöldséget egyél. Paprika, paradicsom stb... én ezeket szoktam ha rám jön. Erre lenyomok egy pohár vizet és mint aki jól lakot , reggelik túlélem :D ŐŐ Még annyit hogy ügyelj arra hogy az utolsó étkezésedben nem legyen ch(szénhidrát) Inkább egyél hozzá zöldséget, a csirkemellhez az utolsó étkezésedben hidd el, ettől is jól fogsz lakni. Én is így csinálom az utolsó kajálásomnál rengetek zöldség, plusz csirkemell és jól is lakok. A zöldség mennyiség mind1 hiszen nem hizlal. Én úgy 100g-től 300-350g zöldséget eszek az utolsónál. Ahogy jól esik, de inkább szeretem ha a nagy részét paradicsom teszi ki. Abból meg tudok enni 5kg annyira szeretem :D
2015. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

A fehérjén és a kalórián, plusz az élvezeti faktoron én még emelnék... Csak sárgarépa mint zöldség? Én jobbnak tartom a változatosságot.

A halolaj nem tudom, mennyi zsírt tartalmaz, de ha makrókat írnál, az többet mondana amúgyis, mint a lista, nem számológép a fejem. Persze emberfüggő, kinek miből mennyi kell, de valami hozzávetőleges becslést lehet adni.


Ha eddig nem mozogtál semmit, a séta kezdetnek megteszi (főleg emelkedőn s nem muszáj 1 óránál megállni :D), bár ha tudsz, akkor valami lazább tornafélét is nyomhatsz, s persze biciklizhetsz is.

2015. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
1. Szintén. A fehérje igen fontos! Evvel őrzöd meg az izmaidat, az izmok is fehérjéből épülnek fel. Ha lefogysz nem csak egy vékony gyerek leszel, de egyben fszán is fogsz kinézni. Nem jobb? De fehérje mindenféle képen kell. Nehezebb építeni, mint rombolni. Később ha tényleg úgy gondolod hogy izmos akarsz lenni, nehezebb lesz meg építeni főleg ami már meg volt csak vigyázni kellet volna rá.:) Gyerünk jó lesz az. De tényleg csinálhatnál, valamit a sétánk kívül. Persze ez is meg fog indítani a fogyásban. Csak gyerünk hajrá, ne hogy feladd.:)
2015. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Végre egy orvos, aki mintha értene is valamihez. Jó az étrend. Amikor gyomormérgezésem volt, az enyém azt mondta, hogy 3 napig ne egyek semmit, csak Győri Édes kekszet és majd az kitisztít.


Ha figyelembe vesszük, hogy nem gyúrsz és nem célod a felépített izom megtartása, akkor elég ennyi fehérje.

Sárgarépa, gomba igazából lecserélhető bármilyen zöldségre.

A napi egy óra séta az jó ötlet, de intenzív legyen. És ehhez a tömeghez mehet több víz is a duplája is akár.

2015. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Összeírnátok nekem egy étrendet ami jó lesz?

Amitől fogyni is tudok és meg is őrizhetem az izmaimat?

2015. nov. 30. 19:55
 9/25 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mi a kevés, az változó, de ez kb. mindenkinek koplalás (talán 35 kilós mozgásszegény embereknek nem). 1100 kcal? Brrr.

A fehérje nem is olyan rossz, de még emelném, ahogy már írtam, ahogy a zsírt is.

2015. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

500g csirkemell

200g sárgarépa

200g gomba

100g kígyóuborka

100g zabpehely

100g rizs

6l víz


Így jó lesz?

Ennyi szénhidrát és fehérje?

2015. nov. 30. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!