Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos edzés,...

Saját testsúlyos edzés, valami tanácsok? :S

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egyszerűen már nem látom értelmét.

Teljes testedzést csinálok, a probléma viszont az, hogy már több hónapja ugyan azokkal az ismétlésszámokkal, egyszerűen nem érzem, hogy erősödnék, néha már a szokásos ismétlésszámokat sem bírom végigcsinálni.



2015. nov. 29. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ratapintottal a sztrit wörkàut lenyegere.
2015. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondolom te egy vagy, a sok okos közül.
2015. nov. 29. 17:03
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha kevesebb megy, mint eddig, akkor lépj vissza, és kezdd el újra emelni az ismétlésszámokat edzésenként kis lépésekben. Mire visszaérsz oda, ahol anno tartottál, több fog menni. :)

A másik: ne ragadj le sokáig egy gyakorlatnál, egy ismétlésszámon. Nehezítsd a feladatot súlyokkal, nehezebb mozgásfajtákkal, úgy, hogy kisebb ismétlésszámon dolgozol. A saját testsúlyos edzésnek van egy határa, ahonnan már súlyokkal kell nehezíteni a gyakorlatokat a további fejlődés érdekében, de a lábon, és a háton kívül minden megedzhető súlyokkal nehezített calisthenics gyakorlatokkal.

2015. nov. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszod!

Megfogadom tanácsod, na de mennyire lépjek vissza, ezt nem tudom.. Mennyi legyen az ismétlésszám amiről induljak újra.. :/

2015. nov. 29. 17:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi a gyakorlat, mennyi volt a maxod, amit edzésen használtál, és mennyit csinálsz most?
2015. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát az a gáz, hogy konkrétan nem tudom a gyakorlatok nevét. :D Mert csinálok pl. több fajta fekvőtámaszt, húzódzkodást is.. :D
2015. nov. 29. 18:39
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja, hogy több fronton is ez a helyzet. Akkor a 50-75% egy jó irányszám, úgy, hogy a sorozatok száma ugyanannyi marad. (pl. 4x20 -> 4x10 - 4x15 stb.)

Figyelj a helyes, pontos kivitelezésre, és edzésenként, vagy hetenként növeld egy-kettővel az ismétlések számát minden sorozatban.

2015. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Öhm, az 50-75%-os irányszám mit is jelent? :D Hogy mondjuk ha 50%, akkor az azt jelenti hogy 50 helyett legyen 25? Bocsi a kicsit hülye kérdésemért.
2015. nov. 29. 22:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Pontosan így van.

Én úgy szoktam, hogy a kevés ismétléses sorozataimat inkább az 50%-hoz közeli értékre, nagy ismétléseseket pedig inkább a 75%-hoz közelire redukálom. (6 ismétlésekből lesz mondjuk 3, a 30-ből meg 20-22)

Az 50-es ismétlésszámú sorozatok amúgy már bőven magasak, inkább az állóképességet javítják már. Nehezítsd a gyakorlatot. :)

2015. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem, elég jól hangzik. Ki is próbálom már a következő alkalommal.

Azt mondtad hogy sok az 50, akkor az fekvőből is sok? Mert abból lazán megcsinálok 50-et, úgy hogy 50, aztán pihenek mondjuk 10 másodpercet, aztán jöhet a következő 50.

Bár lehet már illene tényleg nehezíteni valamivel.. :s

2015. nov. 29. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!