Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megrekedtem a HST-ben.2...

Megrekedtem a HST-ben.2 ciklust csináltam végig, de úgy érzem, hogy nem tudok emelni az összes gyakorlatban a súlyon. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Néhány gyakorlatban egyszerűen képtelen vagyok emelni a súlyon. Vagy azért, mert az adott gépen ennyi súly van (pl. nyomógépen 100 a max), vagy a bicepszezést nem bírom nagyobb súllyal, mert begyullad az alkarom. De említhetném még azt is, hogy 18 kg-val érdekesen néznék ki oldalemelésnél. Viszont ez alatt a 2 hónap alatt több izom jött rám, mint fél év osztottal, szóval szeretném megtartani ezt az edzésmódszert. De hogy csináljam tovább? Keressek egy sima teljes testes edzést, lassan progresszióval? Esetleg ne a súlyon, hanem az ismétlésen növeljek? (1. hét 17, majd 14, 12, 10)

Esetleg ha valakinek van valami ötlete, vagy ebben tapasztalata, annak megköszönném, ha válaszolna. :)


2015. okt. 16. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Oldalemelésnél meg ezeknél a gyakorlatoknál ne emelj, vagy ismétlésszámot emelj. És csökkentsd az össz volument, mert valószínűleg ezért nem fejlődsz. Főleg a problémás testrészeknél.
2015. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Leginkább a kisebb izmoknál nem tudok emelni a súlyokon, a többin megy szépen felfele. De akkor ezeken emelem az ismétlésszámot. Maga az egész edzés volumene nem túl nagy, hiszen 1 sorozatot csinálok mindenre. Osztottnál sokkal fáradtabb voltam, így csak "kellemesen elfáradtam" érzésem van. Ha valakinek van még ötlete, jöhet. :)
2015. okt. 16. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért érdemes főként az alapgyakorlatokra fókuszálni mert azokban tudsz kis sulyokkal novelni a terhelest. Hagyd a gépeket. Az edzésterved alapja a rudas vagy kezisulyzos gyakorlatok legyenek.
2015. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!