Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik normális táplálékkiegé...

Létezik normális táplálékkiegészítő ami nincs teletömve mindenféle teljesítményfokozó, vizvisszatartó, felszívódást gyorsító, értágító káros anyagokkal és nem okoz hosszútávon szívhalált?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy azáltal hogy megvásárolom a Scitec Nutrition tejsavó-protein kiegészítőjét bebíztosítom magamnak a teljes mértékben egészséges és kockázatmentes táplálkozást (a múltban használtam elég sok szarral teletömött olcsó port). De ma azt hittem hogy leáll a szívem miután megittam egy kávét. Nem értettem miért van ez a fura érzésem a mellkasomban és a hasamban, be is pánikoltam. A koffeinkre gyanakodtam először, aztán eszembe jutott, hogy tegnap este lefekvés előtt ittam shaket. Ahhoz már hozzászoktam, hogy az elvileg kreatin-mentes por zavaróan megemeli a vérnyomásomat, de erre már nem gondoltam, hogy ilyen rosszullétet fog okozni. Ezért elhatároztam hogy utánanézem mindenféle benne megtalálható aminósav, emésztőenzim, stb mellékhatásainak. És természetesen nem is hosszas keresgélés után rátaláltam. Szépen leírták hogy a taurin koffeinnel fogyasztva megemeli a szívkamra funkciót, növeli a pulzusszámot és volt már példa halálesetre is emiatt. Kidobtam a port.

Van esetleg olyan termék, amelyik fehérjén, esetleg minimális szénhidrát és cukron kívül nem tartalmaz semmilyen veszélyes anyagot?


2015. okt. 14. 00:33
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
18-as. Oké elhiszem, biológiából nem vagyok annyira jó. De mindig amikor shaket fogyasztok érzem, hogy nagyon felpörgeti a testem, érzem, hogy gyorsabban és erősebben ver a szívem, és az már önmagában aggasztó. Az értágítók meg a felszívódás serkentők szerintem nem biztonságosak amik benne vannak.
2015. okt. 15. 22:38
 22/23 anonim ***** válasza:

Sima fehérje shake biztosan nem pörget, csak beképzeled, mert edzés után amúgy is pörögsz, ha csak vizet iszol, akkor az is tovább fokozza, főleg, ha közben nem lélegzel normálisan.


Komolyan kérdezem, ha ennyire nem értesz hozzá, akkor minek csinálod?

Miért nem az alapvető tudnivalók elsajátításával kezdted?

2015. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A koffein nem felfrissít, hanem elnyomja a fáradságot. A köztudomással ellentétben ez is egy DROG. Ha kimerült vagy, és stresszes, ne csodálkozz hogy ilyen tünetek jelentkeznek. Főleg ha még edzel is, és azzal is meríted az erőd.

Ismerni kell a korlátaid, és figyelni a tested reakcióit. Te ezt is teszed, és ez nagyon jó. Viszont meg kell találni a tényleges okot ami miatt az a reakció. Nem kell a gyertyát a két végéről égetni, a stressz pedig sokkal jobban megviseli a szervezetet mint sokan gondolják.


Az a minimális taurin meg egyéb baromság amik ezekben vannak nem fog problémát okozni. Még kv-val megfejelve se hiszem, bár úgy már túlpöröghetsz épp, és egy kis szívritmus zavar befigyelhet egy nagy dózisú kv-shake kombónál. Figyelni kell mi a trigger adag, és nem átlépni. Párszor ha van ilyen, nem lesz belőle bajod (btw az energiaitalokban is van taurin + coffein). A neten a taurinról kb azt lehet olvasni hogy MEGDÖGLESZ TŐLEEEEEE WÁÁÁÁÁÁÁÁ! Na ja, csak dózisról nem írnak sehol. Mert úgy nincs drámai cikk meg akármi.


[link]

Itt nézelődhetsz erről is, és egyéb kiegészítőkről. Konkrét tanulmányok vannak fent, és tények. Nem pedig nőklapja szintű átértelmezett, vagy lopott ostobaságok.

2015. okt. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!