Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik normális táplálékkiegé...

Létezik normális táplálékkiegészítő ami nincs teletömve mindenféle teljesítményfokozó, vizvisszatartó, felszívódást gyorsító, értágító káros anyagokkal és nem okoz hosszútávon szívhalált?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy azáltal hogy megvásárolom a Scitec Nutrition tejsavó-protein kiegészítőjét bebíztosítom magamnak a teljes mértékben egészséges és kockázatmentes táplálkozást (a múltban használtam elég sok szarral teletömött olcsó port). De ma azt hittem hogy leáll a szívem miután megittam egy kávét. Nem értettem miért van ez a fura érzésem a mellkasomban és a hasamban, be is pánikoltam. A koffeinkre gyanakodtam először, aztán eszembe jutott, hogy tegnap este lefekvés előtt ittam shaket. Ahhoz már hozzászoktam, hogy az elvileg kreatin-mentes por zavaróan megemeli a vérnyomásomat, de erre már nem gondoltam, hogy ilyen rosszullétet fog okozni. Ezért elhatároztam hogy utánanézem mindenféle benne megtalálható aminósav, emésztőenzim, stb mellékhatásainak. És természetesen nem is hosszas keresgélés után rátaláltam. Szépen leírták hogy a taurin koffeinnel fogyasztva megemeli a szívkamra funkciót, növeli a pulzusszámot és volt már példa halálesetre is emiatt. Kidobtam a port.

Van esetleg olyan termék, amelyik fehérjén, esetleg minimális szénhidrát és cukron kívül nem tartalmaz semmilyen veszélyes anyagot?


2015. okt. 14. 00:33
1 2 3
 11/23 Musclemore ***** válasza:
Tisztában vagy a fehérje és az aminósav közötti kapcsolattal?
2015. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"van olyan táplálékkiegészítő amiben nincs .... aminósav, ... Csak fehérje?"


Nem, olyan nincs.


Mellesleg általános iskolás biológia egyes.

2015. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Amit leírtál abból megmondom hogy csak a kávé koffeinje vágott oda. Kicsit épp erősebbre sikerült, vagy többet ittál.

Amit írtál a taurinról az teljes mértékben igaz. Egy bizonyos dózis felett. Ami nem itt kezdődik. Egyszerű koffein túladagolásod volt. Holnap igyál meg 2 kv-t egy helyett, és ugyanezt tapasztalod.

Nekem is van hogy hiába csinálja gép ugyanúgy mindig a kvt, van hogy kicsit jobban beüt (nem, nem "porozok").


Ilyenkor igyál rengeteg vizet, és 2 óra alatt max kimossa. Első fél órában minimum egy liter víz, utána minden órában mehet fél liter minimum.

2015. okt. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló:

[link]


Édesanyám pont a vérnyomásproblémái miatt kezdte el szedni, félév után ott tart, hogy a 4-ből 1 gyógyszert elhagyott és 3-nak meg lefelezte az adagját.

Csak ennyire fontos a taurin...


A lényeg viszont, hogy egyáltalán nem fogyaszt koffeint, ha megkívánja a kávét, akkor koffeinmentesből főz.

2015. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Oké én elhiszem, hogy a taurinnak vannak pozitív hatásai is a testre, de őszintén megmondom én a legtöbb helyen azt olvastam hogy rövid távon erősíti a memóriát és fokozza a hangulatot, de hogy a kísérletek szerint hosszabb távon pont az ellenkezőjét váltja ki. Amit meg leírtam a pulzusszám növekedésről azt úgy értettem, hogy a 2 együttes használata váltja ki.
2015. okt. 15. 00:07
 16/23 A kérdező kommentje:
Ami a taurin és a fehérje kapcsolatát illeti, tudtom a taurin az aminósav. Tehát azt jelenti, hogy a taurin az egyben fehérje?
2015. okt. 15. 00:09
 17/23 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyok nagy kávés egyáltalán. Hetente kétszer iszom max. 3-szor egy kis műanyagpohár kávét. Tehát nem bögrével meg nem naponta többször.
2015. okt. 15. 00:11
 18/23 anonim ***** válasza:

"Tehát azt jelenti, hogy a taurin az egyben fehérje?"


A fehérjék aminosavakból épülnek fel... Tehát amikor te BÁRMILYEN fehérje tartalmú terméket eszel, legyen az fehérjepor, tojás vagy vajaskenyér akkor különböző aminosavak adott arányú keverékét viszed be.

2015. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem vagyok nagy kávés egyáltalán. Hetente kétszer iszom max. 3-szor egy kis műanyagpohár kávét. Tehát nem bögrével meg nem naponta többször."


Ez nem ettől függ. Nem is attól hogy nagy bögrével vagy kicsivel. Ha rendszertelen kv fogyasztó vagy, még inkább nagy az esélye hogy az okozta a "bajt".

Olvasd el inkább amit írtam, és ne csuklóból írd rá a kifogást. Ha nem hiszel nekem, egy nap reggel igyál dupla adag kvt (mint már ezt is javasoltam), garantált hogy ugyanúgy rosszul leszel. És garantált hogy a víztől rendbe jössz.

Nem a tápkieget kell okolni, azért ami teljesen egyértelmű, logikus, és megszokott testi reakció. Komolyan ennél egyszerűbben nem tudom leírni.


Csak ha még így se hinnél nekem:

[link]

Ettől csak az adagok különböznek a valóságban. Aki sose ivott kvt annak kis dózis is okozhat ilyen tüneteket. Aki meg rendszeresen fogyaszt annak kisebb az esélye. De mint mondtam ez napi szinten is eltérő. Nekem gépi kvfőzőm van, mindig ugyanolyat csinál, és van hogy a reggeli első kvm kiakaszt, és rosszul leszek tőle. Ergó a szervezet éppeni állapotától is nyilván függ.


De mindezt egyszer leírtam már.

2015. okt. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Figyu, hiszek neked. Előfordulhat, hogy pusztán a koffein okozta. Nem zárom ki ezt a lehetőséget sem. Pusztán azért gyanakodtam a taurin+koffein kombinációra mert előtte gondom kávé miatt még sosem volt, pedig eléggé rendszertelenül ittam mindig is. Tény, hogy eléggé stresszes állapotomban voltam, most több kihívás is van az életemben ami miatt bennem van a drukk, úgyhogy simán előfordulhat, hogy a koffein csak súlyosbított rajta. Én azért ittam mert fáradtnak, kimerültnek éreztem magam, és az köztudott, hogy a koffeint felfrissít, energiát ad.
2015. okt. 15. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!