Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik normális táplálékkiegé...

Létezik normális táplálékkiegészítő ami nincs teletömve mindenféle teljesítményfokozó, vizvisszatartó, felszívódást gyorsító, értágító káros anyagokkal és nem okoz hosszútávon szívhalált?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy azáltal hogy megvásárolom a Scitec Nutrition tejsavó-protein kiegészítőjét bebíztosítom magamnak a teljes mértékben egészséges és kockázatmentes táplálkozást (a múltban használtam elég sok szarral teletömött olcsó port). De ma azt hittem hogy leáll a szívem miután megittam egy kávét. Nem értettem miért van ez a fura érzésem a mellkasomban és a hasamban, be is pánikoltam. A koffeinkre gyanakodtam először, aztán eszembe jutott, hogy tegnap este lefekvés előtt ittam shaket. Ahhoz már hozzászoktam, hogy az elvileg kreatin-mentes por zavaróan megemeli a vérnyomásomat, de erre már nem gondoltam, hogy ilyen rosszullétet fog okozni. Ezért elhatároztam hogy utánanézem mindenféle benne megtalálható aminósav, emésztőenzim, stb mellékhatásainak. És természetesen nem is hosszas keresgélés után rátaláltam. Szépen leírták hogy a taurin koffeinnel fogyasztva megemeli a szívkamra funkciót, növeli a pulzusszámot és volt már példa halálesetre is emiatt. Kidobtam a port.

Van esetleg olyan termék, amelyik fehérjén, esetleg minimális szénhidrát és cukron kívül nem tartalmaz semmilyen veszélyes anyagot?


2015. okt. 14. 00:33
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
81%
Mi a kóterban csak kenyeret ettünk, meg szalonnát...
2015. okt. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Kezdjük ott,hogy tejsavó nem a legegészségesebb termék,mert tehén tejből készül ami allergén és gyulladásfokozó anyag,van benne laktóz és gyorsan emeli az inzulin szintet is.Adalékmentes a natúr tojásfehérje por.Viszont nehezen oldódik és gyakorlatilag ihatatlan az íze,cserébe maximálisan egészséges hosszútávon is.De az egészségeshez akkor leszel a legközelebb,ha a legkevésbé feldolgozott élelmiszert viszed be,vagyis a főtt tojás a vége.A táplálék kiegészítő egyébként is csak egy kényelmi dolog.És még hozzátenném hogy a cukor ivás sem túl természetes és egészséges,sem a szervezetre sem a fogakra,ahogy az sem logikus hogy estére iszod az inzulinemelő gyors felszívódású tejsavót.
2015. okt. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát ja, de mivel délután dolgozom (fizikai munkát) és este 10 kor végzek, fél 11 körül iszom. Munkavégzés után kell általában amikor az izmoknak nagy szüksége van rá.
2015. okt. 14. 01:35
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

A taurin egy aminosav, arra is szüksége van a szervezetnek... Azért fogyasztunk állati eredetű fehérjét, mert teljes az amino profilja...

Mindig jót nevetek az ilyen hülyéken... Szarul van a szíved, de a taurint meg a koffeint hibáztatod, közben meg éjel FÉL KETTŐKOR még a gép előtt ülsz, ahelyett, hogy aludnál...

De persze, biztosan az az elhanyagolható mennyiségű taurin, vagy az a 40-60mg és akkor már bitang erős feketét ittál koffein...

Nem pedig az, hogy egészségtelenül táplálkozol, este iszod, amit reggel kellene... És még nem os alszol... Neeem...

2015. okt. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
A rosszullét alatt mérted a vérnyomásod? Azt jó lenne konkrétan tudni, hogy baj van-e vele.
2015. okt. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Mert ha baj van vele, akkor az orvosok még a súlyzós edzést sem fogják ajánlani.
2015. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szépen megírt propaganda. Csak azt nem értem, hogy milyen terméket használsz, amiben nincsenek "veszélyes" anyagok? Gondolom erre ment volna ki a játék, hogy felfedd a természetesség csodáját.


Ha meg nem propaganda:

Mindig azok jutnak az eszembe ilyenkor, akik sírnak, hogy milyen egészségügyi problémáik vannak, de azért reggelire egy szép szál cigaretta kávéval elfogy, meg totál egészségtelen kaját esznek és nem alszanak 6 órát sem.

Ha fél egykor még nem alszol, akkor itt kezdődnek a gondok, ugyanis a szervezeted 10 órától kezd(ene) el regenerálódni, biológiailag a legegészségesebb alvási időpont a 10-06h közötti, ekkor termeled a legtöbb hormont és pihen a tested. Attól,hogy te 01-09h között alszol, a tested még nem fog ehhez alkalmazkodni, a hormontermelésed szépen megcsappan...ennyit az egészségről.

Rendben, délutános vagy. De akkor nem a tápkieg a hibás.

2015. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért a tápkieget hibáztatod?

A koffein nem játék,kávéval is ki tudod nyírni magad,úgy ahogy egy no fokozóval is,ha nem tartasz mértéket.

2015. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem lehet valaki ennyire hülye :D Az a minimális mennyiségű taurin amit előző este megittál, már rohadtul felszívódott, tehát semmi hatással nem lehetett rád nézve másnap. A kávéban lévő koffein viszont tényleg lehet ilyen hatással arra, aki érzékeny. Úgyhogy máskor inkább gondolkodj, mielőtt kidobsz x ezer forintot :D
2015. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Okés, 9 hozzászólóból csak 1 írta le amit kérdeztem. A többi csak oltogatott. Szóval van olyan táplálékkiegészítő amiben nincs semmi teljesítményfokozó, aminósav, és a többi és a többi? Csak fehérje?
2015. okt. 14. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!