Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hátam nagyon le van maradva?

Hátam nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem a testépítést még kezdő vagyok. Viszont a többi izmomhoz a hátam nagyon el van maradva. Evezés egykezessel szoktam csinálni, de szerintem rosszul csinálom nem érzem a hátamat. 14 kg súllyal csinálom, 3x 10 szoktam csinálni. Viszont 2. sorozatig pihenés nélkül csinálom, általában váll környékén fáj. Pedig ménnél feljebb húzom a súlyt, próbálok a hátamra koncentrálni, feszíteni. Itthon edzem és sokszor nem tudom hogy egyenes vagy görnyedt-e a hátam. Húzódzkodás jó lenne, csak keveset tudok belőle csinálni, ha húzódzkodást csinálom , evezés helyet nem érzek akkora bedurranást mint kéne. Húzódzkodás első gyakorlat szokott lenne, kéz befelé vagy kifelé nézve csinálom, viszont kevés megy. Első 7 majd 5 utána nehezen meg van a 6...


1. Jó lesz a húzódzkodás így is? Idővel egyre több megy...


2.

Milyen fajta hát gyakorlatokat ajánlótok? Le írom mikkel rendelkezem itthon.:


Fekpad

húzódzkodó

tolodszkodó

kézi súlyzó



2015. szept. 21. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Evezés nagyobb súllyal és figyelj rá, hogy bicepszedet, válladat ne használd feleslegesen csak hátból húzd.
2015. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez az hogy nincs nagyobb súlyzóm. Viszont van egy kicsi 5-6kg lehet, csinálom akkor kettővel vagy valahogy oda rögzítem.:)
2015. szept. 21. 11:23
 3/5 Musclemore ***** válasza:
Többször nem tudtad volna leírni, hogy "csinálom"?...
2015. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan súlyzókat válasz magadnak, amivel szabályosan tudod végezni a hátizomra a gyakorlatot. Nagyon fontos, hogy a hátad egyenes tartásban legyen, a gyakorlatot a hátaddal végezd: ne feszítsd meg a bicepszedet. A kezed és a karod csupán kampóként szolgáljon. Úgyis lehetne végezni a hátedzést, ha mind a kettő kezedben van egykezes súlyzó, és azokkal eveznél hajlított törzzsel, kissé behajlított térdekkel. Ennél a gyakorlatnál a súlyok a hasadat érjék, hogy könyöködet jól hátra tud majd húzni. Az nem baj, ha a húzódzkodásból keveset tudsz csinálni, csak legyen szabályosan elvégezve a gyakorlat. Próbáld meg, hogy először 3x2 csinálsz a hát edzésen. Ezenkívül, amikor már érzed, hogy könnyebben megy a 3x2, akkor a húzások számát emeld meg eggyel többre.


Hátedzés: Húzódzkodás kifelé néző kézzel egyenes rúdon 3x2

Evezés hajlított törzzsel egykezes súlyokkal

Evezés kézi súlyzóval váltott karral

pihenés nélkül.

Minden hátgyakorlatból kivétel a húzódzkodást végez 3x10-12 ismétlést.

2015. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké és köszönöm a válaszokat. Nem rég végeztem a hát edzéssel, próbáltam és most végül éreztem a hátamat. Próbáltam teljesen hát izomból húzni és jó lett.:)
2015. szept. 21. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!